KontoConnect jest aplikacją służącą do weryfikacji naszego rachunku bankowego. Jest to nowoczesna metoda sprawdzania danych Klienta. Dzięki niej nie trzeba robić przelewu weryfikacyjnego podczas korzystania z pożyczki online. Sprawdź, jak działa KontoConnect. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 12.04.2018
Udostępnij:

Alternatywne sposoby sprawdzania danych Klienta są wykorzystywane przez coraz więcej firm pożyczkowych. Listę pożyczek, w których można skorzystać z alternatywnych metod weryfikacji danych, znajdziesz w naszym artykule Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Zamiast przelewu weryfikacyjnego dopuszczane są takie możliwości weryfikacji jak:

  • wykorzystanie aplikacji typu KontoConnect,
  • podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera,
  • udzielenie pożyczki z obsługą w domu.

Skorzystanie z tego typu sposobów będzie z pewnością pomocne dla osób, które nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego, ponieważ nie dysponują żadnymi środkami na koncie – ani symboliczną złotówką, ani nawet groszem. 


 

JAK DZIAŁA KONTOCONNECT?

KontoConnect dociera do naszych danych poprzez wejście na nasze konto bankowości internetowej. Może to zrobić dzięki temu, że podamy login i hasło do bankowości internetowej. Nie musimy martwić, że ktoś wykorzysta uzyskane przez aplikację dane do wejścia na nasze konto – dane logowania nie są nigdzie zapisywane i będą automatycznie zapomniane po wylogowaniu się aplikacji KontoConnect z naszego konta bankowego. Konto jest sprawdzane przez bardzo krótki czas i gdy tylko aplikacja uzyska potrzebne informacje, natychmiast je opuszcza.  

Jak przebiega weryfikacja?
1. Przekazujemy aplikacji KontoConnect login i hasło do bankowości internetowej.

2. KontoConnect loguje się na nasze konto i pobiera dane:
– osobowe,
– adresowe. 
3. KontoConnect opuszcza nasze konto, a dane do logowania zostają zapomniane.

4. Informacje pobrane z konta zostają przekazane do pożyczkodawcy. 

Po co aplikacja sprawdza konto?

Aplikacja ma na celu sprawdzenie naszej tożsamości. Służy zatem dokładnie temu samemu, co przelew weryfikacyjny, ale jednocześnie pozwala na to, żebyśmy nie posiadali na koncie żadnych środków. Miejmy również na uwadze, że logowanie przez aplikację i przelew weryfikacyjny potwierdzają jedynie nasze dane personalne, a zatem w obu przypadkach firma również nie uzyskuje dostępu do historii przelewów na naszym koncie.

Jak bezpieczne są nasze dane? 

Proces przekazywania naszych danych pomiędzy serwerami aplikacji KontoConnect i danej instytucji finansowej jest szyfrowany i zabezpieczony certyfikatem, w związku z czym nie musimy obawiać się, że nasze dane będą kiedykolwiek udostępnione osobom trzecim. Trafią one jedynie do tej instytucji finansowej, do której chcieliśmy je skierować. Pamiętajmy także, że dane do logowania są usuwane z systemu zaraz po pobraniu informacji, więc nie ma możliwości, że ktoś wykorzysta je ponownie.

Jeżeli mimo tego, obawiamy się o swoją prywatność, możemy dodatkowo sami się zabezpieczyć. Jednym ze sposobów Dodatkowym zabezpieczeniem może być zmiana hasła niezwłocznie po skorzystaniu z tej metody weryfikacji danych – dzięki temu będziemy pewni, że wykorzystując stare dane do logowania nikt nie wyjdzie na nasze konto. 

Które firmy pożyczkowe korzystają z usługi KontoConnect?

Z tej usługi korzysta głównie firma Mondeo Now:

Monedo Now

  • Ile dostaniemy: od 1500 do 10 000 zł
  • Spłata: do 24 miesięcy
  • W całości online
  • Bez zaświadczeń
  • Oferta dopasowana do Klienta
  • RRSO: 108% (średnie)

Złóż wniosek

Aby skorzystać z aplikacji KontoConnect i zweryfikować za jej pośrednictwem swoje dane, musimy posiadać konto w jednym z poniższych banków:  

1. Bank Pekao
2. PKO Bank Polski
3. mBank
4. ING Bank Śląski
5. BGŻ BNP PARIBAS
6. BOŚ Bank
7. Alior Bank 
8. Bank BPH
9. Bank Zachodni WBK
10. Polbank
11. Deutsche Bank
12. Bank Handlowy w Warszawie
13. Getin Bank
14. Idea Bank
15. Meritum Bank
16. Bank Pocztowy
17. Open Finance
18. Bank Millennium

Komentarze