BNP Paribas z nowym wiceprezesem zarządu

BNP Paribas z nowym wiceprezesem zarządu

author
13 maja 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że Pani Agnieszka Wolska z dniem 1 września 2021 roku dołączy do Zarządu BNP Paribas i obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu. Sprawdzamy szczegóły.

Agnieszka Wolska na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za Obszar Bankowości MŚP i Bankowości Korporacyjnej.

Agnieszka Wolska – kariera

Pani Agnieszka Wolska jest absolwentką warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Przyszła wiceprezes zarządu BNP Paribas niesie za sobą ponad siedemnastoletnie doświadczenie w międzynarodowych bankach giełdowych. Swoją karierę rozpoczęła w Banku BPH w Departamencie Finansowania Strukturalnego w 2003 roku. Później w latach 2007-2014 była związana z Bankiem Pekao, w którym była między innymi szefową biura Biura TMT. W 2014 roku zajęła stanowisko Dyrektor Departamentu Dużych Przedsiębiorstw w Santander Bank Polska, a dwa lata poźniej stanęła na czele Obszaru Bankowości Korporacyjnej. Jeszcze w 2016 roku dołączyła do grona kilkunastu menadżerów najwyższego szczebla w Santander Bank Polska, z którymi to tworzyła zespół zarządzający działalnością w Polsce. Od roku 2018 pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej Obszarem Bankowości Biznesowej i Bankowości Korporacyjnej.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/666509/agnieszka-wolska-w-zarzadzie-banku-bnp-paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Rzeszowie
Oddziały
author
29 sierpnia 2019

PKO BP w Rzeszowie

Idea Bank rezygnuje z Mobilnych Wpłatomatów
Bez kategorii
author
02 lutego 2019

Idea Bank rezygnuje z Mobilnych Wpłatomatów

Kredyt gotówkowy Sochaczew
Kredyty miasta
author
14 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Sochaczew

Inspektorat ZUS w Głogowie
Oddziały
author
16 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Głogowie

Komornik Sądowy Rafał Mularczyk
Komornicy Sądowi
author
05 lipca 2022

Komornik Sądowy Rafał Mularczyk

PKO BP w Łodzi
Oddziały
author
01 września 2019

PKO BP w Łodzi