Millenialsi z pożyczką

Millenialsi z pożyczką

author
Patryk Byczek
26 stycznia 2018
Brak zobowiązań sukcesem finansowym według millenialsów. Badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia pokazuje, że w ostatnich dwóch latach trzydzieści pięć procent osób między osiemnastym a trzydziestym dziewiątym rokiem życia zaciągnęło kredyt lub pożyczkę.

Kim są millenialsi, czym się kierują i jak ich sklasyfikować? Firma pożyczkowa Profi Credit postanowiło sprawdzić to zagadnienie.

POKOLENIE Y

Kim są millenialsi ?

Do "grupy" millenialsów zaliczamy osoby, które urodziły się w latach 1980-2000. Konkretne sklasyfikowanie ich jest rzeczą trudną, a opinie o nich bardzo często różnią się od siebie. Jednak we wszystkim co możemy usłyszeń, jedno stwierdzenie popierają wszystkie publiczne danereprezentanci pokolenia Y przywiązują znikomą uwagę do pieniędzy. O wiele ważniejsze jest dla millenialsów to, co mogą kupić za posiadane pieniądze, niż sam fakt i ilość ich posiadania. 

Pożyczki, kredyty

Stosunek millenialsów do pożyczek lub kredytów nie jest negatywny. Z raportu ARC Rynek i Opinia wynika, że trzydzieści pięć procent przedstawicieli pokolenia Y w ciągu ostatnich dwóch lat zadłużyło się finansowo. Statystyki pokazują, że z pożyczek znacznie częściej korzystały osoby między dwudziestym piątym, a trzydziestym dziewiątym rokiem życia – 44%. U młodych, między osiemnastym, a dwudziestym czwartym rokiem życia, wynik podejmowanych pożyczek wyniósł zaledwie czternaście procent.

Technologiczne pokolenie Y ?

Millenialsi jako pierwsi mieli możliwość wychowywać się w dobie nowoczesnych technologii. Mimo to, bardzo dobrze pamiętają czasy sprzed nowinkowej rewolucji technicznej. Pokolenie Y rozróżnia rzeczywistość od świata wirtualnego i, chociaż bardzo doceniają ten drugi, pierwszy również gra dla nich bardzo ważną rolę w wielu aspektach. Dla przykładu, skomplikowane operacje bankowe wolą załatwić w oddziale fizycznym, niż w Internecie. Do pożyczek online podchodzą bardziej pozytywnie, niż inne grupy wiekowe.

Dojrzałość millenialsów

Przedstawiciele generacji Y bardzo poważnie podchodzą do zadłużania się. Według nich sukcesem jest brak zadłużenia finansowego. Jednak, podejmując pożyczkę, czy kredyt, bardzo skrupulatnie czytają warunki, aby być całkowicie pewnym podpisywanej umowy z instytucją finansową. Badanie zlecone przez Profi Credit pokazuje, że millenialsi mniej niż inne grupy wiekowe ufają bankom i ich pracownikom. Główny wpływ na to zjawisko ma kryzys finansowy w 2008 roku, który dział się na oczach pokolenia Y.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Sosnowiec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Sosnowiec

Bank Pekao w Orzyszu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2019

Bank Pekao w Orzyszu

Nowe waluty w kantorze Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 lutego 2019

Nowe waluty w kantorze Alior Banku

Kredyt konsolidacyjny Jawor
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
07 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Jawor

Porównaj