Prognozy realizacji programu Mieszkanie Plus bardzo korzystanie zapowiadają przyszły rok. Artur Soboń, wiceminister Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju poinformował, że w stolicy przy ulicy Karczunkowskiej zostanie wybudowanych 3000 mieszkań, a całej Warszawie pojawi się ich ponad 10 000. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 24.05.2018
Udostępnij:

W rozmowie z Radiem Plus, wiceszef MIiR poinformował, że w planach resortu są projekty, które zakładają wybudowanie „minimiast w dużych miastach”. Są to jednak pomysły, które wybiegają daleko w przyszłość.

Interwencja państwa

Według wiceszefa resortu inwestycji i rozwoju, nowe mieszkania powstawać będą na ziemiach, które należą do Skarbu Państwa. Dzięki temu lokalne są dostępne dla wielu Polaków, ze względu na dopasowane do ich potrzeb ceny. Takie możliwości bardzo pozytywnie mogą wpłynąć na rynek, jak i na osoby chętne na wynajem lub zakupienie mieszkań, których oferty będą naprawdę atrakcyjne. 

Budowa nowego osiedla w Warszawie

Wszystko wskazuje na to, że mieszkania przy ulicy Karczunkowskiej są priorytetem na rok 2019. Według wiceministra MIiR teren pod zabudowę jest bardzo atrakcyjny zarówno dla deweloperów, jak i przyszłych mieszkańców tamtejszych mieszkań. Głównie dlatego, że jest to miejsce z łatwym dostępem do komunikacji publicznej. W niedalekich odległościach znajdują się także Drogi Ekspresowe numer 2 i 79, Lotnisko Chopina, czy sporych rozmiarów tereny zielone. Artur Soboń poinformował także, że w najbliższym czasie zakończy się konkurs dotyczący zaprojektowania osiedla. 

Według wyliczeń MIiR, w trzech tysiącach mieszkań ma zamieszkać ponad 10 000 osób. Soboń dodał, że w całej Warszawie, w roku 2019, mają rozpocząć się budowy ponad 10 000 nowych mieszkań.

Program Mieszkanie Plus

Jest rządowym programem, aktywnym od 2017 roku. Polega on na budowaniu tanich mieszkań, które następnie udostępniane są pod najem. W przeciwieństwie do programów MdM oraz Rodzina na Swoim, Mieszkanie Plus nie wspiera polskich rodzin w podejmowaniu kredytów na mieszkanie. 

Komentarze