GroszConnect jest aplikacją, która dłuży do weryfikacji naszych danych osobowych poprzez dane rachunku bankowego. Jest to nowoczesna metoda sprawdzania danych Klienta. Dzięki niej nie trzeba robić przelewu weryfikacyjnego podczas korzystania z pożyczki online. Sprawdź, jak działa GroszConnect. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 13.04.2018
Udostępnij:

Alternatywne sposoby sprawdzania danych Klienta są wykorzystywane przez coraz więcej firm pożyczkowych. Listę pożyczek, w których można skorzystać z alternatywnych metod weryfikacji danych, znajdziesz w naszym artykule Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Zamiast przelewu weryfikacyjnego dopuszczane są z reguły takie możliwości weryfikacji jak:

 • wykorzystanie aplikacji typu GroszConnect,
 • podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera,
 • udzielenie pożyczki z obsługą w domu.

Skorzystanie z tego typu sposobów będzie z pewnością pomocne dla osób, które nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego, ponieważ nie dysponują żadnymi środkami na koncie – ani symboliczną złotówką, ani nawet groszem. 

Aplikacja GroszConnect została stworzona na potrzebę marek Super Grosz i Super Rata i to właśnie pożyczki tych firm oferują weryfikację danych poprzez wykorzystanie tej aplikacji. 
 

JAK DZIAŁA GROSZCONNECT?

GroszConnect dociera do naszych danych poprzez wejście na nasze konto bankowości internetowej. Może to zrobić dzięki temu, że podamy login i hasło do bankowości internetowej. Nie musimy martwić, że ktoś wykorzysta uzyskane przez aplikację dane do wejścia na nasze konto – dane logowania nie są nigdzie zapisywane i będą automatycznie zapomniane po wylogowaniu się aplikacji KontoConnect z naszego konta bankowego. Konto jest sprawdzane przez bardzo krótki czas i gdy tylko aplikacja uzyska potrzebne informacje, natychmiast je opuszcza.  

Jak przebiega weryfikacja?
1. W połowie procesu wnioskowania o pożyczkę uruchamia się aplikacja GroszConnect.

2. Logujemy się do swojej bankowości internetowej w aplikacji GroszConnect.

3. GroszConnect loguje się na nasze konto i pobiera nasze dane osobowe.
4. Dane są porównywane z tymi, które podaliśmy we wniosku pożyczkowym.
5. W przypadku:
– zgodności danych – przechodzimy do kolejnego etapu składania wniosku pożyczkowego,
– niezgodności danych – nie możemy dalej uczestniczyć w procesie składania wniosku pożyczkowego. 

4. Nasze dane są usuwane z aplikacji GroszConnect. 

Po co aplikacja sprawdza konto?

Aplikacja ma na celu zweryfikowanie naszych danych osobowych. Pożyczka może być udzielona tylko rzeczywistej osobie posługującej się własnymi danymi osobowymi i posiadającej konto bankowe. Dane z wniosku pożyczkowego muszą być zgodne z danymi z konta bankowego wnioskującego, aby proces wnioskowania przebiegł pomyślnie. 

Skorzystanie z aplikacji GroszConnect pozwala także uniknąć wykonywania przelewu weryfikacyjnego, w związku z czym możemy pozytywnie przejść proces wnioskowania nawet wtedy, kiedy mamy brak środków na koncie. Miejmy również na uwadze, że i przelew weryfikacyjny i korzystanie z aplikacji potwierdza jedynie nasze dane personalne, a zatem firma pożyczkowa nie uzyskuje dostępu do historii przelewów na naszym koncie.

Jak bezpieczne są nasze dane? 

Proces przekazywania naszych danych pomiędzy serwerami aplikacji GroszConnect i instytucji finansowej jest szyfrowany oraz zabezpieczony certyfikatem, w związku z czym nie musimy obawiać się, że nasze dane będą udostępnione osobom trzecim. Trafią one jedynie do instytucji, w której wnioskowaliśmy o pożyczkę. Ponadto dane do logowania są usuwane z systemu niezwłocznie po pobraniu informacji, więc nie ma możliwości, że zostaną ponownie wykorzystane.

Jeżeli mimo tego, obawiamy się o swoje dane, możemy dodatkowo zabezpieczyć samodzielnie, na przykład poprzez zmianę hasła niezwłocznie po skorzystaniu z tej metody weryfikacji danych – dzięki temu będziemy pewni, że wykorzystując stare dane do logowania, nikt nie wyjdzie na nasze konto. 

Które firmy pożyczkowe korzystają z usługi GroszConnect?

Korzystanie z tej usługi oferują dwie firmy – Super Rata oraz SuperGrosz.

Super Rata

Pożyczki chwilówki na raty

 • Pożyczki do 5 000 zł
 • Spłata do 30 miesięcy
 • Minimum formalności
 • Brak opłat wstępnych
 • Wniosek przez Internet

Złóż wniosek

SuperGrosz 

 • Pożyczki od 1 000 do 4 000 zł
 • Spłata od 8 do 30 rat
 • W całości przez Internet
 • Kalkulator pożyczkowy
 • Szybka decyzja pożyczkowa

Złóż wniosek

Komentarze