Ile zarabia behawiorysta?

Ile zarabia behawiorysta?

author
11 listopada 2019

Praca behawiorysty jest idealna dla osób, które charakteryzują się empatią wobec zwierząt. Prawda jest jednak taka, że bardzo często wiąże się ona z pracą również z ludźmi. Sprawdziliśmy, ile zarabia behawiorysta.

Ile zarabia behawiorysta?

Bezgraniczna miłość do zwierząt może skutkować tym, że w naszym domu będzie mieszkało naprawdę dużo zwierząt.  Jeśli natomiast nie chcemy przygarniać kolejnych zwierząt, najłatwiejszym sposobem będzie znalezienie  pracy, polegającej na kontakcie ze zwierzętami. D

Ile zarabia psi psycholog?

Behawioryści, którzy specjalizują się w psychice zwierząt najwięcej zarabiają na organizowaniu kursów i szkoleń dla właścicieli zwierząt. Można także prowadzić lekcje indywidualne.

Miesięczne zarobki początkującego psiego psychologa wynoszą ok. 1500 zł, bardziej doświadczeni mogą zarobić nawet 8000 zł miesięcznie. Na zachodzie psi psycholodzy są bardzo popularni, także można liczyć, że ten trend za jakiś czas przyjmie się także w Polsce.

Praca behawiorysty

Żeby móc zostać zwierzęcym psychologiem należy skończyć studia na kierunku zoopsychologia. Praca zoopsychologa to zawód bardzo podobny do pracy tresera. Z tym, że psi psycholog nie uczy sztuczek, a jedynie pomaga uporać się z problemami w wychowaniu psa lub kota.

Zoopsycholog pracuje nie tylko ze zwierzęciem, ale również z jego właścicielem.

Niektóre zwierzęta cierpią na lęk separacyjny, boją się ludzi, aut czy obcych osób. Często również bywają agresywne lub miewają zaburzenia emocjonalne. Behawiorysta pomaga właśnie w takich przypadkach.

Kto korzysta z pomocy behawiorysty?

Do zoopsychologa zgłaszają się osoby, posiadający zwierzęta, które zachowują się w nieodpowiedni sposób. Często agresywnie, czasem także niszczą mieszkania czy nie przestrzegają zasad higieny.

Problem czasem pojawia się także wtedy, kiedy nasze zwierzęta przez wiele lat znajdowały się na przykład w schroniskach. Co bardzo ważne, zooterapeuta nie pracuje tylko ze zwierzętami, ale także z właścicielem, któremu cęsto wyjaśnia przyczyny różnych zachowań i podpowiada, co zrobić, by je zmienić.

Behawiorysta – sposób i metody pracy

Do codziennej pracy behawoirysty należy przeprowadzanie pierwszego wywiadu z właścicielem psa czy kota, a na jego podstawie zwykle jest w stanie wysunąć pewne założenia.

Następnym krokiem jest dobór najlepszej terapii zachowań i udzielenie porad, które mające na celu pomoc właścicielowi z opanowaniem problemu. Warto przy tym mieć na uwadze, że celem konsultacji jest poprawa stosunków między właścicielem a jego zwierzęciem, z uwzględnieniem potrzeb obu stron.

Behawiorysta – wymagania

Jakie warunki musi spełnić osoba, która wybiera się na kurs behawiorysty? Przede wszystkim taka osoba powinna charakteryzować się empatią wobec zwierząt.

Nie powinna reagować strachem czy agresją na nieoczekiwane zachowania swoich podopiecznych. Ważne jest, aby wykazywała się odpornością na stres, a także dużym zrozumieniem dla potrzeb czworonożnych przyjaciół.

Kurs behawiorysty psów

W podniesieniu kwalifikacji w zawodzie zoopsychologa pomagają odpowiednie kursy – mogą one mieć charakter tylko doszkalający, ale można także od razu wybranie kursu zoopsychologii o określonym profilu. Podobnie do szkolenia ogólnego, należy pamiętać, by szkolenie było zatwierdzone przez MEN. 

Program szkolenia uwzględnia zatem takie aspekty jak mowa ciała, sposób komunikowania się z innymi psami czy ludźmi, sposób zabawy, zdobywania pokarmu czy pory snu i czuwania.

O jakie zachowania może chodzić? Do najczęstszych problemów, z jakimi zgłaszają się właściciele psów, należą: nadmierne szczekanie na domowników i innych ludzi bądź zwierzęta, bezustanne szarpanie smyczy podczas spacerów, załatwianie się w domu, atakowanie ludzi lub zwierząt, zachowania lękowe.

Podsumowanie

Praca zoopsychologa musi wiązać się z poczuciem powołania. Nie jest to zawód dla osób, które nie czują empatii wobec zwierząt. Jeśli jednak zdecydujemy się na podjęcie takiej pracy, będziemy musieli przejść długą drogę do wysokich zarobków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Aleksandra
Aleksandra
2022-03-25 13:37:13

Kocham wszystkie zwierzaki bez wyjątku :) aby uzupełnić wiedzę z tej ciekawej dziedziny, która jest na czasie, poszłam na WSKZ, aby się dokształcić w tym zakresie. Bardzo fajjnie opracowane materiały i całość on-line bez dojezdżania na uczelnię :)

Anonim
Anonim
2020-05-31 19:50:02

Dobry tekst przybliżający nieco pracę behawiorysty zwierząt, z jednym ale - kursy to żadne wykształcenie. Chcąc zaczerpnąć wiedzy specjalistów szukajmy u osób wykształconych i kompetentnych, nie dyletantów.

Podobne artykuły

Instytucje na straży etyki rynku konsumenckiego
Bez kategorii
author
03 grudnia 2019

Instytucje na straży etyki rynku konsumenckiego

Szybkie pożyczki Końskie
Pożyczki miasta
author
09 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Końskie

Szybkie pożyczki Cieszyn
Pożyczki miasta
author
10 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Cieszyn

Santander Bank Polska w Radzyminie
Oddziały
author
20 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Radzyminie

Deutsche Bank w Częstochowie
Oddziały
author
30 listopada 2017

Deutsche Bank w Częstochowie

Pożyczki bez BIK Przemyśl
Pożyczki miasta
author
11 maja 2022

Pożyczki bez BIK Przemyśl