Bank Pocztowy uhonorowany tytułem CESSIO

Bank Pocztowy uhonorowany tytułem CESSIO

author
23 września 2021

Bank Pocztowy poinformował w komunikacie prasowym o zdobyciu nagrody CESSIO 2021, którą przyznaje Związek Przedsiębiorstw Finansowych. Instytucja zajęła pierwsze miejsce w kategorii CESSIO OUTSOURCING. Sprawdzamy szczegóły.

Tytuł CESSIO to bardzo prestiżowe wyróżnienie, które może umożliwić praktykom rynku zarządzania wierzytelnościami dokonanie oceny jakości przeprowadzonych przez wierzycieli pierwotnych postępowań ofertowych na outsourcing wierzytelności. Oficjalne wręczenie nagrody miało miejsce w trakcie Gali Lauru CESSIO w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.

Laur CESSIO to wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznawana jest przez profesjonalistów-praktyków z branży. Wyróżnienie przyznawane jest  już od 8 lat i przez ten czas zdążyło stać się synonimem dobrych praktyk na rynku. Tym bardziej cieszy uhonorowanie Banku Pocztowego – to potwierdzenie wysokiej jakości naszej pracy oraz stosowania najwyższych standardów w obrocie wierzytelnościami. Wierzę, że nagroda przyczyni się do umocnienia naszej pozycji na rynku. Ta nagroda to zasługa całego zespołu  Banku Pocztowego, który ma ogromne doświadczenie w zakresie sprzedaży różnej wielkości portfeli wierzytelności.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Piechota, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Wyróżnienie dla Banku Pocztowego

Bank Pocztowy wyróżniono w oparciu o ocenę organizacji przetargu, wycenę wierzytelności, projekt umowy sprzedaży i obsługę posprzedażowa. Tegoroczna kapituła konkursu składała się z przedstawicieli:
– PricewaterhouseCoopers,
– Związku Banków Polskich,
– Konfederacja Lewiatan,
– Związku Polskiego Leasingu,
– Związku Przedsiębiorstw Finansowych.
Nagrody CESSIO są przyznawane w pięciu kategoriach, a w tegorocznej edycji nominację otrzymały 52 instytucje, spośród których nagrodzono 15. Nagrody wręczono 21 września 2021 roku we Wrocławiu w trakcie uroczystej gali w ramach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami. W imieniu Banku Pocztowego nagrodę odebrała Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.

Z przyjemnością odbierałam nagrodę CESSIO 2021 dla Banku Pocztowego. Wyróżnienie ma na celu nie tylko promocję dobrych praktyk na rynku czy wyróżnienie przebiegu współpracy między podmiotami, lecz także budowanie zaufania społecznego do całego sektora zarządzania wierzytelnościami oraz szerzej do rynku finansowego w Polsce. To wartości szczególnie bliskie Bankowi Pocztowemu i zbieżne z ideą, jaka leżała u podstaw powstania bankowości pocztowej. Cieszę się, że organizacja procesów i standardy działania w obszarze zarządzania wierzytelnościami w Banku Pocztowym zostały zauważone i docenione.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Knap, Dyrektor Departamentu Kredytów Trudnych.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/695793/bank-pocztowy-uhonorowany-nagroda-cessio-2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Siedlce
Oddziały
author
30 października 2020

Kasa Stefczyka Siedlce

Fundusz Mieszkań na Wynajem – jak działa?
Bez kategorii
author
20 czerwca 2019

Fundusz Mieszkań na Wynajem – jak działa?

Pożyczki bez zaświadczeń Malbork
Pożyczki miasta
author
23 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Malbork

Na wnuczka ukradziono już 250 mln zł
Aktualności
author
03 lipca 2018

Na wnuczka ukradziono już 250 mln zł

Pierwsze policyjne BMW rozbite
Wpisy
author
26 lutego 2018

Pierwsze policyjne BMW rozbite

RBL_Start – program akceleracyjny Alior Banku
Aktualności
author
14 września 2018

RBL_Start – program akceleracyjny Alior Banku