zadluzenia.com
zamknij

Płatności za e-zakupy. Jak płacą Polacy?

Instytut Kantar TNS wykonał badanie, w którym pytał respondentów o ich upodobania dotyczące płatności w Internecie. Z otrzymanych wyników można dowiedzieć się, że wielu badanych korzysta między innymi z przedpłaty przelewem oraz szybkich płatności online.


Kantar TNS ustaliło także, że według Internautów najpopularniejszą metodą płacenia w online są przelewu pay-by-link. Badanie zostało zlecone przez KIR i ZBP.


 

Płatności online coraz popularniejsze


W roku ubiegłym liczba Polaków kupujących przez Internet wynosiła blisko 15 000 000 (54% użytkowników Internetu). Z roku na rok ten wskaźnik regularnie wzrasta. To właśnie dlatego coraz więcej sklepów fizycznych stawia na zakupy przez Internet i uruchamia własne sklepy online.


Pomimo wielkiego zainteresowania zakupami przez Internet, kiedy dochodzi do wyboru sposobu płatności, aż 48% osób wybiera płatność gotówką przy odbiorze towaru. Kolejnymi wskazaniami badanych są przedpłata przelewem oraz płatność online na stronie banku, w którym Konsument posiada konto. Tych odpowiedzi udzieliło po 31% respondentów. Jedynie 3% Internautów płaci za zakupy w Internecie przy użyciu urządzeń mobilnych.


Z danych wynika, że rynek e-commerce w Polsce warty będzie w roku bieżącym ponad 50 000 000 000 złotych, natomiast w 2020 roku będzie warty blisko 70 000 000 000 złotych.Najpopularniejszą metodą płatności przez Internet jest Paybynet. System jest pewny z tego względu, że sam uzupełnia dane do przelewu, dzięki czemu jakakolwiek pomyłka nie ma prawa bytu. Konkretna kwota za zakupy trafia bezpośrednio z konta Konsumenta, na konto sklepu, w którym dokonał zakupu. Klienci mogą płacić tym sposobem 7 dni w tygodniu o każdej porze.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY