E-dowód w oddziałach Banku Pekao

E-dowód w oddziałach Banku Pekao

author
27 maja 2020

Bank Pekao w najnowszym komunikacie poinformował o tym, że Klienci załatwiający swoje sprawy w oddziale bankowym mogą potwierdzić swoją tożsamość za pomocą nowej usługi – dowodu elektronicznego. Pekao jest pierwszym bankiem w Polsce obsługującym usługę e-dowodu, czyli nowego dowodu osobistego, który zawiera specjalną warstwę cyfrową pozwalającą na bardzo szybką oraz precyzyjną identyfikację.

Bank Pekao poinformował również, że pierwsze placówki w Polsce wyposażono już w specjalne czytniki e-dowodów. Dowód elektroniczny można bezpłatnie zamówić w dowolnym urzędzie miasta lub gminy w całej Polsce. Cyfrowa warstwa e-dowodu posiada zapisane dane widoczne również na blankiecie dowodu osobistego, a w tym:

– kolorowe zdjęcie,
– dane osobowe,
– termin ważności dokumentu.

Dowód osobisty posiada również niewidoczny, wbudowany mikroprocesor. To właśnie w nim, oprócz danych osobowych, umiesz się pozostałe certyfikaty elektroniczne odpowiadające za identyfikację, podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych oraz uwierzytelnianie właściciela e-dowodu.

Dowody elektroniczne mają ogromny potencjał do wykorzystania przy obsłudze klientów, który od razu zauważyliśmy. Przede wszystkim przyspieszą sprawną identyfikację. Gwarantują też klientowi maksimum bezpieczeństwa, ponieważ są bardzo trudne do podrobienia. Ze względu na swoje unikalne cechy, e-dowody pozwalają w pełni potwierdzić autentyczność dokumentu, co ma dla nas szczególne znaczenie. Bezpieczeństwo ma też drugi wymiar, szczególnie ważny w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Klient nie musi podawać dowodu doradcy, po prostu samodzielnie umieszcza go w czytniku

– mówił cytowany w komunikacie Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

E-dowód ułatwieniem

Dowód elektroniczny jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem dla pracownika banku. Posługujący się e-dowodem doradca wykorzystuje specjalny czytnik przyspieszający obsługę, a przede wszystkim przyspiesza weryfikację tożsamości Klienta. Następnie przyspieszona jest również weryfikacja autoryzacji realizowanych przez Klienta transakcji. Kiedy bankier użyje czytnika, na ekranie jego komputera ukaże się zdjęcie właściciela e-dowodu.

Warto również widzieć, że dane z dokumentu są odczytywane automatycznie, dzięki czemu pracownik banku w błyskawiczny sposób może znaleźć Klienta w systemie bez konieczności przepisywania danych podczas, na przykład, wnioskowania o nowy produkt. Całkowicie eliminuje to sytuacje, w których podczas uzupełniania danych mogłaby zajść ewentualna pomyłka. Ponadto e-dowód włożony do czytnika jest natychmiastowo sprawdzany w bazach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym momencie pracownik banku jest całkowicie pewny, że dokument jest aktualny i niezastrzeżony.

Jesteśmy liderem cyfrowej transformacji polskiego sektora finansowego – konsekwentnie wdrażamy najnowsze rozwiązania informatyczne. Umożliwienie odczytu e-dowodów w naszych oddziałach to naturalna konsekwencja wprowadzenia tego sposobu identyfikacji w Polsce. Wdrożenie wspomnianej metody jest podyktowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo środków finansowych klientów oraz chęcią zapewnienia możliwie najwyższego poziomu ochrony ich danych osobowych. Zachęcamy klientów, aby korzystali z dowodów elektronicznych i nowoczesnej formy identyfikacji zarówno dla własnego bezpieczeństwa i wygody, ale także w trosce o środowisko naturalne.

– mówił cytowany w komunikacie Leszek Skiba, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pekao S.A.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/516633/bank-pekao-pierwszym-bankiem-ktory-wdrozyl-obsluge-e-dowodu-w-oddzialach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ZUS otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018
Wpisy
author
26 września 2018

ZUS otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018

Profi Credit wchodzi w pożyczki online
Wpisy
author
18 listopada 2016

Profi Credit wchodzi w pożyczki online

Kredyt konsolidacyjny Łapy
Kredyty miasta
author
13 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Łapy

POLOżyczka  – pożyczka w rytmie disco
Pod Lupą
author
09 listopada 2016

POLOżyczka – pożyczka w rytmie disco