Chatbot Santi od Santander Bank Polska coraz popularniejszy

Chatbot Santi od Santander Bank Polska coraz popularniejszy

author
Patryk Byczek
14 września 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że Santi, czyli chatbot Santandera, od początku swojej działalności (od lipca 2020 roku) przeprowadził z Klientami blisko 135 000 rozmów, których średni czas to 1 minuta 35 sekund. Sprawdzamy szczegóły.

Chatbot Santi

Santander Bank Polska przeanalizował działalność swojego chatbota i ze statystyk wynika, że Santi odpowiedział Klientom na ponad 341 000 pytań w ciągu 934 dni swojej pracy. Klienci korzystają z rozwiązania najczęściej między godziną 12:00 a 16:00, chociaż z pomocy bota można korzystać przez całą dobę. Santi bardzo szybko i szczegółowo odpowiada na pytania. Potwierdzają to statystyki, w których tylko 1% rozmów jest kontynuowanych na czacie z doradcą lub za pomocą wideorozmowy.

Od uruchomienia chatbot Santi dostępny jest na portalu santander.pl na 35 podstronach. Nasi klienci najwięcej pytań zadają w zakładce „Pomoc i kontakt”. 97% odpowiedzi udzielonych przez Santiego odnosiło się do pytań o produkty i usługi bankowe, a 3% do luźnych pytań na przykład o pogodę czy samopoczucie. Nasi klienci chętnie korzystają z jego pomocy i wysoko oceniają satysfakcję z udzielonych odpowiedzi.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Wcisło, dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji Santander Bank Polska.

Multikanałowość bota

Santi jest botem bardzo inteligentnym, dzięki czemu może rozmawiać z nawet piętnastoma Klientami jednocześnie. Klienci najczęściej poruszają zagadnienia związanie z
– logowaniem do bankowości internetowej oraz mobilnej,
– ofertą Konta Jakie Chcę
– przelewami.
Santi rozmawia przede wszystkim z Klientami indywidualnymi. Ma bogatą wiedzę na temat:
– bankowości internetowej i mobilnej
– BLIKA,
– oferty kont osobistych (w tym dla dziecka i seniora),
– płatności mobilnych,
– sposobów otwierania kont.
Ponadto bardzo dobrze radzi sobie także w zakresie obsługi posprzedażowej oraz pomaga Klientom aktywować kartę płatniczą.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/692510/santi-bardzo-zapracowany-i-skuteczny-chatbot

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Radzyń Podlaski
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Radzyń Podlaski

Cavaliada z PKO BP w Krakowie #Zkopyta
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 lutego 2020

Cavaliada z PKO BP w Krakowie #Zkopyta

ING Bank Śląski w Czerwionce-Leszczyny
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Czerwionce-Leszczyny

Stopy procentowe obniżone!
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 grudnia 2012

Stopy procentowe obniżone!

Alior Bank w Gryfinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
09 lipca 2019

Alior Bank w Gryfinie