Idea Bank z wakacjami kredytowymi

Idea Bank z wakacjami kredytowymi

author
Patryk Byczek
20 marca 2020

Idea Bank w oficjalnym komunikacie poinformował swoich Klientów, że Ci od poniedziałku (23 marca 2020 roku) mogą skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych, które mogą potrwać maksymalnie do sześciu miesięcy. Możliwości ulgowe przygotowano w związku z epidemią koronawirusa.

Klienci muszą wiedzieć, że cała procedura będzie maksymalnie uproszczona. Wszystko związane jest z bezpieczeństwem, również ekonomicznym, Klientów Idea Banku.

Wakacyjna decyzja

Idea Bank podał, że decyzja podjęta 18 marca 2020 roku wpływa na to, że spłacający raty kredytu Klienci Idea Banku, od 23 marca 2020 roku (poniedziałek) mogą składać do banku wnioski o wakacje kredytowe. Podczas tak zwanych wakacji kredytowych na Kredytobiorcach nie będzie spoczywał obowiązek spłacania rat kapitałowych. Klienci będą musieli regulować jedynie należne z tytułu kredytu odsetki.

Odnośnie do kredytu Fair, którego raty obejmują wyłącznie kapitał, wartość spłacanych przez Klientów rat Idea Bank obniży o 80%. Zgodnie z decyzją, harmonogram spłat zostanie wydłużony o okres, który w wakacjach kredytowych wybrali Zainteresowani ofertą. Powyższe zasady dotyczą Klientów indywidualnych oraz Klientów biznesowych.

Jeżeli chodzi o kredyty odnawialne, to linie kredytowe z terminem zapadającym do czerwca bieżącego roku włącznie mogą być przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Obecnie Idea Bank pracuje nad rozwiązaniami z zakresu techniki informacyjnej, które pozwolą na maksymalne uproszczenie procesu składania wniosków kanałem zdalnymi. Idea Bank zaznaczył, że o wprowadzonych sposobach poinformuje w osobnym komunikacie. Klienci muszą wiedzieć, że dzień rozpoczęcia wakacji kredytowych jest równoważny z dniem złożenia wniosku.


Idea Bank

Idea Bank rozpoczął swoją działalność w 1991 roku. Instytucja kieruje swoją ofertę do małych podmiotów gospodarczych: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Klienci banku mają dostęp do szerokiego pakietu usług produktów kredytowych, inwestycyjnych oraz oszczędnościowych. W 2018 roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Na koniec roku 2019 roku ban wypracował zysk netto na poziomie 30 300 000 złotych. Prezesem zarządu Idea Banku jest Jerzy Pruski.


źródło: https://www.ideabank.pl/idea-bank-wprowadza-polroczne-wakacje-kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Odroczone płatności w serwisie Allegro
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 marca 2019

Odroczone płatności w serwisie Allegro

KredytOK w Płocku
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
10 lutego 2017

KredytOK w Płocku

Szybkie pożyczki Police
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Police

Biuro Terenowe ZUS w Bełchatowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Bełchatowie

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
03 listopada 2019

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Porównaj