Superbrands to ranking najsilniejszych marek w Polsce. W XII edycji zestawienia w czołówce znalazł się Rossmann, Allegro i Google. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 18.11.2017
Udostępnij:

W tegorocznej edycji po raz pierwszy marki zostały wyłonione na podstawie opinii konsumentów. W poprzednich zestawieniach w przyznawaniu wyróżnień uczestniczyło też grono ekspertów marketingu.

Konsument w ciągu ostatnich dziesięciu lat bardzo się zmienił. Jego wrażliwość marketingowa wzrosła, wchodzi on w relacje z markami, a marki coraz bardziej angażują go w swoje aktywności. Dlatego też zdecydowaliśmy się na powierzenie decyzji o przyznaniu wyróżnień Superbrands w 100% konsumentom. Mamy nadzieję, że takie wyróżnienie będzie jeszcze bardziej cenione przez zarządzających markami, ale też przez samych użytkowników – wyjaśnia Monika Kowalewska, dyrektor projektu Superbrands w Polsce.

O badaniu

Ranking powstał na podstawie badania metodą CAWI, czyli wspomaganego komputerowo wywiadu internetowego. Realizatorem był Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Ponad 10 tys. konsumentów wyraziło swoją opinię,  dzięki czemu przebadano prawie 2 tys. marek.

Co zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia? Przede wszystkim indeks siły marki, który wynikał z różnicy między wynikiem polecania, a odradzania danej marki. Mianem Superbrands zostały określone te marki, które znalazły się w ścisłej czołówce w każdej kategorii. Tytuł Superbrands Polska Marka przyznano najwyżej ocenionym markom z polskim rodowodem.

TOP 20*

1. Rossmann

2. Allegro

3. Google

4. E. Wedel

5. Milka

6. Piątnica

7. Lego

8. Lidl

9. OLX

10. Facebook

11. YouTube

12. Atlas

13. Jan Niezbędny

14. Dr Oetker

15. Lipton

16. Finlandia

17. Lubella

18. Tymbark

19. Biedronka

20. Velvet

* marki, które uzyskały najwyższe ogólne noty (po uwzględnieniu liczebności kategorii)

Komentarze