BNP Paribas wspiera osoby z niepełnosprawnościami słuchowymi

BNP Paribas wspiera osoby z niepełnosprawnościami słuchowymi

author
15 czerwca 2020

BNP Paribas poinformował, że od 15 czerwca 2020 roku zarówno w oddziałach, jak i na infolinii Klienci mogą skorzystać z darmowej pomocy tłumacza języka migowego. Osoby z niepełnosprawnościami słuchowymi mogą skorzystać z posiadanego telefonu lub specjalnego tabletu w celu połączenia się z tłumaczem profesjonalnym, który w ramach pomocy przybliży ofertę Banku, używając do tego polskiego języka migowego.

BNP Paribas bardzo konsekwentnie przygotowuje swoje placówki do przyjmowania wszystkich Klientów, także tych zmagających się z niepełnosprawnościami słuchu lub mowy.

Cieszymy się, że wspólnie z Bankiem BNP Paribas możemy realizować projekt, którego celem jest udostepnienie we wszystkich oddziałach Banku bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego. Zwrócenie przez bank uwagi na potrzeby osób głuchych z pewnością pozwoli uczynić ich otoczenie przyjaźniejszym. Mamy nadzieję, że dzięki działaniu Banku BNP Paribas, który zwiększa dostępność placówek dla osób z dysfunkcją słuchu lub mowy, także inne firmy z różnych branż pójdą tym śladem.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Potakowski, Dyrektor Marketingu Migam (firmy zapewniającej tłumaczenia na język migowy w oddziałach Banku BNP Paribas ) oraz prezes spółki Praca Bez Barier.

Pomoc w praktyce

Warto wytłumaczyć jak taka pomoc wygląda w praktyce. Każdy oddział BNP Paribas wyposażony został w specjalny tablet, na którym zainstalowano przeznaczone do pomocy aplikacje. Po tapnięciu w odpowiedni program na pulpicie tabletu, urządzenia automatycznie łączy doradcę z tłumaczem języka migowego. To właśnie za pośrednictwem tej osoby Klient może poznać wszystkie szczegóły oferty instytucji, a także może zadawać konkretne pytania. Należy wiedzieć, że Klient może uruchomić usługę z poziomu własnego telefonu. Aby tego dokonać, należy zeskanować naklejkę z kodem QR, która jest naklejona na drzwiach wejściowych każdego oddziału Banku. Jeżeli na tym etapie pojawią się jakiekolwiek problemy, Klient może się zwrócić o pomoc do doradcy bankowego.

Używając języka migowego można przekazać tę samą treść, również specjalistyczną, co w językach fonicznych. Dlatego, przychodząc nawet z najtrudniejszą sprawą każdy niesłyszący klient będzie obsłużony na najwyższym poziomie i otrzyma odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty. Wszystko dzięki firmie Migam i kreatywnemu połączeniu nowoczesnej technologii wideo oraz profesjonalnych tłumaczy polskiego języka migowego.

– mówiła cytowana w komunikacie Renata Rybarczyk, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży, odpowiedzialna m.in. za zwiększanie dostępności oddziałów Banku BNP Paribas.

Aby jeszcze bardziej ułatwić osobom z niepełnosprawnościami słuchu i mowy wizyty w oddziałach BNP Paribas, instytucja proponuje swoim Klientom korzystanie z aplikacji Booky, za pośrednictwem której można umówić wizytę spotkania z doradcą bankowym. W aplikacji możliwe jest umówienie spotkania z zaznaczeniem spotkania w języku migowym, wskazując następnie oddział, w którym ma dojść do spotkania. Będąc w aplikacji, przy zdjęciach oddziałów pojawi się oznaczenie w postaci migających rąk. Wizytę w Banku za pomocą aplikacji Booksy może umówić każdy. Rozwiązanie, jako pierwszy Bank na świecie, BNP Paribas wprowadził 20 maja 2020 roku.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/526281/jezyk-migowy-w-kazdym-oddziale-banku-bnp-paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dywidenda Banku Pekao za 2020 rok
Bez kategorii
author
20 lipca 2021

Dywidenda Banku Pekao za 2020 rok

Ranking kredytów samochodowych – wrzesień 2019
Bez kategorii
author
02 września 2019

Ranking kredytów samochodowych – wrzesień 2019

Kredyt gotówkowy Starogard Gdański
Kredyty miasta
author
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Starogard Gdański

Decyzja SN w sprawie kosztów rzeczoznawcy
Bez kategorii
author
11 grudnia 2019

Decyzja SN w sprawie kosztów rzeczoznawcy

Alior Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
20 listopada 2018

Alior Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Portfel elektroniczny od VISA
Wpisy
author
29 maja 2013

Portfel elektroniczny od VISA