Customer Lab w BNP Paribas

Customer Lab w BNP Paribas

author
Patryk Byczek
07 marca 2020

Bank BNP Paribas przenosi badania potrzeb i preferencji Klienta na zupełnie inny, wyższy poziom. Instytucja zdecydowała się powołać Customer Lab, czyli tak zwane zewnętrzne „centrum wiedzy o kliencie”. BNP wykorzystuje do tego najnowocześniejszą przestrzeń technologiczną oraz posiadaną wiedzę z obszaru statystyki, socjologii oraz psychologii.

BNP Paribas na bieżąco będzie weryfikował dane odpowiadające za to, czy procesy komunikacji i przedstawiana oferta wpisują się w oczekiwania Klientów. Zadaniem specjalnie powołanego zespołu, który stworzy Customer Lab, będzie wspieranie każdej jednej jednostki organizacyjnej w zakresie realizacji badań. Przeprowadzane będą również inne działania badawcze. Wszystko to będzie odbywał się w nowoczesnym studio mieszącym się w warszawskiej siedzibie BNP Paribas przy ul. Grzybowskiej.

Punktem wyjścia dla projektowania produktów, procesów czy planowania działań komunikacyjnych są dla nas potrzeby klienta. Dzięki Customer Lab będziemy weryfikować potrzeby naszych klientów przed wdrożeniem poszczególnych rozwiązań – a co najważniejsze kształtować je razem z nimi. To pozwoli szybciej i precyzyjniej odpowiadać na ich oczekiwania. Jako „bank zmieniającego się świata” wyznaczamy zupełnie nowy standard badań konsumenckich. W dodatku jest to sytuacja win-win – jako Bank otrzymujemy nieocenioną informację zwrotną, a klienci lepiej dopasowane produkty i usługi.

– mówił cytowany w oficjalnym komunikacie Banku, Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

Customer Lab w BNP Paribas

Badania przeprowadzane w Customer Lab będą miały charakter ciągłej pracy. Zakres badań zahaczy o obszary, w których BNP Paribas ma kontakt z Klientem. Bank nie mówi wyłącznie o końcowym efekcie pracy, czyli produkcie lub usłudze. Chodzi także o testy UX/GUI pomagające dopracować planowane i wdrażane funkcjonalności, z których Klienci będą korzystali w aplikacji mobilnej, na stronie internetowej czy w e-bankowości. Oprócz tego BNP Paribas na bieżąco będzie monitorował oczekiwania Klientów, dzięki czemu projektowanie produktów i usług gdzie znacznie łatwiejsze. Głównie dlatego, że bardziej szczegółowe wywiady przeprowadzane przez Bank pomogą dopasować proces komunikacji do ich faktycznych oczekiwań.

Nad pracą Customer Lab będzie czuwał Departament Rozwoju Relacji z Klientem. Z oferowanych przez koordynatora funkcji będą korzystać pozostałe departamenty i piony BNP Paribas wykorzystujące na codzień wiedzę opiniach i charakterystyce Klientów.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/489298/bnp-paribas-dopasuje-oferte-do-szczegolowej-wiedzy-o-kliencie-bank-powolal-do-zycia-customer-lab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Gorzowie Wielkopolskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Gorzowie Wielkopolskim

Kredyt samochodowy Wadowice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
12 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Wadowice

Egzamin ósmoklasisty – sprawdź terminy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 stycznia 2021

Egzamin ósmoklasisty – sprawdź terminy

Profi Credit w Jastrzębiu Zdroju
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
15 listopada 2018

Profi Credit w Jastrzębiu Zdroju

Gromadzenie i przetwarzanie danych przez BIK S.A.
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
18 lutego 2013

Gromadzenie i przetwarzanie danych przez BIK S.A.

Porównaj