Konto dla Młodych w PKO BP

Konto dla Młodych w PKO BP

autor wpisu
Robert_Banaszak
08 czerwca 2015
Konto osobiste dla młodych to flagowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy PKO Banku Polskiego przeznaczony dla studentów, absolwentów uczelni wyższych i osób uczących się, które nie ukończyły 26 roku życia.

Produkt największego polskiego banku jest w pełni internetowy i mobilny, a ponadto wyposażony w szereg dodatkowych usług (takich jak autooszczędzanie czy aplikacja IKO), które z pewnością przypadną do gustu ludziom młodym, prowadzącym aktywny tryb życia.

Konto dla Młodych w pigułce

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za bankomaty na całym świecie
  • 0 zł za kartę debetową (przy 5 płatnościach w miesiącu)
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • 0 zł za powiadomienia SMS

Konto dla Młodych – podstawowe informacje

Założenie i prowadzenie konta osobistego dla młodych jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Do głównych zalet konta należy zaliczyć brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą (wypłata gotówki w walucie obcej wiąże się już z opłatą za przewalutowanie) oraz za korzystanie z karty debetowej (warunkiem koniecznym jest dokonanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą na dowolną kwotę – w przeciwnym wypadku bank pobiera miesięczną opłatę za obsługę karty w wysokości od 1 do 5 zł w zależności od ilości dokonanych płatności).

Wydanie karty debetowej PKO EKSPRES do konta osobistego ze standardowym wizerunkiem również kosztuje 0 zł, choć za usługę zmiany wizerunku karty debetowej (spośród 18 dostępnych wzorów) trzeba już zapłacić 14,90 zł.

Wszystkie krajowe przelewy internetowe także kosztują 0 zł. Użytkownicy konta osobistego dla młodych mogą również skorzystać z bezpłatnego pakietu 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS (każdy kolejny SMS kosztuje 0,20 zl), dzięki której można otrzymywać informacje o aktualnym saldzie na rachunku, zdefiniowanych transakcjach i innych wydarzeniach związanych z prowadzeniem konta osobistego.

Dodatkowe usługi w Koncie dla Młodych

W ramach konta osobistego dla młodych dostępny jest szeroki zakres dodatkowych usług, wśród których na szczególną uwagę zasługuje tzw. autooszczędzanie. Usługa autooszczędzania polega na systematycznym odkładaniu drobnych kwot na osobny rachunek oszczędnościowy podczas dokonywania płatności bezgotówkowych kartą debetową, aplikacją IKO lub przelewem internetowym.

W ramach usługi autooszczędzania możemy zdefiniować jaka część środków będzie przelewana na nasz osobny rachunek oszczędnościowy. Do wyboru mamy przelew:

1) stałej kwoty pobieranej niezależnie od wartości transakcji (np. 2 zł od każdego przelewu dokonywanego przez Internet),

2) określonego % od wartości transakcji (np. 2% od każdorazowej transakcji),

3) końcówek zaokrąglanych do pełnych złotych przy każdej transakcji (np. 0,11 zł przy płatności na kwotę 14,89 zł).

Dzięki usłudze autooszczędzania dostępnej w Koncie dla Młodych można w dość prosty sposób i bez większego wysiłku odkładać drobne kwoty na oprocentowany rachunek oszczędnościowy.

Inną dodatkową usługą dostępną w Koncie dla Młodych jest możliwość skorzystania z salda debetowego z maksymalnym limitem do 500 zł bez konieczności składania wniosku do banku. Klienci PKO BP mogą również w dowolnej chwili skorzystać z bezprowizyjnego kredytu odnawialnego na kwotę do 100 000 zł. W celu aktywacji kredytu odnawialnego na Koncie dla Młodych należy złożyć jedynie zaświadczenie o dochodach. Po wpłynięciu wynagrodzenia na konto następuje automatyczny proces weryfikacyjny, na podstawie którego kredyt odnawialny jest aktywowany.

Kolejną usługą, z której mogą korzystać posiadacze Konta dla Mlodych, jest aplikacja IKO, dzięki której można dokonywać bezgotówkowych płatności telefonem komórkowym. Aplikacja IKO jest najnowszym rozwiązaniem technologicznym PKO Banku Polskiego i zapewnia ponadto wgląd do własnego rachunku bankowego na urządzeniach mobilnych. Żeby korzystać z IKO wystarczy pobrać aplikację z internetowej platformy banku iPKO.

Wszyscy posiadacze Konta dla Młodych dokonując płatności kartą VISA mogą również korzystać z dość szerokiego pakietu ofert rabatowych obejmujących atrakcyjne zniżki na rezerwacje w restauracjach, hotelach i zakupy w sklepach objętych programem przywilejów.

Dla kogo Konto dla Młodych w PKO BP ?

Konto osobiste dla Młodych w PKO BP przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia i posiadają status studenta lub osoby uczącej się. Z konta mogą skorzystać zatem wszyscy studenci i absolwenci szkół wyższych, pomaturalnych i policealnych oraz szkół średnich kontynuujących naukę (przed ukończeniem 26 rokiem życia). Zgodnie z warunkami umowy po przekroczeniu 26 roku życia Konto dla Młodych automatycznie zmienia się na Konto za Zero bez utraty dotychczasowego nr konta, loginu i innych danych niezbędnych do prowadzenia rachunku.

Jak założyć Konto dla Młodych ?

Umowę o Konto dla Młodych można zawrzeć bezpośrednio w placówce banku PKO BP lub samodzielnie wypełniając wniosek online o otworzenie konta na stronie pkobp.pl. W przypadku założenia konta osobistego przez Internet papierowa umowa zostanie dostarczona przez kuriera pod wskazany adres zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

busyMAN
busyMAN
2015-07-23 15:30:11

Nic szczególnego ale jakby takie wypasione dobrej jakości słuchawki dodawali przy założeniu konta to byłby dobry pomysł! Tak jak sieć PLUSH teraz daje zniżki na buty VANS. To dobry kierunek o ile znam młodych ludzi (mam sporo młodszego brata, właśnie jest nastolatkiem w pełnym tego słowa znaczeniu)

Podobne artykuły

Ranking chwilówek – marzec 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 marca 2020

Ranking chwilówek – marzec 2020

ING Bank Śląski w Turku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Turku

Średni dług seniora to prawie 20 000 zł
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 października 2017

Średni dług seniora to prawie 20 000 zł

Santander Bank Polska – z tytułem Banku Roku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 grudnia 2018

Santander Bank Polska – z tytułem Banku Roku

Pożyczki bez BIK Sieradz
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
17 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Sieradz

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018

Porównaj