Ikea od jutra znów otwarta

Ikea od jutra znów otwarta

author
Dominika Sobieraj
27 listopada 2020

Od soboty, 28 listopada, sklepy sieci IKEA będą ponownie otwarte. Niezależnie od tej decyzji nadal prowadzona będzie sprzedaż online z dostawą do domu albo odbiorem w sklepie. Co z restauracją, bistro oraz sklepikiem szwedzkim w Ikea? Sprawdzamy.

Zamknięcie sklepów sieci Ikea w ostatnich tygodniach było już drugim, z którym mieliśmy do czynienia w tym roku. Po wiosennym zamknięciu wszystkich sklepów meblowych w pierwszym dniu przywrócenia funkcjonowania sklepów Ikea ledwie można było dokonać zakupu.

Kolejki rosły na parkingach przed sklepem oraz w samym dziale kas – na zakup towaru wielu Klientów czekało nawet kilka godzin. Czy tak będzie i jutro? Nie jest to wykluczone, ponieważ nie dość, że będzie to pierwszy dzień otwarcia sklepów Ikea po wielu tygodniach ich zamknięcia, to jeszcze najprawdopodobniej nałoży się na niego to, że Klienci będą oczekiwali wyjątkowych promocji z okazji Black Friday.

Promocje Ikea – Black Friday

Osoby, które choć trochę śledzą poczynania Ikea, wiedzą, że jest to sklep, który przede wszystkim stawia na powtórne wykorzystanie surowców i ekologiczne ich wykorzystanie. Dziwnym byłoby więc, gdyby przy tym jednocześnie promowała nadmierne kupowanie w Black Friday.

Od lat Ikea nie przygotowuje żadnych specjalnych ofert na ten dzień, więc i w tym roku raczej nie powinniśmy tego oczekiwać. W pierwotnym planie – zanim zamknięto sklepy – Ikea chciała w okolicach Black Friday zorganizować specjalną zbiórkę mebli używanych i odkupować je po prostu od Klientów za ułamek ich wartości (pisaliśmy o tym we wpisie Ikea odkupi używane meble). Ostatecznie taka akcja nie miała jednak szans powodzenia ze względu na odgórny zakaz działalności sklepów sprzedających meble.

Ikea na nowo otwarta

Po otwarciu sklepów Ikea obowiązywały będą nowe ograniczenia. Przede wszystkim 1 Klient będzie mógł przypadać na 15 m2 powierzchni sklepowej. Ponadto w sklepach będą musiały być rozstawione liczne stanowiska do dezynfekcji rąk, a powierzchnie, które będą często dotykane przez Klientów, będą dezynfekowane co najmniej raz na godzinę.

"

Cieszymy się, że po trzech tygodniach możemy ponownie otworzyć nasze sklepy stacjonarne. Na tę decyzję czekało wielu klientów, którzy potrzebują naszych produktów, aby stworzyć w domu odpowiednie warunki do pracy zdalnej, nauki czy zabawy dla dzieci. Jesteśmy gotowi, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym nasze sklepy pełne bezpieczeństwo podczas zakupów

– wskazuje cytowana w komunikacie Ikea Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska.

Co z restauracją, sklepikiem szwedzkim i bistro Ikea?

W każdym sklepie Ikea standardowo jest restauracja serwująca chociażby dania obiadowe, kawy czy desery.  Niestety – zgodnie z obecnymi ograniczeniami działalności restauracyjnej – wszystkie restauracje muszą pozostać nieczynne, więc również restauracje w sklepach Ikea nie będą obsługiwać Klientów. Niektóre sklepy wykorzystały przestrzeń restauracyjną jako dodatkową przestrzeń sklepową. Na przykład w gdańskiej Ikei w dotychczasowej strefie restauracyjnej zaaranżowano dodatkową przestrzeń do sprzedaży artykułów świątecznych.

Takie same zasady obowiązują w bistro Ikea, czyli tym miejscu, w którym standardowo możemy kupić kultowe hot-dogi i frytki. Bistro również pozostanie zamknięte. Otwarte będą natomiast Sklepiki Szwedzkie w sklepach Ikea, czyli te sklepiki, w których można kupić np.:

  • świąteczne ciasteczka,
  • kalendarze adwentowe,
  • mrożone klopsiki do samodzielnego przygotowania w domu.

Źródło:

http://biuroprasowe.ikea.pl/117972-sklepy-ikea-znow-otwarte-dla-klientow

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Siemiatycze
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Siemiatycze

Kasa Stefczyka Gorzów Wielkopolski
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
16 października 2020

Kasa Stefczyka Gorzów Wielkopolski

Komornik trafi do więzienia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 grudnia 2018

Komornik trafi do więzienia

Zmiany w logowaniu do serwisu Credit Agricole
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 sierpnia 2019

Zmiany w logowaniu do serwisu Credit Agricole

Profi Credit w Katowicach
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
02 czerwca 2019

Profi Credit w Katowicach

Kredyt hipoteczny Radom
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
02 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Radom