Największa instytucja bankowa w Polsce, PKO BP informuje, że serwis internetowy banku zostanie lekko odświeżony. Zmiany w iPKO mają być widocznie już 13 czerwca bieżącego roku, a dotyczyć będą nowych formularzy przelewowych, które staną się jeszcze bardziej intuicyjne.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 12.06.2018
Udostępnij:

Transakcje, którym bank PKO BP nada nowy wygląd, to:

  • spłata karty,

  • przelew na rachunek własny,

  • przelew z karty.

Instytucja o każdej wizualnej zmianie w serwisie internetowym będzie informowała swoich Klientów na bieżąco.

Wygoda dla Klienta

Zmiany graficzne, na które zdecydował się bank PKO BP, mają działać z korzyścią dla Klienta. Każda operacja będzie odbywała się w jednej, a nie jak do tej pory w dwóch kolumnach. To rozwiązanie o wiele wygodniejsze, ale i szybsze, pozwalające na bardziej intuicyjne wykonanie transakcji. Czcionka i wszelkie przyciski widoczne na stronie wykonywania operacji będą o wiele większe i bardziej wyraźne.

Przed i po

Wprowadzone z dniem 13 czerwca bieżącego roku zmiany, bardzo dobrze zostały ujęte na grafikiach, które przygotował PKO BP:

Przelew z karty:

źródło grafiki: PKO BP

Przelew własny:

źródło grafiki: PKO BP

Spłata karty:

źródło grafiki: PKO BP

Po prawej stonie, w pierwszych dwóch przypadkach, widoczne są wizualizacje operacji sprzed dnia 13 czerwca. Na ostatnim przykładzie obraz sprzed zmian widoczny jest po prawej stronie. Na grafikach, które przedstawiają wygląd iPKO po aktualizacji wyraźnie widać, że wystarcza jedna kolumna oraz wyraźniejsze przyciski i czcionki, żeby Użytkownik serwisu w o wiele wygodniejszy sposób mógł wykonać interesujące go przelewy, czy opłaty. Bank postawił przede wszystkim na intuicyjność i swobodę poruszania się po stronie internetowej.

PKO wprowadza coraz więcej udogodnień

W ostatnim czasie informowaliśmy także o zmianach, które bank wprowadził do swojej mobilnej aplikacji. Mowa tutaj o dodaniu dwóch nowych języków: ukraińskiego i rosyjskiego. Instytucja na każdej płaszczyźnie chce wychodzić na przeciw swoim Klientom udowadniając im, że to właśnie oni są dla nich najważniejsi. 


źródło grafiki: PKO BP

PKO BP

PKO BP to największy bank w Polsce, który osiagnął ponad 3 100 000 000 złotych zysku netto w roku ubiegłym. Dane z roku 2017 mówią, że w Polacy mają jest ponad 7 100 000 otwartych rachunków bankowych. Do kont dopisanych jest ponad 8 350 000 kart bankowych i ponad 875 000 kart kredytowych. PKO na terenie całej Polski operuje 3190 bankomatami 941 wpłatomatami. W roku ubiegłym z aplikacji IKO aktywnie korzystało ponad 2 600 000 użytkowników, natomiast od początku istnienia programu na smartfony wykonaniu przy jej użyciu ponad 68 000 000 różnego rodzaju transakcji.
 

Komentarze