zadluzenia.com
zamknij

Zwolnienia w Raiffeisen Polbank

Prawie tysiąc osób zostanie zwolnionych z Raiffeisen Polbank. Stanie się tak przez rosnące koszta regulacyjne czy postęp technologiczny, który wypiera tradycyjne preferencje klientów.

 

 

Oprócz zwolnień, Raiffeisen Polbank planuje również inwestycję w cyfryzację, na którą przeznaczy 100 mln zł. Pracę straci do 950 osób, a zwolnienia mają zostać przeprowadzone do 2019 roku. Sieć placówek też zostanie zmniejszona o 60-70 punktów obsługi klienta. 

 

Zmiany na rynku powodem zwolnień

 

Jak uzasadnia bank, takie decyzje są spowodowane zmianami, które zachodzą obecnie na rynku, rosnącymi kosztami regulacyjnymi, ale i stałym postępem technologicznym. Aktualnie klienci preferują rozwiązania samoobsługowe i zdalne kanały dystrybucji. Oznacza to, że wolimy dziś używać bankowości internetowej i mobilnej. Zaplanowane przez bank działania mają poprawić rentowność banku i pomóc osiągnąć wskaźnik kosztów do dochodów poniżej 55%. 
 
Sieć oddziałów do 2018 roku zmniejszy się o 60-70 punktów. Natomiast kolejne 90 placówek zostanie przekształcone w "placówki efektywne kosztowo, o formacie, który bardziej sprzyja realizacji stawianych przed nimi celów". Pracownicy, którzy stracą pracę, mają zostać objęci pakietami socjalnymi.

 

Raiffeisen Polbank chcę realizować inicjatywy zmierzające do automatyzacji i cyfryzacji sprzedaży oraz obsługi we wszystkich segmentach działalności. Dlatego też bank postanowił zainwestować w nowe technologie 100 mln zł.
 
Kolejna fala zwolnień grupowych 

 

Wiosną ubiegłego roku Raiffeisen Polbank informował o zwolnieniach, które planowały likwidację stanowisk prawie 500 osób. Końcowo, pracę straciło 205 osób.  

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY