Biometryczny proces kredytowy w Citi Handlowym

Biometryczny proces kredytowy w Citi Handlowym

author
Dominika Sobieraj
04 września 2019

Bank Citi Handlowy uruchomił zdalny i całkowicie zautomatyzowany proces aplikowania o kartę kredytową. Proces oparty jest o rozwiązania biometryczne i dzięki temu decyzja kredytowa może zostać wydana nawet w ciągu 30 minut.

Biometryczny proces kredytowy

Nowy proces aplikowania o kartę kredytową składa się z jedynie trzech kroków. Pierwszym jest zdalne wypełnienie wniosku, drugim – biometryczne potwierdzenie tożsamości, a ostatnim automatyczna weryfikacja dochodu.

Kredyt bez wychodzenia z domu – Citi Handlowy

Kredyt bez wychodzenia z domu można otrzymać w zaledwie w trzech krokach:

1. Wypełnienie wniosku

Wniosek można wypełnić na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do internetu. Nie trzeba instalować żadnej aplikacji, cały proces kredytowy przechodzi się na stronie internetowej banku Citi Handlowy.

2. Biometryczne potwierdzenie tożsamości

Krok ten obejmuje zdalne potwierdzenie tożsamości Klienta. Jak wskazuje Citi Handlowy, “jest to możliwe dzięki wykorzystaniu biometrii twarzy i tzw. selfie. Klient, podczas aplikowania zostanie poproszony o zrobienie zdjęcia swojego dowodu osobistego oraz zdjęcia swojej twarzy (selfie).

Rozwiązanie biometryczne umożliwi potwierdzenie nie tylko zgodności selfie ze zdjęciem z dokumentu, ale też autentyczności dowodu, jak i samego selfie“.

3. Automatyczna weryfikacja dochodu

W tym etapie załącza się dokumenty potwierdzające dochód. Muszą być one w koniecznym do przeprowadzenia automatycznej weryfikacji formacie PDF.

Automatyczny proces kredytowy w Citi Handlowym

“W Citi Handlowy konsekwentnie realizowana jest strategia digitalizacji, w ramach której bank dąży m.in. do wprowadzenia intuicyjnych procesów samoobsługowych oraz do maksymalnego ułatwienia nowym klientom dostępu do produktów bankowych.

W tym celu bank przygotował całkowicie cyfrowe rozwiązanie, dzięki któremu klient może wnioskować o pożyczkę lub kartę kredytową bez wychodzenia z domu, w dowolnie wybranym czasie, bez konieczności wizyty w oddziale czy też umawiania wizyty kuriera.

Nowy proces to wygodne dostarczenia dokumentacji online, efektywna analiza danych kredytowych oraz zdalne potwierdzenie tożsamości klienta oparte o biometrię twarz” – wskazuje cytowana w komunikacie bankowym Sabina Zielińska, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Optymalizacji Biznesu.

Do wdrożenia nowoczesnego procesu kredytowego konieczna była współpraca Citi Handlowego z dwoma podmiotami z branży fintech. Dzięki temu możliwa jest nie tylko automatyczna weryfikacja dochodu, ale i zdalne potwierdzanie swojej tożsamości.

“Innowacyjne technologie dostarczane przez naszych partnerów, oparte o algorytmy i uczenie maszynowe umożliwiają nam niezwykle sprawną i automatyczną obsługę klienta.

Rozwiązanie jest dostępne dla naszych klientów na każdym urządzeniu, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. To „mała rewolucja” w bankowości” – dodaje Sabina Zielińska.

Proces kredytowy można rozpocząć na stronie Citi Handlowy.


Źródło:

http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2019-08-27.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Chełm
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
06 lipca 2021

Santander Consumer Bank Chełm

Quiz piłkarski Ekstraklasy i PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Quiz piłkarski Ekstraklasy i PKO BP

Credit Agricole z nową ofertą kredytów hipotecznych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 sierpnia 2019

Credit Agricole z nową ofertą kredytów hipotecznych

PKO BP w Węgorzewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019

PKO BP w Węgorzewie

PKO BP w Ostródzie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Ostródzie

Porównaj