Konar – pożyczki dla każdego ?

Konar – pożyczki dla każdego ?

autor wpisu
Maciej_Stanko
07 kwietnia 2015
Pożyczka do 70 000 zł nawet z negatywnym wpisem w BIK/BIG to marzenie wielu osób zadłużonych. Czy zatem warto skorzystać z pożyczek Konar ? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Chyba, że ktoś lubi płacić wysokie rachunki za telefon.

Zapoznając się z ofertą Konar pożyczki i przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Konar obiecuje wszystko wszystkim. Firma za pośrednictwem tajemniczych „Inwestorów” oferuje pożyczki dla osób zadłużonych, osób z negatywną historią kredytową, a nawet dla osób z zajęciem komorniczym.

Żadnego znaczenia nie mają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów i innych rejestrach.

Pożyczki w Konar dostępne są „praktycznie dla wszystkich chętnych” (oficjalna informacja na stronie internetowej). Firma nie pyta o „historię kredytową ani też o kształt obecnych zobowiązań, windykacji, a nawet o wysokość zajęć komorniczych.” (kolejny cytat ze strony).

No dobrze, ale na czym w ogóle polega ten biznes ? Konar w założeniu jest wyłącznie platformą internetową, która łączy osoby szukające pożyczek z „Inwestorami”, czyli osobami, które są w stanie pożyczyć im pieniądze.

Inwestorem może być każda „firma lub też osoba fizyczna, posiadająca nadwyżki wolnego kapitału, który pragnie ulokować swoje pieniądze lepiej jak w lokaty bankowe." Konar chce się tym samym wpisać w nurt tzw. pożyczek społecznościowych, czyli pożyczek z pominięciem firm z sektora finansowego. Podkreśla, że nie jest bankiem ani parabankiem.

No dobrze, a znacie kogoś kto pożyczy 70 000 zł osobie nadmiernie zadłużonej, w dodatku z komornikiem sądowym ? Bo ja nie.

Załóżmy jednak, że znajdzie się potencjalny „Inwestor”, który zechce pożyczyć osobie zadłużonej pieniądze. Na jakie zabezpieczenia pożyczki może liczyć ?

"Istnieją jednak także dodatkowe zabezpieczenia, które pozwalają nam podnieść standardy współpracy i zatroszczyć się o pełen komfort towarzyszący takiej kooperacji."

Zobaczmy jakież to „dodatkowe zabezpieczenia”.

Należą do nich zarówno sposoby weryfikacji oferty, jak również katalogowanie przez nasz serwis niezbędnych danych z dowodu osobistego oraz numeru konta bankowego.

Przyjmijmy, że wcielam się w rolę Inwestora i pożyczyłem osobie zadłużonej 70 000 zł. Pożyczkobiorca nie spłaca długu, co mam robić ? Aaa, mam przecież „dodatkowe zabezpieczenia”: dane z dowodu osobistego i numer rachunku bankowego. Uff, całe szczęście. Teraz dłużnik już mi na pewno nie ucieknie.

Prześledźmy dalej ofertę Konar pożyczki.

O solidności takiej formy współpracy świadczy również jej rodowód. Idea ta pochodzi z krajów Europy zachodniej, gdzie z bezpiecznej społecznościowej pożyczki pozabankowej bez BIK i KRD z wielkim powodzeniem korzystają już tysiące osób.

Od kiedy w Europie Zachodniej istnieją pożyczki bez BIK i KRD ?? Wydawało nam się, że Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Krajowy Rejestr Długów (KRD) działają wyłącznie na polskim rynku.

Jedziemy dalej. Wniosek o pożyczkę trafia do specjalnej bazy, dostępnej dla Inwestorów.

„W kolejnym etapie, trwającym maksymalnie 48 godzin, oferta ta jest już dostępna we wspomnianej bazie danych na stronie przygotowanej z myślą o Inwestorach (inwestorkonarpozyczki.pl).”

Niestety strona inwestorkonarpozyczki.pl nie istnieje, choć dostęp do niej jest „bezpłatny, całodobowy i w żaden sposób nieograniczony”.

Konar szumnie porównuje swoją działalność do platformy Allegro. Choć od razu przyznaje, że z pożyczki mogą wyjść nici:

Pragniemy jednak podkreślić, iż analogicznie do serwisu Allegro, również i my nie jesteśmy w stanie zagwarantować osiągnięcia celu. Nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwa, iż w najbliższym czasie zostanie zawarta pożyczki, czy chwilówki online, na przedstawionych przez Państwa warunkach. Nie możemy też zapewnić o wysokości oczekiwanego zysku (dotyczy to przede wszystkim Inwestorów).

Konar pożyczki – czy warto ?

Żarty żartami, ale spójrzmy na poważnie o co w tym wszystkim chodzi. Naszym zdaniem firma powstała wyłącznie po to, żeby zarabiać na osobach dzwoniących na bardzo drogą infolinię. Smutna i brutalna rzeczywistość.

Wszystkie osoby ubiegające się o pożyczkę, muszą bowiem skontaktować się z infolinią 708 877 765. Koszt minuty takiego połączenia to aż 7,69 zł. Internauci wskazują, że średni czas trwania połączenia to około 5 minut. Czyli 38,45 zł. Co dostaniemy w zamian ? 30-dniowy wpis do katalogu dostępnego dla „Inwestorów”.

Właścicielem serwisu Konar jest Net Media Serwis z Poznania. Ta sama firma stoi za bliźniaczym serwisem: „Abis – pożyczki dla każdego”. Inny jest wyłącznie numer infolinii: Abis to 708 877 048, Konar 708 877 765.

Ciekawostka: na żadnej ze stron nie znajdziemy żadnego adresu e-mail do firmy. Jedyna możliwość kontaktu to dodzwonienie się na infolinię. Oczywiście płacąc 7,69 zł za minutę połączenia.

A na koniec mocny akcent. Zobaczcie jaki tytuł przyznały sobie obie firmy:

Konar:

Abis pożyczki:

Komentarz redakcji

To przykre, że na osobach najbiedniejszych cały czas chcą zarobić firmy pokroju Abis i Konar pożyczki. Osoby zadłużone nie mają przeważnie wystarczającej wiedzy ekonomicznej i łatwo się naciągnąć na podobne oferty. Przyznaliśmy notę 1 tylko z jednego powodu – nasz system nie przewiduje oceny 0.

Powyższy opis produktu jest wyłącznie subiektywną opinią redaktora.

Osobom poszukącym bezpiecznych pożyczek dla zadłużonych (bez ponoszenia dodatkowych opłat i korzystania z infolinii) polecamy nasze zestawienie: https://www.zadluzenia.com/artykul/405,kredyt-dla-zadluzonych/

Podobne artykuły

KredytOK w Zielonej Górze
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
18 lutego 2017

KredytOK w Zielonej Górze

Zmiany w cenniku Poczty Polskiej
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 marca 2019

Zmiany w cenniku Poczty Polskiej

Kasa Stefczyka Krasnystaw
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 października 2020

Kasa Stefczyka Krasnystaw

Provident Finansową Marką Roku
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
13 czerwca 2016

Provident Finansową Marką Roku

Porównaj