zadluzenia.com
zamknij

Wspólna aplikacja Ikea i Apple

Ikea razem z Apple tworzy aplikację, dzięki której będziemy mogli wirtualnie dopasować meble i akcesoria do naszego domu lub mieszkania, a potem zamówić je online. Aplikacja ma być gotowa jesienią.

 

 

Nowa aplikacja może zrewolucjonizować sposób robienia zakupów mebli. Michael Valdsgaard, Lider cyfrowej transformacji w Ikea, zapowiada:

 

- Będzie to pierwsza aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która pozwoli klientom wypróbować meble przed podjęciem decyzji o zakupie.  

 

W jaki sposób będzie działać aplikacja ?

 

Aby skorzystać z wirtualnej rzeczywistości wystarczy uruchomić kamerę i skierować na pomieszczenie, w którym ma się pojawić nowy mebel. Usługa będzie dostępna jedynie dla posiadaczy urządzeń Apple z zaktualizowanym systemem do iOS 11, który ma być dostępny jesienią.  

 

Aktualnie, klienci ikea mogą korzystać z aplikacji Katalog Ikea, który również pozwala na "przetestowanie" produktu, ale ten program jest mało dokładny. Natomiast nowa aplikacja, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, ma być jej przeciwieństwem. W programie dostępnych będzie 500-600 produktów marki Ikea, jednak ich ilość ma stale wzrastać. 

 

- Sklepy stacjonarne to nasze największe aktywa. Mamy prawie 400 placówek, ale chcemy zwiększyć ofertę o nowe kanały sprzedaży za pośrednictwem telefonu komórkowego, czy social media. Jeden kanał nie zastąpi drugiego, ale ma się uzupełniać – tłumaczy Valdsgaard.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY