BGK nawiązał współpracę z bawarskim bankiem
Bank Gospodarstwa Krajowego nawiązał współpracę z regionalnym bankiem rozwoju LfA Förderbank Bayern. Kooperacja dwóch instytucji to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w Bawarii. Dzięki współpracy BGK z LfA będą oni mogli ubiegać się o środki na inwestycje i rozwój prowadzonych biznesów.
Przedstawiciele regionalnego banku rozwoju LfA Förderbank Bayern podczas spotkania z zarządem polskiego Banku Gospodarstwa Krajowego oficjalnie potwierdzili rozpoczęcie współpracy obu instytucji. Jak wynika z informacji udostępnionych przez BGK, nawiązanie relacji z bawarskim bankiem rozwoju jest pozytywnym efektem prac biznesowych przedstawicielstwa BGK w Niemczech, które rozpoczęły się już w maju bieżącego roku.
Co dla Polaków oznacza rozpoczęcie kooperacji obu banków? Ze współpracy ucieszą się przede wszystkim polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Bawarii czy tez biznesmeni dopiero planujący ekspansję w tej części Niemiec. Relacja BGK z LfA Förderbank Bayern otwiera dla przedsiębiorców nową drogę korzystania z oferty regionalnego banku rozwoju. Mowa między innymi o licznych gwarancjach bankowych, poręczeniach, refinansowaniach czy ofertach dopłat do odsetek kredytowych – wszystko to dedykowane polskim przedsiębiorcom działającym w Bawarii.
Warto także dodać, iż spotkanie w centrali banku LfA w Monachium, podczas którego oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie współpracy obu instytucji, odbyło się w sierpniu bieżącego roku. W wydarzeniu wzięło udział kilku najważniejszych przedstawicieli banków, między innymi Paweł Nierada, pierwszy wiceprezes zarządu BGK, oraz Krzysztof Kamola, przedstawiciel BGK we Frankfurcie nad Menem. Stronę bawarską reprezentowali z kolei prezesi banku LfA: dr Otto Beierl, Hans Peter Göttler oraz dyrektor Thomas Kraft.
Planujesz otworzyć firmę? Sprawdź nasze oferty kredytów na start firmy.
Rozwój regionalny przede wszystkim
Najważniejszym zadaniem banku LfA Förderbank Bayern, z którym polski Bank Gospodarstwa Krajowego nawiązał współpracę, jest oczywiście wspieranie gospodarki bawarskiej. LfA koncentruje swą działalność na wzmacnianiu średnich firm, gmin regionu, a także przedsiębiorstw inwestujących w innowacje i działających w branżach energetycznej i ochrony środowiska.
Z kolei misją polskiego Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rodzimych firm – nie tylko w kraju, lecz także na rynkach zagraniczych. W przypadku polskich przedsiębiorców prowadzących działalność na obczyźnie niezwykle ważne jest wzmacnianie relacji z lokalnymi instytucjami finansowymi – stąd właśnie współpraca BGK z LfA, bawarskim regionalnym baniem rozwoju. Znaczenie nawiązanej relacji obu instytucji podkreśla dr Otto Beierl, prezes zarządu LfA Förderbank Bayern:
Polska jest jednym z najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych Bawarii w Unii Europejskiej. Nasz region zyskuje na znaczeniu jako atrakcyjna lokalizacja dla polskich przedsiębiorców. Do tej pory około 30 firm utworzyło filię lub zakład produkcyjny w Wolnym Państwie Bawarii. Z niecierpliwością oczekujemy na wsparcie projektów, wpisujących się w charakter i misję naszego banku, również we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
BGK intensywnie działa w Niemczech
Jak wspomnieliśmy już na wstępie niniejszego artykułu, partnerstwo polskiego banku rozwoju z niemieckim LfA jest efektem wielomiesięcznego, bo trwającego już od maja br., działania przedstawicielstwa zagranicznego BGK we Frankfurcie nad Menem. Warto dodać, iż polska reprezentacja BGK była drugim, zaraz po Brukseli, przedstawicielstwem zagranicznego banku.
Celem delegacji była oczywiście promocja działalności BGK na rynku niemieckim, wspieranie polskich firm w ekspansji zagranicznej, a także pogłębianie relacji z lokalnymi instytucjami.
Tworzenie sieci przedstawicielstw zagranicznych BGK jest istotnym wzmocnieniem obecności Polski na rynkach zewnętrznych. Już dziś BGK wraz ze swoimi klientami obecny jest w 67 krajach na 6 kontynentach
– zaznaczył Radosław Kwiecień, członek zarządu BGK.
Warto dodać, iż Bank Gospodarstwa Krajowego jest reprezentowany w Niemczech przez Krzysztofa Kamolę, dyrektora do spraw relacji międzynarodowych we Frankfurcie nad Menem. Owocna reprezentacja w Niemczech, zakończona zawiązaniem współpracy z bawarskim bankiem rozwoju regionalnego, przyczyniła się do wzmocnienia pozytywnych nastrojów wśród zarządu BGK. Wobec budujących prognoz bank podjął decyzję o otwarciu zagranicznych przedstawicielstw w Londynie i Waszyngtonie – wszystko to już w najbliższych miesiącach.
Chcesz rozpocząć biznes poza granicami Polski? Sprawdź, jak i gdzie dostać kredyt walutowy.
Źródła:
https://media.bgk.pl/68700-bank-gospodarstwa-krajowego-nawiazal-wspolprace-z-bawarskim-bankiem-rozwoju-lfa-forderbank-bayern
Dodaj komentarz