Ile kosztuje quad?

Ile kosztuje quad?

author
Sandra Tessmer
10 czerwca 2019

Quady stają się coraz częstszym pomysłem nie tylko na prezent, ale również pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wielu miłośników czterech kółek i adrenaliny z pewnością zdecyduje się na zakup tego czterokołowca. Sprawdzamy, ile kosztuje quad.

Ile kosztuje quad?

Wiele osób, które interesują się motoryzacją, niejednokrotnie zastanawiają się nad kupnem mniejszego pojazdu, który mógłby służyć do zabawy w wolnej chwili. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą quady, które z pewnością mogą zaspokoić potrzeby osób, poszukujących adrenaliny.

Używany quad – cena

Jeśli decydujemy się na zakup używanego pojazdu, stoi przed nami olbrzymia gama marek oraz cen, jakie przyjdzie nam zapłacić. Ceny są uzależnione, między innymi, od modelu, roku produkcji, marki oraz pojemności silnika, jednak zaczynają się już od ok. 500 zł w przypadku mini quadów.

Prawdą jednak jest, że z powodzeniem mogą sięgać nawet 60 000 zł. Ceny quadów w Polsce są więc bardzo zróżnicowane, a to pozwala na wybór pojazdu, mieszczącego się w założonych przez nas widełkach finansowych.

Quad nowy – cena

Równie dużą ofertę zaproponuje nam sklep, jeśli zdecydujemy się na zakup nowego pojazdu. Najtańsze quady w wersji mini znajdziemy na rynku już od ok. 700 zł. Ile natomiast zapłacimy za nowy pojazd spalinowy? W sklepach proponowane są oferty od ok. 2000 zł, chociaż warto pamiętać, że dostępne są również kłady spalinowe droższe o nawet o kilkadziesiąt tysięcy.

W asortymencie znajdziemy także quady terenowe, jak również kłady przeprawowe, które inaczej nazwane są kładami użytkowymi. Jest to opcja dla osób, które swój wolny czas lubią spędzać na jeździe terenowej. Takie quady z homologacją znajdziemy w cenie od ok. 4000 – 5000 zł.

Quad szosowy – cena

Quad szosowy różni się od terenowego nie tylko budową i zastosowaniem, ale również ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić, jeśli się na niego zdecydujemy.

Używane kłady szosowe kupimy już za cenę ponad 4000 zł. Za nowe zapłacimy więcej, od około 12 000 zł. Oczywiście, cena pojazdu to nie wszystko! Na uwadze należy mieć również koszty jego eksploatacji, na przykład kupna nowych opon, które mogą kosztować nawet 1000 zł. Dlatego analizując kwestię zakupu podobnego pojazdu, warto zaplanować nie tylko kupno samego quada.

Quady sportowe

Innym rodzajem quadów są kłady sportowe. Będą one świetnym zakupem, jeśli chcemy zająć się jazdą bardziej wyczynowo. Jak w praktyce wyglądają ceny quadów sportowych?

Różnice w cenach są bardzo duże i quady ATV sportowe mogą kosztować z powodzeniem zarówno 5000 złotych, jak i ponad 15 000 zł. Wszystko zależy od tego, jakie parametry chcemy mieć w swoim pojeździe. Cena quada zwiększa się wraz z jego mocą i pojemnością.

Podsumowanie

Reasumując, decydując się na zakup quada możemy zdecydować się na pojazd nowy lub używany, a dodatkowo możemy pozwolić sobie na przebieranie w ofertach. Mając na uwadze cenę zakupu quada, nie należy jednak zapominać o kosztach, jakie potencjalnie może generować ich eksploatacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole podnosi prognozy PKB dla Polski
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 kwietnia 2019

Credit Agricole podnosi prognozy PKB dla Polski

Jak płacić BLIKiem w Alior Banku?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
07 kwietnia 2023

Jak płacić BLIKiem w Alior Banku?

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
25 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz

Po co Polak jedzie na urlop?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 sierpnia 2019

Po co Polak jedzie na urlop?

Ile godzin pracujemy w tygodniu ?
Blog
author
Aneta Jankowska
20 września 2017

Ile godzin pracujemy w tygodniu ?

Bank Pekao w Miastku
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Bank Pekao w Miastku

Porównaj