Jeśli oglądamy filmy i seriale, to głównie na Netfliksie - wartość tego serwisu przekroczyła właśnie 100 milionów dolarów. Subskrybentów serwisu wciąż przybywa. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 24.01.2018
Udostępnij:

Na koniec ubiegłego roku Netflix mógł pochwalić się aż 117 milionami aktywnych subskrypcji, a już na samym początku roku 2018 liczba ta wzrosła o 6 milionów. Tendencja wzrostowa otrzymuje się już od wielu miesięcy. 

Seriale popularne i seriale oryginalne

Serwis cieszy się dużą popularnością, ponieważ udostępnia swoim użytkownikom nie tylko seriale ogólnie cieszące się dużą popularnością, ale także takie, których na żadnym innym serwisie zobaczyć nie można. Autorskie produkcje to największa inwestycja serwisu, ale to głównie takie hity jak: "Stranger Things" czy "The eng of the f**king world" przyciągnęły miliony nowych użytkowników.  

Nowe seriale autorskie nadal w planach

Netflix chce kontynuować swój sukces w branży i w 2018 roku zamierza wydać aż 7,5-8 miliona dolarów na wyprodukowanie nowych treści. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to filmy, czy seriale, ale z pewnością właściciele serwisu będą starali się zadbać o swoich użytkowników. W ubiegłym roku Netflix zdobył aż 20 nagród Emmy – czy tak będzie i w tym roku? 

Problemy z "House of Cards"

Jakiś czas temu Netflix podjął decyzję o anulowaniu dalszej produkcji popularnego serialu "House of Cards". Firmę mogą czekać problemy finansowe, ponieważ – jak sami twierdzą – zażądano od nich zwrotu środków za nieopublikowane treści (kwota opiewa aż na 39 milionów USD). Przyczynkiem do rezygnacji z kontynuacji serialu była afera dotycząca aktora odgrywającego jedną z głównych ról – Kevin Spacey został oskarżony o molestowanie w związku z czym musiał zniknąć z ekranów telewizyjnych. Jeśli opłata kary dojdzie do skutku, firma może borykać się z poważnymi problemami finansowymi. Póki co firma nie komentuje sprawy, ale prognozy jej rozwiązania są raczej optymistyczne. 
 

Komentarze