Bank Pekao organizatorem emisji obligacji ESG dla PKN ORLEN
Bank Pekao S.A. poinformował w komunikacie prasowym, że jest dealerem oraz koordynatorem emisji dziesięcioletnich obligacji koncernu PKN OLREN o wartości 1 000 000 000 złotych. Oprocentowanie obligacji będzie uzależnione od stałej stopy procentowej, której wysokoś jest powiązana z ratingiem MSCI ESG. Warto wiedzieć, że wysokość stałej stopy procentowej może ulec podwyższeniu w przypadku spadku ratingu. Sprawdzamy szczegóły.
To przedsięwzięcie jest kolejnym razem, kiedy Bank Pekao angażuje się w emisję „społecznie odpowiedzialnych” instrumentów finansowych. W grudniu ubiegłego roku instytucja koordynowała pierwszą w historii polskiego rynku oraz jedną z pierwszych w Europie emisję obligacji ESG-linked, którą przeprowadził PKN ORLEN.
Dziesięcioletnie obligacji PKN ORLEN
Stopa procentowa dziesięcioletnich obligacji PKN ORLEN dla pierwszego okresu odsetkowego wyniesie 2,875% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych pozostanie (stopa procentowa) na tym samym poziomie lub ewentualnie wzrośnie o 0,1 lub 0,2%. Stanie się tak w przypadku spadku ratingu MSCI ESG do poziomów odpowiednio BBB oraz BB lub niższego.
Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce konsekwentnie bierzemy udział we wszystkich znaczących emisjach obligacji korporacyjnych. W przypadku tej transakcji z dumą chciałbym podkreślić fakt, że byliśmy jedynym bankiem zaangażowanym w jej obsługę oraz że to kolejna w ostatnim czasie inicjatywa pokazująca nasze zaangażowanie w projekt wspierający kwestie środowiskowe, społeczną odpowiedzialność biznesu i wysokie standardy ładu korporacyjnego. A jednocześnie jest to duża, biznesowa transakcja zrealizowana w trudnym czasie pandemii.
– mówił cytowany w komunikacie Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Bank Pekao godziny przelewów Elixir
Bank Pekao kontakt z infolinią
Pekao angażuje się w projekty energetyczne
Bank Pekao bardzo mocno angażuje się w różnego rodzaju projekty, które mają poprawić efektywność energetyczną Klientów, realizować ekologiczne przedsięwzięcia oraz finansować Odnawialne Źródła Energii. W marcu bieżącego roku Bank Pekao zwiększył swoje zaangażowanie w OZE poprzez podpisanie z PAK PCE Fotowoltaika Sp. z o.o. umowy kredytowej na finansowanie największej w Polsce farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp.
W październiku ubiegłego roku Bank Pekao udzielił wsparcia Grupie Tauron w emisji obligacji zrównoważonego rozwoju. Wcześniej w ramach konsorcjum bank udzielił kredytu na wybudowanie lądowej farmy wiatrowej Potęgowo w województwie pomorskim. W 2020 roku całkowita wartość zielonego i zrównoważonego finansowania w Banku Pekao wyniosła ponad 8 000 000 000 złotych.
Bank Pekao SA
Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.
źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/654556/bank-pekao-s-a-zorganizowal-warta-1-mld-zl-emisje-stalokuponowych-10-letnich-obligacji-esg-dla-pkn-orlen
Dodaj komentarz