BNP Paribas wspiera międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych

BNP Paribas wspiera międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych

author
Patryk Byczek
25 lutego 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym że został partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kraków Green Festival. Przez najbliższe trzy lata wydarzenie będzie odbywało się pod nazwą BNP Paribas Green Film Festival. Jest to największy w Polsce, międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej. W bieżącym roku wydarzenie odbędzie się w dniach od 15 do 22 sierpnia. Sprawdzamy szczegóły.

Bank wspiera wydarzenie kolejny raz

BNP Paribas już kolejny raz wspiera wydarzenie promujące proekologiczne postawy poprzez pokazy najlepszych produkcji ze świata, które poruszają tematykę ochrony środowiska. Pokazowi filmowemu będą towarzyszyły wykłady, dyskusje oraz warsztaty. Całe wydarzenie to przykład działań, dzięki którym BNP Paribas przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

BNP Paribas Green Film Festival – pod tą nazwę przez najbliższe trzy lata będzie organizowany festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Krakowa. Bank BNP Paribas chętnie je wspiera doceniając wartość edukacyjną i ważny wkład w podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej. Historie przedstawiane w filmach są bardzo wymowne i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Dodatkowym walorem festiwalu są wartościowe dyskusje ekspertów i pasjonatów zaangażowanych w ochronę środowiska. Zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami to również jedno z naszych proekologicznych zobowiązań. Bank BNP Paribas podjął je, aby również w ten sposób przybliżać realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

– mówiła cytowana w komunikacie Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Agenda 2030

W 2015 roku ONZ ogłosiła Agendę 2030, która zawiera cele zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG). BNP Paribas wspiera realizację SDG oraz promowanie odpowiedzialnych postaw i zaangażowania na rzecz otoczenia. Festiwal filmowy filmów ekologicznych w Krakowie wpisuje się w zaangażowanie banku w tym zakresie.

Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, że razem z Bankiem BNP Paribas będziemy budować festiwal poruszający tak ważne dla całej ludzkości problemy. Dla nas jako organizatorów to bardzo ważne, że partner festiwalu kieruje się w swojej działalności przekonaniem, że pieniądze mogą czynić dobro i budować sprawiedliwy świat. Bank BNP Paribas wspiera inicjatywy proekologiczne oraz aktywistów i twórców walczących o ochronę środowiska i naszej planety. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy festiwal będzie się rozwijał i przybliżał szerokiemu gronu odbiorców ideę zrównoważonego rozwoju.

– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Dukielski, dyrektor festiwalu.

Tegoroczna edycja festiwali

Podczas tegorocznej edycji BNP Paribas Green Film Festival filmowy będą rywalizować w następujących kategoriach:

– najlepszy dokument pełnometrażowy,
– najlepszy dokument krótkometrażowy,
– najlepszy film animowany,
– najlepszy film fabularny,
– najlepszy reportaż.

Pokazom będą towarzyszyły wydarzenia edukacyjne, za część merytoryczną których odpowiada Global Compact Network Poland ONZ. Program wydarzenia będzie znany 22 kwietnia 2021 roku – w Dzień Ziemi.

Podczas poprzedniej edycji wydarzenia do konkursu głównego zakwalifikowało się około 70, spośród ponad tysiąca filmów z całego świata. Widzowie mogli obejrzeć filmy pokazywane w Polsce po raz pierwszy. Wśród nich były również produkcje nagradzane na światowych festiwalach.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/649026/bank-bnp-paribas-partnerem-tytularnym-miedzynarodowego-festiwalu-filmow-ekologicznych-przez-najblizsze-trzy-lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Słubice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 lipca 2017

Kredyt hipoteczny Słubice

BNP Paribas oddziały we Władysławowie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały we Władysławowie

Numer PESEL – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Halszka Gronek
04 lipca 2018

Numer PESEL – najważniejsze informacje

Ile zarabia księgowa?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
11 października 2019

Ile zarabia księgowa?

Inspektorat ZUS w Chodzieży
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Chodzieży

Porównaj