Badania przeprowadzone przez AAA Auto jednoznacznie pokazują, że Polacy kupują coraz droższe auta używane. Według największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej, dzieje się tak dlatego, że polskie rodziny przyjmują świadczenie 500+.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 23.10.2017
Udostępnij:

Samochody używane nie stają się coraz mniej popularne – wręcz przeciwnie. Coraz częściej rodziny decydują się na zakup pojazdów z komisów, czy osób używanych. Według badań decyzje w kwestii wyboru auta padają na samochody coraz droższe.

ZAKUPY Z 500+

W czerwcu 2016 roku świadczenie 500+ wyniosło polski rząd dwa miliardy sto milionów złotych. W roku bieżącym resort rodziny i pracy powyższym programem objął prawie cztery miliony polskich dzieci do lat osiemnastu. W ciągu dziesięciu miesięcy kwota przeznaczona na dzieci wyniosła około szesnaście miliardów złotych.

Coraz lepsze samochody

Statystyki pokazują, że okres od czerwca do października ubiegłego roku przyniósł wzrost importu samochodów z zagranicy. Kwota ta wynosiła prawie trzynaście miliardów złotych, czyli o cztery miliardy więcej niż w roku 2015.

Osiemdziesiąt jeden procent ankietowanych w badaniu AAA Auto, na pytanie „Czy mogę sobie pozwolić na zakup droższego samochodu dzięki świadczeniom z programu Rodzina 500+?”, odpowiedziało twierdząco. To o dwadzieścia procent więcej niż w roku poprzednim.

Spośród 1600 badanych, aż osiemdziesiąt trzy procent chciało kupić auto w ramach programu 500+.

„Z biegiem czasu rządowe świadczenia umożliwiły naszym klientom inwestowanie w droższe samochody. Podczas gdy w pierwszych miesiącach działania programu, środki z tego źródła umożliwiały zakup samochodu klientom najmniej zamożnym.” – mówi Paul Sperring, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce
 

Komentarze