zadluzenia.com
zamknij

Kolejka chętnych po Raiffeisen Polbank

BNP Paribas to kolejny bank, który stanął w wyścigu po zakup Raiffeisen Polbank. Kto ma największe szanse ?

 

Zakup polskiego oddziału Raiffeisena ma również w planach PKO BP, Alior Bank oraz ING Bank Śląski. W Polsce Raiffeisen Polbank zajmuje 10 miejsce pod względem wielkości aktywów. Jego wartość szacowana jest od 800 mln do 1 miliarda euro, pod warunkiem, że bank usunie ze swojego portfela kredyty hipoteczne we frankach.

 

Podobny zabieg miał miejsce w przypadku zakupu Banku BPH przez Alior Bank. Transakcja doszła do skutku dopiero po wydzieleniu przez BPH portfela kredytów we frankach szwajcarskich, którym dalej będzie zarządzała grupa GE.

 

Zdaniem fachowców, trudno oszacować kto ma największe szanse na zakup Raiffeisen Polbanku. Alior Bank nie zakończył jeszcze poprzedniej fuzji z Bankiem BPH (jej zakończenie planowane jest w tym roku). Czarnym koniem może być ING Bank Śląski.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~wirtschaftler

chyba nic nadzwyczajnego, to austriackii bank, chyba mieli wielkie plany ekspansji (przejeli Polbank dawny) i nie udalo im sie na przyklad tak dobrze i szybko wybic jak alior bank to sie zawijaja. tak mi sie wydaje ze to tylko kwestia niespelnionych ambicji   Odpowiedź

~aneta

a czemu w ogóle raiffeisen jest na sprzedaż? coś z nimi nie tak wie ktoś może?   Odpowiedź