Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

author
Sandra Tessmer
01 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Jeśli chcemy odnowić nasz parkiet, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się cyklinowaniem parkietu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka usługa.

Cyklinowanie parkietu – cennik 2019

Na to, ile zapłacimy za cyklinowanie parkietu, składa sie wiele czynników. Jednym z ważniejszych będzie region, w którym mieszkamy. Cena jednostkowa w przeliczeniu na mmoże różnić się o kilka do kilkunastu złotych. Jeśli przeliczymy to na powierzchnię pomieszczeń otrzymamy znaczące różnice cenowe.

Koszt całkowitego odnowienia podłogi

Całkowite odnowienie naszego parkietu wymaga nakładów finansowych zarówno na opłacenie robocizny profesjonalnych fachowców, jak i zakup odpowiednio dobranych materiałów. Specjalista powinien na pierwszym spotkaniu określić zakres kwot, za które jest w stanie fachowo i solidnie wykonać pracę.

Ceny materiałów można łatwo sprawdzić, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele producentów oraz przeliczyć na powierzchnię podłogi. Jak się natomiast kształtują ceny za robociznę? Rozsądny koszt to ponad 30 zł za m2. W zależności od stopnia zużycia i zniszczenia parkietu może on nieco wzrosnąć.

Podczas ustalania cen układania parkietu warto wziąć pod uwagę doświadczenie wykonawcy. Parkiet zdobi nasze pomieszczenia, ale musi być także komfortowy w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto powierzyć jej wykonanie sprawdzonym fachowcom, którzy cieszą się dobrą opinią. Większość firm, która zajmuje się tym profesjonalnie, ma swoje stawki.

W zależności od podłogi, jaką chcemy odnowić, ceny są różne. Za mozaikę lub lamparkiet zapłacimy średnio 30-30 zł za metr kwadratowy. Jeśli na naszej podłodze leży tak zwany wzór okrętowy, cena jest niższa – od 20 zł do 24 zł. Najtańsza jest natomiast renowacja surowej deski. Za metr kwadratowy zapłacimy maksymalnie 22 zł.

Najwięcej zapłacimy za deski malowane farbą olejną. Przede wszystkim dlatego, że wymaga to od fachowca bardzo dużej wprawy i jest to jedna z najtrudniejszych do renowacji podłóg. Za taką usługę możemy zapłacić nawet 55 zł na metr kwadratowy.

Pamiętajmy przy tym, że cena robocizny jest ściśle uzależniona od specyfiki wykonywania prac. Przykładowo stawki za cyklinowanie bezpyłowe będą nawet o połowę niższe w porównaniu do cennika cyklinowania desek pokrytych farbą olejną.

Dlaczego warto wybrać sprawdzonego wykonawcę

Doświadczony cykliniarz to taki, który wykonał już w swojej karierze wiele zleceń oraz miał okazję pracować w różnych warunkach. Dzięki temu potrafi szybko przedstawić zakres wymaganych prac dla danego rodzaju podłogi oraz uniknąć możliwych błędów podczas ich realizacji.

Wstępna wycena, wykonana przez profesjonalistę, powinna być bliska ostatecznej wartości całej usługi. Jeżeli istnieje możliwość pojawienia się dodatkowych kosztów, to poinformuje on o tym fakcie już na samym początku współpracy. Sprawdzony wykonawca da nam także wskazówki dotyczące konserwacji podłogi oraz zaoferuje, by w razie pojawienia się pytań skontaktować się z nim telefonicznie.

Kiedy należy wykonać cyklinowanie?

Zabieg ten należy wykonać po ułożeniu nowego parkietu na podłodze, pamiętając o upływie niezbędnych terminów. Ze względu na to, że podłoga pracuje, wilgoć z kleju musi odparować a cała konstrukcja musi dopasować się do wilgotności w pomieszczeniu, odczekać należy kilka tygodni.

Dla niektórych gatunków drewna będzie to półtorej miesiąca, dla innych dwa. Jeżeli jest na to czas – warto poczekać minimum 30 dni, żeby zająć się cyklinowaniem.

Liczba potrzebnych powtórzeń cyklinowania jest uzależniona od wzoru posadzki. Parkiety przemysłowe wymagają przeprowadzenia zabiegu cztero- lub pięciokrotnie, w przeciwieństwie do posadzek z desek, które cyklinuje się zazwyczaj trzy razy.

Podsumowanie

O konieczności przeprowadzenia zabiegu w przypadku podłogi używanej stanowią widoczne odkształcenia drewnianych elementów, głębokie rysy oraz inne niedoskonałości, wpływające w znaczny sposób na jej estetykę.  Pozwoli to uniknąć większych kosztów w razie pojawienia się poważnych uszkodzeń i naturalnego procesu niszczenia się podłogi.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Katowicach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Katowicach: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt konsolidacyjny Kwidzyn

Kredyt konsolidacyjny pozwala na ujednolicenie kwoty i czasu spłacanych miesięcznych rat. Scala różne posiadane przez nas kredyty w jeden. Sprawdziliśmy, gdzie znajdziemy najlepszą konsolidację w Kwidzynie. Maksymalna kwota to nawet 200 000 zł bez dodatkowych zabezpieczeń.

author
Patryk Byczek
03 czerwca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile kosztuje Polsat Go i Polsat Box Go?

Polsat Go i Polsat Box Go są nowymi serwisami streamingowymi, które pojawił się w miejsce platformy Cyfrowy Polsat Go oraz Ipli. Nowe serwisy są połączeniem VOD i telewizji internetowej. Sprawdzamy, ile kosztuje korzystanie z usług.

author
Aleksandra Gościnna
17 marca 2023
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Międzynarodowe prawo jazdy – jak uzyskać?

Sezon letni to nie tylko czas pięknej pogody i gorącego słońca. Jest to także okres, w którym szczególnie chętnie podróżujemy. By wyjazdy poza Unię Europejską stały się łatwiejsze, warto pomyśleć o wyrobieniu międzynarodowego prawa jazdy.

author
Halszka Gronek
06 lipca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Nowy wiceprezes w BGŻ BNP Paribas

Zaszły zmiany w zarządzie banku BGŻ BNP Parias. Rada Nadzorcza instytucji 8 listopada powołała na stanowisko wiceprezesa banku Kazimierza Łabno - można wyczytać w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez BGŻ BNP Paribas.

author
Patryk Byczek
09 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PBS z przymusową restrukturyzacją

PBS, a właściwie Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, jeden z największych banków spółdzielczych w naszym kraju, będzie musiał przejść przymusową restrukturyzację. W swoim najnowszym komunikacie Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o rozpoczęciu tejże procedury. Jaki był powód takich działań?

author
Alicja Hirsekorn
17 stycznia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj