Bank Pekao wesprze mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Bank Pekao wesprze mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

author
Patryk Byczek
27 marca 2020

Bank Pekao poinformował w oficjalnym komunikacie, że Klienci mają już możliwość skorzystania z przygotowanych we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego rozwiązań, które ułatwiają Klientom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dostęp do finansowania. Wszystko ma się odbywać w ramach nowo opracowanej umowy z BGK.

Oferta wynikające ze współpracy Pekao i Banku Gospodarstwa Krajowego:

podwyższa gwarancje de minimis do 80%,
obniża prowizję,
wydłuża gwarancję kredytów obrotowych do 39 miesięcy.

Firmy MŚP stanowią bardzo duży odsetek zarówno wśród naszych Klientów, jak i na całym polskim rynku. Sektor ten z roku na rok dynamicznie się rozwija, kształtując całą polską gospodarkę. Firmy te często są jednak słabsze kapitałowo, bez zabezpieczeń i rezerw finansowych. Dlatego tak ważne jest ich wsparcie, szczególnie w tym trudnym okresie. Ratując małych i średnich przedsiębiorców, ratujemy całą rodzimą gospodarkę.

– mówiła cytowana w komunikacie prasowym Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za pion małych i średnich przedsiębiorstw.

Wprowadzone zmiany to konsekwencja rozmów, które w ostatnim czasie prowadzi polski sektor bankowy. Wszystkie działania banków, które możemy obecnie obserwować są związanie z bezpieczeństwem i chęcią minimalizowania skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa. Firmy reprezentujące szczególnie sektor MŚP mogą w najbliższym czasie stracić płynność finansową. To właśnie dlatego sektor finansowy współpracuje nad jak najszybszym wprowadzeniem następnych rozwiązań niosących pomoc firmom zagrożonym.

Zmiany te, wprowadzone w szybkim tempie w ścisłej współpracy z BGK pozwolą nam na bieżąco reagować i udzielać naszym Klientom niezbędnego finansowania w trudnym okresie na rynku. Sektor MŚP stanowi bardzo ważny element naszej działalności. Chcemy w możliwie największym stopniu pomóc naszym Klientom, dlatego już pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami.

– mówiła dalej Magdalena Zmitrowicz.

Gwarancje de minimis BKG

Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego są jednym z priorytetowych instrumentów, który zwiększa dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowe zabezpieczenie zobowiązań finansowych MŚP pozwala firmom na o wiele łatwiejsze uzyskanie kredytu inwestycyjnego lub obrotowego. Tylko do końca lutego bieżącego roku z finansowania z gwarancją de minimis skorzystało już ponad 150 000 polskich firm. Łączna wartość zabezpieczonego dla przedsiębiorców kredytu wyniosła ponad 121 800 000 000 złotych.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/492824/bank-pekao-gotowy-do-wsparcia-mikro-malych-i-srednich-przedsiebiorstw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje Lot do domu?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 marca 2020

Ile kosztuje Lot do domu?

Alior Bank w Jeleniej Górze
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 czerwca 2019

Alior Bank w Jeleniej Górze

Pożyczki Zabrze
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
23 stycznia 2022

Pożyczki Zabrze

Corporate Executive – prestiżowa karta Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 kwietnia 2019

Corporate Executive – prestiżowa karta Banku Millennium

Prezes ING Lease Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego ZPL
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2020

Prezes ING Lease Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego ZPL

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Holandii?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
05 czerwca 2019

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Holandii?

Porównaj