Finansowanie do 3 mln zł na bieżącą działalność firmy w Alior Banku

Finansowanie do 3 mln zł na bieżącą działalność firmy w Alior Banku

author
Patryk Byczek
07 października 2021

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o obniżeniu do 0% prowizji przygotowawczej od kredytu w rachunku bieżącym. Instytucja kieruje swoją promocję wyłącznie do nowych Klientów biznesowych z sektora mikrofirm i małych przedsiębiorstw. Sprawdzamy szczegóły.

Oferta dotyczy finansowania, o które wskazani wyżej Klienci zawnioskują w okresie od 1 października 2021 roku do 30 listopada 2021 roku.

Wprowadzamy kolejną promocję dla klientów biznesowych. Tym razem rezygnujemy z prowizji przygotowawczej od kredytu w rachunku bieżącym. Chcemy zachęcić  przedsiębiorców do współpracy z nami i ułatwić im dostęp do finansowania dowolnych potrzeb związanych z prowadzeniem firmy.

– mówiła cytowana w komunikacie Ewa Małecka dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Możliwości z kredytem w rachunku

Alior informuje, że kredyt w rachunku umożliwia bardzo szybkie regulowanie zobowiązań, bez składania jakichś dodatkowych dyspozycji uruchomienia finansowania. Każda transakcja na rachunek bieżący zmniejsza wysokość zadłużenia, natomiast odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty kredytu. Promocję wyróżnia:
– to, że z pozyskanych środków można sfinansować dowolny cel związany z działalnością gospodarczą,
– wysoka kwota finansowania: do 1 000 000 złotych dla mikrofirm oraz do 3 000 000 złotych dla małych firm.
Okres kredytowania wynosi 2 lata, a dzięki kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu, bank pozwala na całkowicie zdalnie załatwienie formalności. Kolejnym ułatwieniem, o którym wspomina Alior Bank, jest brak konieczności przedstawiania zabezpieczeń materialnych. Jedyna forma zabezpieczenia, która obowiązuje, to gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancja Cosme lub gwarancja de minimis i weksle na rzecz Alior Banku i Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kto skorzysta z promocji

Alior Bank podaje, że z oferty promocyjnej mogą skorzystać:
– mikrofirmy o rocznych przychodach do 5 000 000 złotych,
– małe firmy o rocznych przychodach od 5 000 000 zł do 20 000 000 złotych,
które:
przed 1 sierpnia 2021 roku nie posiadały w Alior Banku żadnego aktywnego produktu,
w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 30 listopada 2021 roku otworzyły rachunek bieżący w Alior Banku i złożyły wniosek o kredyt w rachunku bieżącym wraz z kompletem wymaganych przez bank dokumentów.
Ponadto, aby otrzymać finansowanie promocyjne trzeba również otrzymać pozytywną ocenę wiarygodności oraz zdolności kredytowej firmy przez Alior Bank. Oprócz tego Klient musi oczywiście podpisać umowę kredytową oraz zobowiązać się w tej umówię do dokonywania na rachunku bieżącym jednego z rodzajów transakcji wskazanych w regulaminie promocji.


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-10-05-finansowanie-do-3-mln-zl-na-biezaca-dzialanosc-firmy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo

Alior Bank w Koluszkach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 lipca 2019

Alior Bank w Koluszkach

Idea Bank w Koszalinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Koszalinie

PKO BP w Wyrzysku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 sierpnia 2019

PKO BP w Wyrzysku

Szybkie pożyczki Brzesko
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Brzesko

Porównaj