Jak wynika z danych zebranych przez serwis PayPal, polski handel internetowy jest warty prawie 8 000 000 dolarów. Polacy podczas zakupów online kupują głównie:

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.09.2018
Udostępnij:

przedmioty ogrodowe
odzież
obuwie
elektronikę
zabawki.

Polski e-commerce przedstawia się, w kategoriach zakupów, tak samo, jak handel online w innych krajach.

Warto zaznaczyć, że jedna na cztery transakcje wykonywana jest za pomocą urządzenia mobilnego. Statystyki PayPal pokazują, że Internauci bardzo chętnie przekładają nawyki zakupów tradycyjnych, na te internetowe.


 

Zakupy przez Internet

Z raportu przygotowanego przez PayPal możemy dowiedzieć się, że Polacy w dalszym ciągu o wiele bardziej wolą kupować przez Internet za pomocą komputerów, czy laptopów, niż poprzez urządzenia mobilne. Statystyki przedstawiają się następująco:
 

– w 31 poddanych badaniu krajach płatności przez Internet dokonuje 32% Internautów
– w Indiach, USA, czy Chinach, płatności przez Internet dokonuje blisko 50% Internautów
– w Polsce współczynnik ten wynosi zaledwie 27%.

Co kupują Polacy?
 

Jeżeli chodzi o to, co Polacy najczęściej kupują w zagranicznych sklepach internetowych, sytuacja przedstawia się następująco:
ubrania i obuwie – 60%
sprzęt hobbystyczny i zabawki – 50%
biżuteria i zegarki – 50%.

Ponadto, zaskakującą pozycją, która pojawia się w pięciu najczęściej wybieranych kategoriach w Polsce, znalazły się produkty ogrodowe.

Z drugiej strony, obywatele innych państw kupują najczęściej elektronikę53%.

PayPal

Właściwie Pay Pay Holdings, jest amerykańskim przedsiębiorstwem, dzięki któremu Internauci, przy użyciu konta zarejestrowanego jedynie na adres mailowy, mogą dokonywać i odbierać transakcje online. System PayPal jest po prostu cyfrowym portfelem, do którego wpłacone pieniądze można przeznaczyć na zakupy – całkowicie wirtualnie. Z PayPala można korzystać w 190 krajach.
 

Komentarze