zadluzenia.com
zamknij

Ranking 20 najsilniejszych marek w Polsce

Superbrands to ranking najsilniejszych marek w Polsce. W XII edycji zestawienia w czołówce znalazł się Rossmann, Allegro i Google. 

 

 

W tegorocznej edycji po raz pierwszy marki zostały wyłonione na podstawie opinii konsumentów. W poprzednich zestawieniach w przyznawaniu wyróżnień uczestniczyło też grono ekspertów marketingu.

 

- Konsument w ciągu ostatnich dziesięciu lat bardzo się zmienił. Jego wrażliwość marketingowa wzrosła, wchodzi on w relacje z markami, a marki coraz bardziej angażują go w swoje aktywności. Dlatego też zdecydowaliśmy się na powierzenie decyzji o przyznaniu wyróżnień Superbrands w 100% konsumentom. Mamy nadzieję, że takie wyróżnienie będzie jeszcze bardziej cenione przez zarządzających markami, ale też przez samych użytkowników - wyjaśnia Monika Kowalewska, dyrektor projektu Superbrands w Polsce.

 

O badaniu

 

Ranking powstał na podstawie badania metodą CAWI, czyli wspomaganego komputerowo wywiadu internetowego. Realizatorem był Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Ponad 10 tys. konsumentów wyraziło swoją opinię,  dzięki czemu przebadano prawie 2 tys. marek.

 

Co zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia? Przede wszystkim indeks siły marki, który wynikał z różnicy między wynikiem polecania, a odradzania danej marki. Mianem Superbrands zostały określone te marki, które znalazły się w ścisłej czołówce w każdej kategorii. Tytuł Superbrands Polska Marka przyznano najwyżej ocenionym markom z polskim rodowodem.

 

TOP 20*

 

1. Rossmann


2. Allegro


3. Google


4. E. Wedel


5. Milka


6. Piątnica


7. Lego


8. Lidl


9. OLX


10. Facebook

 

11. YouTube


12. Atlas


13. Jan Niezbędny


14. Dr Oetker


15. Lipton


16. Finlandia


17. Lubella


18. Tymbark


19. Biedronka


20. Velvet

 

* marki, które uzyskały najwyższe ogólne noty (po uwzględnieniu liczebności kategorii)

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY