Credit Agricole sprzedał ubezpieczenia inwestycyjne za ponad 1 mld zł

Credit Agricole sprzedał ubezpieczenia inwestycyjne za ponad 1 mld zł

author
Patryk Byczek
23 września 2020

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o odnotowaniu historycznego poziomu wartości sprzedawanych ubezpieczeń inwestycyjnych – 1 000 000 000 złotych. Rekordowy wynik Bank wypracował po ponad dziewięciu latach współpracy z towarzystwem Credit Agricole Life Insurance Europe.

Credit Agricole do swojej oferty subskrypcję ubezpieczenia z elementem inwestycyjnym wprowadził 7 marca 2011 roku. Oferta nosiła wówczas nazwę EUROpejski Zysk i opierają się na relacji kursu euro do złotego. Od tego czasu instytucja zaoferowała swoim Klientom 24 edycje ubezpieczeń na życie UFK. Wszystkie z wprowadzonych w historii banków produktów tego typu to oferty średnioterminowe, dlatego też wciąż aktywnych jest 18 produktów.

Ubezpieczenia inwestycyjne dostarczane nam przez Credit Agricole Life Insurance Europe stały się ważnym elementem naszej oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej. Aktualne środowisko niskich stóp procentowych to wyzwanie dla tworzenia tego typu produktów, ale widzimy duże zainteresowanie ze strony klientów, więc stale wprowadzamy do naszej oferty coś nowego.

– mówił cytowany w komunikacie Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych.

Produkty strukturyzowane, czyli po prosty ubezpieczenia inwestycyjne, skupiają w sobie część bezpieczną oraz część ryzykowną. Taka konstrukcja zapewnia zarówno kapitału, jak i możliwość uzyskania zysku na poziomie ponadprzeciętnym. Ubezpieczenia na życie i dożycie z funduszem kapitałowym, który jest również ubezpieczony, w ofercie Credit Agricole, jest efektem synergicznej współpracy banku z Credit Agricole Life Insurance Europe S.A. Oddział w Polsce (CALIE).

Przed nami kolejne edycje ubezpieczeń inwestycyjnych. Chcemy proponować naszym klientom najlepsze produkty oparte o akcje spółek odpowiedzialnych społecznie i dbających o środowisko naturalne. Jako bank, który słucha swoich klientów, wychodzimy w ten sposób naprzeciw ich oczekiwaniom.

– mówił cytowany w komunikacie Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole.

Warto również wspomnieć, że 28 września bieżącego roku Credit Agricole wystartuje z przyjmowaniem zapisów na subskrypcję nowego produktu strukturyzowanego: „Zielona Planeta”. Oferta będzie oparta o indeks Euronext Green Planet Decrement i obejmuje akcje pięćdziesięciu spółek z Europy, które wyróżniają się pod względem efektywności środowiskowej.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/1-mld-zl-w-sprzedazy-ubezpieczen-inwestycyjnych-w-credit-agricole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro Terenowe ZUS w Świnoujściu
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Świnoujściu

Kredyt samochodowy Ciechanów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 listopada 2017

Kredyt samochodowy Ciechanów

Rynek mieszkaniowy w Polsce zwalnia
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
27 kwietnia 2019

Rynek mieszkaniowy w Polsce zwalnia

Lombardy w Gorzowie Wielkopolskim
Lombardy
author
Patryk Byczek
05 stycznia 2023

Lombardy w Gorzowie Wielkopolskim

W jakim banku komornik nie zajmie konta?
Dla zadłużonych
author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2023

W jakim banku komornik nie zajmie konta?

Kara Prezesa UOKiK dla Biedronki za naruszenie interesów konsumentów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 kwietnia 2019

Kara Prezesa UOKiK dla Biedronki za naruszenie interesów konsumentów

Porównaj