Bank Pocztowy z gwarancjami dla sektora MŚP

Bank Pocztowy z gwarancjami dla sektora MŚP

author
30 kwietnia 2020

Finansowanie z gwarancją de minimis na nowych i ulepszonych warunkach – to propozycja kredytowa Banku Pocztowego dla firm z sektora MŚP na czas pandemii koronawirusa. W ramach oferty przedsiębiorstwa mogą liczyć między innymi na zwiększenie maksymalnego zabezpieczenia kredytu, wydłużenie okresu gwarancji dla kredytu obrotowego, a także zniesienie stawek opłaty prowizyjnej.

Na ratunek sektorowi MŚP

Koronawirus coraz dotkliwiej daje się we znaki Polkom i Polakom. Poważne zagrożenia związane z trwającą obecnie pandemią wirusa z Wuhan ciążą nad przedsiębiorcami, zwłaszcza nad tymi z sektora MŚP. Jak zauważają eksperci z Banku Pocztowego, jednej ze spółek należących do grupy Poczty Polskiej, spółki Skarbu Państwa, mikro-, małe i średnie firmy stanowią filary polskiej gospodarki. Jeśli filary te upadną, upadnie całą gospodarka, a kryzys dotknie wszystkich – od bogatych, przez przeciętnie zarabiających, aż po najbiedniejszych, którym już dziś jest ciężko.

By zapobiec możliwej tragedii, Bank Pocztowy zaproponował swym Klientom finansowanie z gwarancją de minimis na nowych, lepszych warunkach. Propozycja dotyczy przedsiębiorców, którzy z naleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu epidemii koronawirusa. W pakiecie pomocowym znajdziemy między innymi ofertę zwiększenia maksymalnego zabezpieczenia kredytu, wydłużenia okresu gwarancji dla kredytu obrotowego, a także zniesienia stawek opłaty prowizyjnej. Więcej szczegółów w kolejnych akapitach naszego artykułu.

Upadek firm to upadek zatrudnienia

"

Firmy z sektora MŚP zatrudniają ponad 10 mln Polaków i to na nich przede wszystkim opiera się ciężar polskiej gospodarki. Na co dzień widzimy jak wielkim wsparciem – szansą na rozwój biznesu – są dla nich oferowane przez nas kredyty z gwarancją de minimis. Są to jednak w większości przedsiębiorstwa, które jako pierwsze zaczęły odczuwać nadciągające spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią

  wyjaśnia Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.

Specyfika sektora MŚP jest taka, że firmy wchodzące w jego skład dźwigają na swych barkach ciężar zatrudnienia ponad jednej czwartej polskiego społeczeństwa, będąc jednocześnie wysoce podatną grupą na wszelkiego typu turbulencje w gospodarce. Dlatego tak ważne jest dostarczenie tymże przedsiębiorstwom pomocy – i to jak najszybciej i jak najbardziej kompleksowej. 

"

Nowe, korzystniejsze warunki finansowania zabezpieczonego przez BGK mają pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP, niezależnie od branży, zachować płynność finansową, kluczową do prowadzenia biznesu i utrzymania miejsc pracy

– zapowiada Prezes Banku Pocztowego.

Szczegóły oferty Banku Pocztowego

Rozwiązania dedykowane przedsiębiorstwom z sektora MŚP są oferowane w Banku Pocztowym już od 26 marca bieżącego roku, a więc de facto od niemal samego początku epidemii w Polsce. Głównym elementem kompleksowej propozycji są kredyty firmowe z gwarancją de minimis. Obejmują one wzrost maksymalnego zabezpieczenia kwoty kredytu z dotychczasowego poziomu 60 do nowego pułapu 80 procent. 

Maksymalna kwota gwarancji może wynieść aż 3,5 mln złotych. Co równie ciekawe, w ramach  oferty antykryzysowej Banku Pocztowego wydłużeniu z 27 do 39 miesięcy ulega także okres zabezpieczenia finansowania. Z kolei stawka opłaty prowizyjnej od gwarancji należnej do zapłaty w terminie do końca bieżącego roku została zniesiona (wynosi teraz 0%). 

Dla kogo wsparcie?

Bank Pocztowy informuje także, że gwarancje de minimis są z założenia programem dedykowanym przedsiębiorcom z sektora MŚP. Celem oferty jest  ułatwienie mikro-, małym i średnim firmom dostępu do finansowania. Program gwarancji realizowany jest w ramach rządowego programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”. Na koniec warto dodać, iż polski bank rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, gwarantuje mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.

Bank Pocztowy – najważniejsze informacje

Bank Pocztowy to instytucja finansowa klasyfikowana jako bank komercyjny, która działa w Polsce od trzech dekad. Pierwsza placówka banku została otworzona w 1990 roku w Bydgoszczy. Głównym akcjonariuszem banku jest Poczta Polska SA. 

Poczta Polska to z kolei jedna ze spółek Skarbu Państwa, której działalność polega na przede wszystkim na świadczeniu usług pocztowych (obrót listami i paczkami). Ponadto Poczta Polska prowadzi działalność o charakterze bankowo-ubezpieczeniowym, czego przykładem może być wypłata pożyczek na czek GIRO wystawionych przez zewnętrzne firmy pożyczkowe.

Spółka Poczta Polska została założona już w XVI wieku, a dokładniej w październiku 1558 roku. Z kolei w 2009 roku Poczta stała się spółką akcyjną Skarbu Państwa. Oznacza to, że założycielem i jedynym akcjonariuszem Spółki jest Skarb Państwa reprezentowany obecnie przez Prezesa Rady Ministrów. Prezesem Poczty Polskiej S.A. jest Przemysław Sypniewski, a Przewodniczącą Rady Nadzorczej Magdalena Tarczewska-Szymańska. Zarząd instytucji jest 6-osobowy. 


Źródło:
https://media.pocztowy.pl/pr/501261/bank-pocztowy-msp-to-filary-polskiej-gospodarki-finansowanie-z-gwarancja-de-minimis-na-nowych-lepszych-warunkach-w-czasach-pandemii

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu
Blog
author
01 lutego 2017

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu

Tylko 9% Polaków korzysta z biur podróży
Wpisy
author
01 sierpnia 2018

Tylko 9% Polaków korzysta z biur podróży

Santander Consumer Bank Siedlce
Oddziały
author
13 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Siedlce

Santander Consumer Bank Września
Oddziały
author
25 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Września

Tesco zamyka 18 sklepów w Polsce
Wpisy
author
13 lutego 2018

Tesco zamyka 18 sklepów w Polsce

Wzięcie kredytu z rodzicami nie zawsze bardziej opłacalne
Bez kategorii
author
14 lutego 2020

Wzięcie kredytu z rodzicami nie zawsze bardziej opłacalne