Druga edycja programu Credit Agricole wspierającego personel medyczny

Druga edycja programu Credit Agricole wspierającego personel medyczny

author
Patryk Byczek
19 grudnia 2020

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o starcie drugiej edycji programu wellbeingowego Power Sport Challenge, w którym pracownicy banku uprawiają aktywność fizyczną, a to przekłada się na fundowanie przez Credit Agricole posiłków dla personelu medycznego pracującego w Warszawie i we Wrocławiu.

Czym jest Power Sport Challenge?

Power Sport Challenge jest inicjatywą banku Credit Agricole, która pozwala pracownikom – poprzez uprawianie sporu – pomagać innym. Instytucja zachęca tym samym zatrudnione osoby do dbania o kondycję i regularnych ćwiczeń fizycznych. Aktywność pracowników przekłada się na sponsorowanie posiłków dla personelu medycznego pracującego w:

– warszawskim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego,
– wrocławskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Należy także dodać, że Credit Agricole zamawia posiłki dla pracowników medycznych w spółdzielniach socjalnych, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi. Do tych miejsc należy między innymi Cafe Równik z Wrocławia. Jest to restauracja, która zatrudnia osoby z zespołem Downa.

W ten sposób wspieramy zarówno lekarzy i pielęgniarki walczące na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, jak i pracowników spółdzielni społecznych, dla których praca jest najlepsza terapią i socjalizacją. W tym trudnym okresie musimy się wspierać nawzajem. A dla nas niesienie takiej pomoc jest prawdziwym powodem do radości i dumy.

– mówiła cytowana w komunikacie Dagmara Just, HR Project Manager, koordynatorka akcji.

Pracownicy Credit Agricole mają do wyboru treningi w ramach wielu sportów:

– aerobik,
– bieganie,
– gimnastyka,
– kolarstwo,
– nordic walking,
– trening siłowy.

Warto zaznaczyć, że wszelkie aktywności pracowników są wspierane przez trenera personalnego, który raz w tygodniu prowadzi dedykowane zajęcia online. Bank podaje również, że im więcej pracowników ćwiczy razem, tym większe są środki przeznaczane przez Credit Agricole na zakup posiłków dla personelu medycznego. Do chwili obecnej w ramach programu pracownicy Credit Agricole ćwiczyli blisko 11 000 godzin oraz pokonali ponad 101 000 kilometrów. Akcja realizowana przez bank to część projektu powerON, który wspiera zachowanie work-life balance pracowników.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-wspiera-personel-medyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Świdnik
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Świdnik

Asystent firmowy w PKO BP
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
04 września 2018

Asystent firmowy w PKO BP

Kredyty walutowe na celowniku UOKiK
Wpisy
author
Aneta Jankowska
05 kwietnia 2017

Kredyty walutowe na celowniku UOKiK

W grudniu pierwsze Mieszkania Plus
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
28 października 2017

W grudniu pierwsze Mieszkania Plus

Bank BNP Paribas z ważną rolą przy emisji obligacji Ghelamco
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2021

Bank BNP Paribas z ważną rolą przy emisji obligacji Ghelamco

Pierwszym polskim bankiem w Huawei AppGallery będzie mBank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 maja 2020

Pierwszym polskim bankiem w Huawei AppGallery będzie mBank

Porównaj