Elektroniczne podpisywanie umów w mBanku
mBank w swoim najnowszym komunikacie poinformował o wdrożeniu nowej usługi dla klientów korporacyjnych. Elektroniczne podpisywanie umów pozwoli na realizacji w praktyce hasła #bankujzdomu, jakie propaguje w ostatnim czasie spółka. Jak się okazuje, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.
Dla ogromnej ilości spółek zmiany związane z koronawirusem uniemożliwiają normalne prowadzenie działalności. A kontakt z bankiem w wielu przypadkach jest niezbędny. Poprzez elektroniczne podpisywanie umów mBank stara się ułatwić działanie swoim klientom korporacyjnym.
mBank – najważniejsze informacje
Dzięki najnowszej usłudze klienci spółki będą mogli podpisać wniosek, umowę czy oświadczenie i przekazać je całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu. Jak czytamy w najnowszym komunikacie spółki, to najpewniej pierwsze rozwiązanie tego rodzaju, jakiego doświadcza polski rynek bankowy.
Dalsza digitalizacja procesów to krok w dobrą stronę nie tylko podczas trwającej pandemii. Dzięki unowocześnianiu i uniezależnianiu się od tradycyjnych metod sprzedaży produktów bankowych spółka zyskuje stopniowo przewagę na lata. Klienci w XXI wieku chętnie wybierają opcję bankowania bez wychodzenia z domu.
Elektroniczne podpisywanie umów w mBanku
W jaki sposób można skorzystać z nowej możliwości dawanej przez mBank? Wszelkie warunki umowy przed jej zdalnym zawarciem klienci korporacyjni będą ustalać z doradcami mailowo bądź telefonicznie. Następnie pracownik banku przygotowuje i przesyła do klienta dokumenty, które podpisał cyfrowo.
W gestii klienta leży już teraz podpisanie dokumentów podpisem kwalifikowanym albo przekazanie ich przez system transakcyjny mBanku CompanyNet. W tym drugim wariancie trzeba uzupełnić wniosek wedle wskazówek pracownika banku. Ta druga opcja jest nieco bardziej formalna przez ogólne zasady reprezentacji firmy.
Wynikają one z faktu przynależności danego klienta do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej bądź Krajowego Rejestru Sądowego. Na tym etapie resztą formalności zajmują się doradcy z mBanku. Gdy proces zawarcia umowy się udaje, do klienta trafia informacja zwrotna na ten temat.
Elektroniczne podpisywanie umów, ale nie wszystkich
W swoim najnowszym komunikacie, który odnosi się do wdrożonej usługi zdalnego podpisywania bankowych dokumentów, mBank podkreślił, które czynności nie mogą zostać jeszcze wykonanie w tym trybie. Podzielił je na umowy, których zawarcie nie jest możliwe zdalnie oraz niektóre procesy.
W kontekście umów, wyłączeniu podlegają te porozumienia, od których prawo wymaga określonej formy. Czasami zdarza się, że dana umowa musi zostać zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W takiej sytuacji nie można zawrzeć jej zdalnie, by była ona wiążąca.
Co do natomiast procesów, których nie zlecimy za pośrednictwem systemu mBank CompanyNet, są to te czynności, które można było dokonać w wirtualnym oddziale. Pozostaje czekać zatem na kolejne nowości i mieć nadzieję, że elektroniczne podpisywanie umów realnie pomoże klientom biznesowym mBanku w tych trudnych chwilach.
Źródła:
https://pl.media.mbank.pl/90640-elektroniczne-podpisywanie-umow-dla-klientow-korporacyjnych-w-mbanku-bankujezdomunbsp
Dodaj komentarz