zadluzenia.com
zamknij

Tylko 10% firm bierze kredyty

Jedynie 10% przedsiębiorców w Polsce zaciąga kredyty na prowadzenie działalności gospodarczej. Dlaczego właściciele firm decydują się na to tak rzadko?

 

 

Kredyt ? To na pewno nie dla mnie

 

Polscy przedsiębiorcy myślą, że kredyty dla firm są skierowane tylko dla dużych działalności gospodarczych. Co więcej, część biznesmenów wychodzi z założenia, że procedury kredytowe są czasochłonne i bardzo skomplikowane. Uważają również, że instytucje finansowe patrzą na małe przedsiębiorstwa raczej nieprzychylnym okiem. Stąd też niskie zainteresowanie produktami kredytowymi dla firm. Co ciekawe, często właściciele firm po prostu się wstydzą. Panuje wśród nich pogląd, że zapożyczanie się jest czymś złym i niezbyt dobrze wpływa na reputację przedsiębiorstwa. Jednak rozsądne korzystanie z dodatkowych środków może przynieść bardzo pozytywny efekt. 

 

Nie stać mnie

 

Właściciele przedsiębiorstw w kraju myślą, że kredyt dla firm jest związany z wysokimi kosztami. To prawda, ale coraz większa konkurencja na rynku finansowym powoduje, że oferowane na nim produkty są z każdym dniem korzystniejsze. Istotne, aby pamiętać o ocenie opłacalności kredytu i odnosić się do tego, jakie zyski firma może dzięki niemu osiągnąć.

 

Jesteśmy nieufni

 

Obecnie, instytucje finansowe są uznawane za mniej wiarygodne niż kilka czy kilkanaście lat temu. Inwestorzy obawiają się między innymi o to, że kredytodawca będzie mógł w każdej chwili niekorzystnie zmienić warunki zawartej umowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że obie strony obowiązuje regulamin umowy, który jest wiążący. Przede wszystkim, zawsze kiedy decydujemy się na kredyt, trzeba przeczytać wnikliwie wszystkie jego punkty.  

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY