zadluzenia.com
zamknij

Konar - pożyczki dla każdego ?

Pożyczka do 70 000 zł nawet z negatywnym wpisem w BIK/BIG to marzenie wielu osób zadłużonych. Czy zatem warto skorzystać z pożyczek Konar ? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Chyba, że ktoś lubi płacić wysokie rachunki za telefon.

 

Zapoznając się z ofertą Konar pożyczki i przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Konar obiecuje wszystko wszystkim. Firma za pośrednictwem tajemniczych „Inwestorów” oferuje pożyczki dla osób zadłużonych, osób z negatywną historią kredytową, a nawet dla osób z zajęciem komorniczym.

 

Żadnego znaczenia nie mają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów i innych rejestrach.

 

Pożyczki w Konar dostępne są „praktycznie dla wszystkich chętnych” (oficjalna informacja na stronie internetowej). Firma nie pyta o „historię kredytową ani też o kształt obecnych zobowiązań, windykacji, a nawet o wysokość zajęć komorniczych.” (kolejny cytat ze strony).

 

No dobrze, ale na czym w ogóle polega ten biznes ? Konar w założeniu jest wyłącznie platformą internetową, która łączy osoby szukające pożyczek z „Inwestorami”, czyli osobami, które są w stanie pożyczyć im pieniądze.

 

Inwestorem może być każda „firma lub też osoba fizyczna, posiadająca nadwyżki wolnego kapitału, który pragnie ulokować swoje pieniądze lepiej jak w lokaty bankowe." Konar chce się tym samym wpisać w nurt tzw. pożyczek społecznościowych, czyli pożyczek z pominięciem firm z sektora finansowego. Podkreśla, że nie jest bankiem ani parabankiem.

 

No dobrze, a znacie kogoś kto pożyczy 70 000 zł osobie nadmiernie zadłużonej, w dodatku z komornikiem sądowym ? Bo ja nie.

 

Załóżmy jednak, że znajdzie się potencjalny „Inwestor”, który zechce pożyczyć osobie zadłużonej pieniądze. Na jakie zabezpieczenia pożyczki może liczyć ?

 

"Istnieją jednak także dodatkowe zabezpieczenia, które pozwalają nam podnieść standardy współpracy i zatroszczyć się o pełen komfort towarzyszący takiej kooperacji."

 

Zobaczmy jakież to „dodatkowe zabezpieczenia”.

 

Należą do nich zarówno sposoby weryfikacji oferty, jak równieżkatalogowanie przez nasz serwis niezbędnych danych z dowodu osobistego oraz numeru konta bankowego.

 

Przyjmijmy, że wcielam się w rolę Inwestora i pożyczyłem osobie zadłużonej 70 000 zł. Pożyczkobiorca nie spłaca długu, co mam robić ? Aaa, mam przecież „dodatkowe zabezpieczenia”: dane z dowodu osobistego i numer rachunku bankowego. Uff, całe szczęście. Teraz dłużnik już mi na pewno nie ucieknie.

 

Prześledźmy dalej ofertę Konar pożyczki.

 

O solidności takiej formy współpracy świadczy również jej rodowód.Idea ta pochodzi z krajów Europy zachodniej, gdzie z bezpiecznej społecznościowej pożyczki pozabankowej bez BIK i KRD z wielkim powodzeniem korzystają już tysiące osób.

 

Od kiedy w Europie Zachodniej istnieją pożyczki bez BIK i KRD ?? Wydawało nam się, że Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Krajowy Rejestr Długów (KRD) działają wyłącznie na polskim rynku.

 

Jedziemy dalej. Wniosek o pożyczkę trafia do specjalnej bazy, dostępnej dla Inwestorów.

 

„W kolejnym etapie, trwającym maksymalnie 48 godzin, oferta ta jest już dostępna we wspomnianej bazie danych na stronie przygotowanej z myślą o Inwestorach (inwestorkonarpozyczki.pl).”

 

Niestety strona inwestorkonarpozyczki.pl nie istnieje, choć dostęp do niej jest „bezpłatny, całodobowy i w żaden sposób nieograniczony”.

 

Konar szumnie porównuje swoją działalność do platformy Allegro. Choć od razu przyznaje, że z pożyczki mogą wyjść nici:

 

Pragniemy jednak podkreślić, iż analogicznie do serwisu Allegro, również i my nie jesteśmy w stanie zagwarantować osiągnięcia celu. Nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwa, iż w najbliższym czasie zostanie zawarta pożyczki, czy chwilówki online, na przedstawionych przez Państwa warunkach. Nie możemy też zapewnić o wysokości oczekiwanego zysku (dotyczy to przede wszystkim Inwestorów).

 

Konar pożyczki - czy warto ?

 

Żarty żartami, ale spójrzmy na poważnie o co w tym wszystkim chodzi. Naszym zdaniem firma powstała wyłącznie po to, żeby zarabiać na osobach dzwoniących na bardzo drogą infolinię. Smutna i brutalna rzeczywistość.

 

Wszystkie osoby ubiegające się o pożyczkę, muszą bowiem skontaktować się z infolinią 708 877 765. Koszt minuty takiego połączenia to aż 7,69 zł. Internauci wskazują, że średni czas trwania połączenia to około 5 minut. Czyli 38,45 zł. Co dostaniemy w zamian ? 30-dniowy wpis do katalogu dostępnego dla „Inwestorów”.

 

Właścicielem serwisu Konar jest Net Media Serwis z Poznania. Ta sama firma stoi za bliźniaczym serwisem: „Abis - pożyczki dla każdego”. Inny jest wyłącznie numer infolinii: Abis to 708 877 048, Konar 708 877 765.

 

Ciekawostka: na żadnej ze stron nie znajdziemy żadnego adresu e-mail do firmy. Jedyna możliwość kontaktu to dodzwonienie się na infolinię. Oczywiście płacąc 7,69 zł za minutę połączenia.

 

A na koniec mocny akcent. Zobaczcie jaki tytuł przyznały sobie obie firmy:

 

Konar:

 

 

 

Abis pożyczki:

 

 

Komentarz redakcji

 

To przykre, że na osobach najbiedniejszych cały czas chcą zarobić firmy pokroju Abis i Konar pożyczki. Osoby zadłużone nie mają przeważnie wystarczającej wiedzy ekonomicznej i łatwo się naciągnąć na podobne oferty. Przyznaliśmy notę 1 tylko z jednego powodu - nasz system nie przewiduje oceny 0.

 

Powyższy opis produktu jest wyłącznie subiektywną opinią redaktora.

 

 

NASZA OCENA: 1/10

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~Tomek

KONAR - to OSZUST żerujący na ludziach w ciężkiej sytuacji , powinno się takich do więzienia na dożywocie wsadzać żeby więcej nikogo nie mogli krzywdzić .   Odpowiedź

~airbus320

Super że tak czarno na białym to opisaliście. Nie wiem komu oni podlegają, komisji nadzoru finansowego czy innemu ministeerstwu finansów ale mam nadzieję że nasze białe kolnieżyki cięzko pracują żeby takie firmy tępić. zero tolerancji dla takiego ściemniania   Odpowiedź

~Dr_Parabank

Acha, zapomniałem - strony wyłudzają również dane osobowe gratis! Jeżeli jakakolwiek strona prosi o newralgiczne dane osobowe, a takim czymś jest PESEL - omijać szerokim łukiem. Lub skorzystać z losowego generatora PESEL w celach edukacyjnych.   Odpowiedź

~Dr_Parabank

OK. Udowodniłem przyjacielowi, że można w formularzach zgłoszeniowych obu tych "pseudo witryn" wpisać kompletne bzdury, a wniosek jest pozytywny (wystarczy sobie przeanalizować skrypt strony) - bo tak czy siak MUSISZ zadzwonić lub zamówić subskrypcję. Ogólnie - jedna wielka ściema, strata czasu i dodatkowej kasy na sponsoring tych cwaniaków.   Odpowiedź

~Ola

Prokurator tylko nawas nie dzwoncie tesz na szybkim pożyczkę com to samo oszuści i złodzieje   Odpowiedź

~Ola

Oszuści naciogaiom na telefon beszczelni nie wieżę że ktoś dostał ją złożyła wniosek tylko na 5 ty dalam 40 procent i już czekam 4 tydzień zero inwestora nie dawaicie się oklamywac   Odpowiedź

~OSZUKANY

NIE DZWOŃCIE - to OSZUSTWO! za każdym razem kiedy pojawia się informacja w sieci, ze oszukują to sam właściciel pod różnymi pseudonimami pisze pozytywne komentarze. DO REDAKCJI - POKAŻCIE JEGO IP a okaże się, że pozytywy jedna i ta sama osoba pisze. TO JEST OSZUSTWO!   Odpowiedź

~Tom

Arkon Finanse - ten sam telefon do dzwonienia 708 877 048   Odpowiedź

~Prokurator

Akt oskarżenia już czeka a i cela gotowa ;-)   Odpowiedź

~Marta

Nie zgadzam się z negatywnymi opisami, które są zapewne jedynie przypuszczeniami osób, a nie doświadczeniem z tą firmą. Osobiście korzystałam z usług Abisa i poza wysokim kosztem połączenia na infolinię ma pozytywne zdanie, zapewne dlatego, że wcześniej nikt mi nie pomógł. Otrzymałam przez nich pożyczkę na niezbędne mi 32 000zł, którymi spłaciłam wszystkie długi i jestem teraz uwolniona od wszystkich kredytów, proficreditów, a następnie chwilówek, którymi łatałam dziury jak każdy kto to czyta. Reasumując rachunek za telefon: 44zł- nie mało, czas oczekiwania 2 tygodnie, efekt końcowy otrzymane 32000zł z realną ratą.   Odpowiedź

~Kasiunia

Hej masz jakis dowod na to ze dostalas ?Ja czekam juz miesiac na pozyczke z Abis i nic tel ktory podali w mailu nikt nie odbiera zostalam z 300 zl za tel.Oszusci !!!!   Odpowiedź

~iker

Powiem tak: firma jest nieetyczna. bazuje a nawet żeruje na niewiedzy klienta a jej celem jest zarobić jak najwięcej i to nie na uczciwej prowizji i dużej sprzedaży tylko na sprzedawaniuu pożyczek nielicznym ale na taki procent że się nikt nie pozbiera. a potem kary finansowe nakładają takie że już nic tylko palnąć sobie w łeb. omijajcie szerokim lukiem   Odpowiedź

~Janek

Ja osobiście złożyłem wniosek i maila z potwierdzeniem dostałem, z tym, że nie z inwestorkonarpozyczki.pl tylko z netmediaserwis.pl. Za rozmowę zapłaciłem 35zł. Chciałem 2 000zł na rok i dostałem pożyczkę z Firmy Ślimak Pożyczki. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, mimo że dużo wcześniej szukałem i wszędzie lipa. Dużo nieścisłości ze stronami, ale pożyczki załatwiają. Na zakończenie chcę tylko napisać tylko tyle. Jeśli ktoś jest dobry w internecie i znalazł taką firmę sam, to niech nie dzwoni, bo sam ją znajdzie, teraz tak, bo łatwo ;) Ale uczciwie mówiąc, oni mi pomogli. Poza tym są dane i normalny telefon i adres email trzeba klikną na kontakt. Jeśli problem to skopiowałem: Właścicielem serwisu jest: Net Media Serwis ul. Wagrowska 6, 61-894 Poznań tel. 572 461 270 email: [email protected]   Odpowiedź

~phanter

oszuści i złodzieje   Odpowiedź

~JG

KONAR - POŻYCZKI DLA NIKOGO!!! Cieszę się że na waszej stronce nie uprawiacie wazeliniarstwa a by tylko jak najwięcej ludzi omamić i zarobić na prowizjach. Cieszę się, że pocisneliście mocno po tych chochsztaplerach, oszustach i finansowych dewiantach, bo na to zasługują. Tym się powinna zainteresować prokuratura albo rzecznik praw konsumenta bo chyba jakieś standardy etyczne powinny obowiązywać nawetw tej podłej branży finansowej   Odpowiedź

~JG

KONAR - POŻYCZKI DLA NIKOGO!!! Cieszę się że na waszej stronce nie uprawiacie wazeliniarstwa a by tylko jak najwięcej ludzi omamić i zarobić na prowizjach. Cieszę się, że pocisneliście mocno po tych chochsztaplerach, oszustach i finansowych dewiantach, bo na to zasługują. Tym się powinna zainteresować prokuratura albo rzecznik praw konsumenta bo chyba jakieś standardy etyczne powinny obowiązywać nawetw tej podłej branży finansowej   Odpowiedź

~JG

KONAR - POŻYCZKI DLA NIKOGO!!! Cieszę się że na waszej stronce nie uprawiacie wazeliniarstwa a by tylko jak najwięcej ludzi omamić i zarobić na prowizjach. Cieszę się, że pocisneliście mocno po tych chochsztaplerach, oszustach i finansowych dewiantach, bo na to zasługują. Tym się powinna zainteresować prokuratura albo rzecznik praw konsumenta bo chyba jakieś standardy etyczne powinny obowiązywać nawetw tej podłej branży finansowej   Odpowiedź

~gareth

hahaha ale pocisk. no i bardzo dobrze! minimum etyki w tym biznesie! zgadzam się że to żerowanie na nie doinformowanych   Odpowiedź

~daniel

Jednym slowem beznadziejna "oferta"   Odpowiedź