Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

author
Sandra Tessmer
01 czerwca 2019

Jeśli chcemy odnowić nasz parkiet, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się cyklinowaniem parkietu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka usługa.

Cyklinowanie parkietu – cennik 2019

Na to, ile zapłacimy za cyklinowanie parkietu, składa sie wiele czynników. Jednym z ważniejszych będzie region, w którym mieszkamy. Cena jednostkowa w przeliczeniu na mmoże różnić się o kilka do kilkunastu złotych. Jeśli przeliczymy to na powierzchnię pomieszczeń otrzymamy znaczące różnice cenowe.

Koszt całkowitego odnowienia podłogi

Całkowite odnowienie naszego parkietu wymaga nakładów finansowych zarówno na opłacenie robocizny profesjonalnych fachowców, jak i zakup odpowiednio dobranych materiałów. Specjalista powinien na pierwszym spotkaniu określić zakres kwot, za które jest w stanie fachowo i solidnie wykonać pracę.

Ceny materiałów można łatwo sprawdzić, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele producentów oraz przeliczyć na powierzchnię podłogi. Jak się natomiast kształtują ceny za robociznę? Rozsądny koszt to ponad 30 zł za m2. W zależności od stopnia zużycia i zniszczenia parkietu może on nieco wzrosnąć.

Podczas ustalania cen układania parkietu warto wziąć pod uwagę doświadczenie wykonawcy. Parkiet zdobi nasze pomieszczenia, ale musi być także komfortowy w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto powierzyć jej wykonanie sprawdzonym fachowcom, którzy cieszą się dobrą opinią. Większość firm, która zajmuje się tym profesjonalnie, ma swoje stawki.

W zależności od podłogi, jaką chcemy odnowić, ceny są różne. Za mozaikę lub lamparkiet zapłacimy średnio 30-30 zł za metr kwadratowy. Jeśli na naszej podłodze leży tak zwany wzór okrętowy, cena jest niższa – od 20 zł do 24 zł. Najtańsza jest natomiast renowacja surowej deski. Za metr kwadratowy zapłacimy maksymalnie 22 zł.

Najwięcej zapłacimy za deski malowane farbą olejną. Przede wszystkim dlatego, że wymaga to od fachowca bardzo dużej wprawy i jest to jedna z najtrudniejszych do renowacji podłóg. Za taką usługę możemy zapłacić nawet 55 zł na metr kwadratowy.

Pamiętajmy przy tym, że cena robocizny jest ściśle uzależniona od specyfiki wykonywania prac. Przykładowo stawki za cyklinowanie bezpyłowe będą nawet o połowę niższe w porównaniu do cennika cyklinowania desek pokrytych farbą olejną.

Dlaczego warto wybrać sprawdzonego wykonawcę

Doświadczony cykliniarz to taki, który wykonał już w swojej karierze wiele zleceń oraz miał okazję pracować w różnych warunkach. Dzięki temu potrafi szybko przedstawić zakres wymaganych prac dla danego rodzaju podłogi oraz uniknąć możliwych błędów podczas ich realizacji.

Wstępna wycena, wykonana przez profesjonalistę, powinna być bliska ostatecznej wartości całej usługi. Jeżeli istnieje możliwość pojawienia się dodatkowych kosztów, to poinformuje on o tym fakcie już na samym początku współpracy. Sprawdzony wykonawca da nam także wskazówki dotyczące konserwacji podłogi oraz zaoferuje, by w razie pojawienia się pytań skontaktować się z nim telefonicznie.

Kiedy należy wykonać cyklinowanie?

Zabieg ten należy wykonać po ułożeniu nowego parkietu na podłodze, pamiętając o upływie niezbędnych terminów. Ze względu na to, że podłoga pracuje, wilgoć z kleju musi odparować a cała konstrukcja musi dopasować się do wilgotności w pomieszczeniu, odczekać należy kilka tygodni.

Dla niektórych gatunków drewna będzie to półtorej miesiąca, dla innych dwa. Jeżeli jest na to czas – warto poczekać minimum 30 dni, żeby zająć się cyklinowaniem.

Liczba potrzebnych powtórzeń cyklinowania jest uzależniona od wzoru posadzki. Parkiety przemysłowe wymagają przeprowadzenia zabiegu cztero- lub pięciokrotnie, w przeciwieństwie do posadzek z desek, które cyklinuje się zazwyczaj trzy razy.

Podsumowanie

O konieczności przeprowadzenia zabiegu w przypadku podłogi używanej stanowią widoczne odkształcenia drewnianych elementów, głębokie rysy oraz inne niedoskonałości, wpływające w znaczny sposób na jej estetykę.  Pozwoli to uniknąć większych kosztów w razie pojawienia się poważnych uszkodzeń i naturalnego procesu niszczenia się podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Expander w Wałbrzychu
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
27 stycznia 2015

Expander w Wałbrzychu

BOŚ Bank w nowej kampanii społeczno-edukacyjnej
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 grudnia 2019

BOŚ Bank w nowej kampanii społeczno-edukacyjnej

Poczta Polska zaprezentowała znaczek upamiętniający Zygmunta II Augusta
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2020

Poczta Polska zaprezentowała znaczek upamiętniający Zygmunta II Augusta

Polacy kochają pieczywo
Blog
author
Aneta Jankowska
14 grudnia 2017

Polacy kochają pieczywo

PKO BP w Katowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019

PKO BP w Katowicach

Darmowa pożyczka w Zaplo.pl
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
21 czerwca 2017

Darmowa pożyczka w Zaplo.pl

Porównaj