Grupa Santander rusza z programami Santander Universidades oraz IE Foundation

Grupa Santander rusza z programami Santander Universidades oraz IE Foundation

author
Patryk Byczek
30 lipca 2020

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym o programach Santander Universidades oraz IE Foundation, w ramach których Grupa Santander przyzna 100 stypendiów studentom i absolwentom szkół wyższych.

Program jest skierowany do absolwentów i studentów ostatnich dwóch lat na kierunkach, które obejmują nauki ścisłe, takie jak między innymi inżynieria, technologia czy matematyka.

Kierunki, które obejmują nauki ścisłe – technologię, inżynierię i matematykę są postrzegane jako szczególnie przydatne w sektorze finansowym. Jesteśmy tego w pełni świadomi, dlatego IE i Grupa Santander uruchamiają stypendia “Tech Revolution in Finance”, aby absolwenci i przyszli absolwenci mogli odkryć szanse na rozwój kariery, które oferuje świat finansów.

– mówił cytowany w komunikacie José M. Linares, Starszy Wiceprezes i szef Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Santandera.

Kto może otrzymać stypendium

Grupa Santander kieruje programowe stypendia dla studentów i absolwentów z:

– Argentyny,
– Brazylii,
– Chile,
– Hiszpanii,
– Meksyku,
– Polski,
– Portugalii,
– Stanów Zjednoczonych,
– Wielkiej Brytanii.

Ze stypendiów mogą korzystać osoby miedzy dwudziestym a dwudziestym ósmym rokiem życia, których doświadczenie zawodowe wynosi maksymalnie trzy lata. Program ma na celu udostępnienie stypendystom narzędzi, które pomogą rozpoznać możliwości rozwoju kariery w sektorze finansowym.

Dla studentów przygotowano szkolenia w języku angielskim, które poprowadzą wykładowcy z IE University’s IE School of Human Sciences and Technology. Kurs potrwa pięć tygodni i będzie skupiał się głównie na zastosowaniu nowoczesnych technologii w sektorze finansowym. Mowa o takich rozwiązaniach, jak:

– Big Data i ekonomia współdzielenia,
– chmura obliczeniowa,
– cyfrowe zarządzanie funduszami inwestycyjnymi.
– sztuczna inteligencja.

Celem naszej fundacji jest zapewnianie najbardziej utalentowanym studentom szkoleń na wysokim poziomie. Chcemy przekazać im wiedzę na temat m.in. wpływu nowych technologii na potrzeby ekosystemu finansowego, ale też umiejętności, które będą przydatne w rozwoju kariery zawodowej oraz w wywieraniu pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Możliwość realizacji programu we współpracy z Grupą Santander, to prawdziwy przywilej.

– mówił cytowany w komunikacie Gonzalo Garland, Wiceprezes IE Foundation.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/546160/grupa-santander-i-ie-foundation-rozpoczynaja-nabor-na-stypendia-z-zakresu-innowacji-technologicznych-stosowanych-w-sektorze-finansowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia funkcjonariusz straży granicznej?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
05 grudnia 2019

Ile zarabia funkcjonariusz straży granicznej?

W mBanku firmę założysz przez Internet
Wpisy
author
Patryk Byczek
28 lutego 2018

W mBanku firmę założysz przez Internet

Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 kwietnia 2020

Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku

Kredyt samochodowy Leszno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
15 listopada 2017

Kredyt samochodowy Leszno

Paliwo tańsze o 15 gr z aplikacją Goodie
Wpisy
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2018

Paliwo tańsze o 15 gr z aplikacją Goodie

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
10 sierpnia 2018

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF

Porównaj