Bank Pekao zwycięzcą konkursu Najlepszy Bank 2021

Bank Pekao zwycięzcą konkursu Najlepszy Bank 2021

author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Najlepszy Bank 2021 w grupie dużych banków komercyjnych. To już drugie z rzędu zwycięstwo instytucji. Dodatkowo bank zajął także drugie miejsce w konkursie TechnoBiznes 2021. Sprawdzamy szczegóły.

We wspomnianym konkursie, Bank Pekao zajął drugie miejsce w kategorii Bankowość. Nagrodę przyznano za wdrożenie aplikacji mobilnej dla dzieci – PeoPay KIDS. Konkursy cyklicznie organizuje redakcja miesięcznika „Gazeta Bankowa”.

Konkurs „Gazety Bankowej”

Konkurs „Gazety Bankowej”, w którym Pekao zajął pierwsze miejsce każdego roku wybiera zwycięzców, którzy odnieśli sukces na coraz prężniej rozwijającym się i trudniejszym rynku finansowym. Redakcja magazynu oraz jury konkursu Najlepszy Bank dokładnie analizują nadesłane ankiety , biorąc pod uwagę głównie:
– przewagi rynkowe,
– sposób zarządzania,
– strategie,
– wyniki finansowe.
Takie czynniki są bardzo ważne w czasach, kiedy pandemia wywarła gigantyczny wpływ na gospodarkę. W podejmowaniu oceny pomagała firma doradztwa strategicznego Kearney.

Rok 2020 był pod wieloma względami szczególny i niezwykle trudny, naznaczony pandemią COVID-19 i serią lockdownów, które odbiły się na gospodarce i funkcjonowaniu biznesu. Potrafiliśmy jednak wykorzystać ten czas do przyspieszenia transformacji cyfrowej oraz zwiększenia elastyczności finansowej i zwinności operacyjnej. Ta nagroda jest dla wszystkich pracowników Pekao, ponieważ wykazali się w ubiegłym roku szczególnym profesjonalizmem, rzetelnością i pracowitością. To dzięki ich zaangażowaniu Bank Pekao pewnie wszedł w 2021 rok i może z odwagą realizować nową strategię, cały czas się rozwijając.

– mówił cytowany w komunikacie Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

II miejsce w konkursie Lider Roku 2020

Bank Pekao zajął również wysokie, bo drugie miejsce, w konkursie Lider Roku 2020. W zestawieniu nagradzane są firmy i rozwiązania, które wpływają na cyfrowy rozwój polskiej gospodarki. Głównym celem konkursu jest wyłonienie firmy, która w poprzednim roku wykazała się najlepszym wdrożeniem w zakresie nowych technologii. Bankowi wręczono statuetkę za wprowadzenie do oferty aplikacji mobilnej dla dzieci – PeoPay KIDS. Dzięki programowi nastoletni Klienci mogą wykonywać przelewy, czy doładowywać telefon. Ponadto dzięki aplikacji dzieci mogą nauczyć się oszczędzania za pośrednictwem Skarbonek oraz ustawieniom konkretnego celu oszczędnościowego.

Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy wyjątkową, technologiczną innowację finansową z myślą o dzieciach. Wszystkie rozwiązania oferowane przez PeoPay KIDS były konsultowane z dziećmi i ich rodzicami. Aplikacja nie tylko odpowiada na potrzeby najmłodszych klientów, ale też przyczynia się do rozwoju edukacji finansowej, rozwija umiejętność oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, co jest we współczesnym świecie szczególnie cenne.

–  mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów l, Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/676237/pekao-najlepszy-wsrod-duzych-bankow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Szepietowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 lipca 2019

PKO BP w Szepietowie

Kredyt hipoteczny Wągrowiec
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
31 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny Wągrowiec

Bank Spółdzielczy w Kielcach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 września 2019

Bank Spółdzielczy w Kielcach sesje przychodzące i wychodzące

Zmiany w cenniku Poczty Polskiej
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 marca 2019

Zmiany w cenniku Poczty Polskiej

PayUkraine otrzymało 4 mln zł dofinasowania
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 listopada 2019

PayUkraine otrzymało 4 mln zł dofinasowania

Bank Spółdzielczy w Biszczy sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 września 2019

Bank Spółdzielczy w Biszczy sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj