Ile zarabia przedszkolanka?

Ile zarabia przedszkolanka?

author
Sandra Tessmer
16 grudnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

O pracy przeszkolanki marzy wiele osób. Zwłaszcza dla kobiet jest to znakomite zajęcie, które daje możliwość pracy z małymi dziećmi, obserwowania i stymulowania ich rozwoju, i wreszcie daje ogromną satysfakcję z postępów podopiecznych. Spradzamy, ile zarabiają przedszkolanki.

Ile zarabia przedszkolanka?

Głównym zadaniem nauczyciela przedszkola jest przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole czyli powinien on rozwijać u swoich podopiecznych tzw. dojrzałość szkolną dotyczącą sfery umysłowej, fizycznej, emocjonalnej i społecznej. Nauczyciel przedszkola powinien czuwać nad prawidłowym rozwojem każdego dziecka i w przypadku zauważenia nieprawidłowości (lub faktu przejawiania w jakimś kierunków niezwykłych talentów) powiadomić rodziców.

Przedszkolanka – zarobki

Najczęściej do pracy zgłaszają się młode osoby, dopiero co kończące studia i niemające żadnego doświadczenia. Tacy kandydaci nie wiedzą, jak duża odpowiedzialność spoczywa na ich barkach. W końcu kilkanaścioro dzieci jest po ich skrzydłami. To przedszkolanka jest odpowiedzialna za opiekę nad dzieckiem, kiedy ono jest w placówce. Osoby, które dopiero zaczynają karierę w tym zawodzie, często nie są gotowe na nadmiar obowiązków. Dlatego młodzi kandydaci najczęściej rezygnują już po kilku miesiącach pracy, gdyż nie dają sobie rady. Zwłaszcza że pensja, którą dostają, nie rekompensuje ich trudów i odpowiedzialności. Zatem ile zarabia przedszkolanka? Właściwie nauczycielka nauczania przedszkolnego może liczyć na zarobki w granicach 2200 do 3000 zł netto miesięcznie.

Średnio zarabia około 2500 zł. Kiedy pracuje w przedszkolu państwowym, jako iż jest to instytucja publiczna, może liczyć na umowę o pracę i inne benefity z tym związane. Natomiast jeśli chodzi o przedszkola prywatne, to sytuacja przedstawia się bardzo różnie. Przedszkolanka może liczyć na nieco wyższe zarobki, jednak wtedy ma wydłużony czas pracy lub nie przysługują jej różne dodatki. Najwyższe zarobki w tej branży to ok. 5 000 zł brutto. Jednak zdarza się to bardzo rzadko, a doświadczenie i kwalifikacje przedszkolanki muszą być naprawdę wysokie, dobrze również aby znała biegle na przykład język angielsku, wtedy będzie mogła ubiegać się o pracę w przedszkolu dwujęzycznym.

Ile zarabia przedszkolanka w Warszawie

Zarobki przedszkolanek ze względu na rejon, w którym pracują, powinny być zróżnicowane, tak jak to się dzieje w innych branżach, w innych zawodach. Jak deklaruje ratusz, zarówno przedszkolanki, jak i nauczyciele zarabiają najwięcej właśnie w Warszawie. Można się więc spodziewać, że jest to kwota trochę wyższa niż najniższa krajowa, która przypomnijmy, wynosi 2250 zł netto.

Przedszkolanka czy nauczyciel przedszkola?

Przedszkolanka to nazwa, która nie widnieje w spisie zawodów i jest nazwą potoczną. Z formalnego punktu widzenia przedszkolanka jest nauczycielem przedszola. Innego zdania jest jednak prof. Mirosław Bańko, który co prawda podkreśla, że „Wychowawczyni w przedszkolu to przedszkolanka, bardziej oficjalnie nauczyciel przedszkolny lub nauczyciel przedszkola (…). Można też oczywiście mówić o wychowawcy przedszkolnym, wychowawcy w przedszkolu, a jeśli komuś zależy na podkreśleniu płci – o wychowawczyni.” Zaraz jednak dodaje: „Dziecko, które rodzice oddają do przedszkola, to przedszkolak. Nazwa ta odnosi się i do chłopca, i do dziewczynki(…). Nasuwa się więc forma przedszkolaczka, słaba o tyle, że nie udało mi się znaleźć tworu analogicznego (ani umarlaczka, ani żigolaczka, ani tym bardziej niemowlaczka nie dają oparcia i trzeba szukać przykładów odleglejszych, jak kresowiaczka).”

źródło: Słownik Języka Polskiego

Kim jest asystent nauczyciela przedszkola?

Asystent nauczyciela w placówkach przedszkolnych i żłobkach to osoba, której głównym zadaniem jest pomoc przedszkolnemu wychowawcy w codziennych obowiązkach.

Do obowiązków asystenta należą także:

  1. sprawowanie opieki nad dziećmi,
  2. pomoc w trakcie zajęć dydaktycznych – np. plastycznych czy muzycznych,
  3. czynności porządkowe.

Dodatkowo osoba przyjęta do pracy na tym stanowisku poznaje metody pracy z dziećmi i organizowania im wolnego czasu oraz uczy się właściwego postępowania z maluchami w różnych sytuacjach.

Konkretne wymagania, z którymi wiąże się praca na stanowisku asystenta nauczyciela przedszkolnego są związane z bieżącym funkcjonowaniem placówki. W niektórych przypadkach będzie to np. odprowadzanie dzieci do toalety, w innych – np. w przedszkolach anglojęzycznych – rozmawianie z maluchami po angielsku. Asystent nauczyciela w placówce przedszkolnej ma przede wszystkim pomóc nauczycielowi tak, aby ten mógł skoncentrować się na prowadzeniu zajęć i nie martwić się bezpieczeństwem tych dzieci, które znajdują się poza zasięgiem jego wzroku.

Dlaczego ważna jest pomoc asystenta?

Zatrudnienie na stanowisku asystenta nauczyciela przedszkola to jeden z najlepszych sposobów na wdrożenie planów o rozwoju placówki. Gdy podejmiemy decyzję o przyjęciu do pracy kandydata posiadającego odpowiednie kwalifikacje możemy po prostu przyuczyć go do zawodu nauczyciela przedszkola.

Inne zalety, jakie wypływają z zatrudnienia asystenta w Twoim przedszkolu to:

  1. zdobycie doświadczonego pracownika do swojej placówki, który w przyszłości może stać się jednym z kolejnych wychowawców. Koszty związane z zatrudnieniem asystenta nauczyciela przedszkolnego czy opiekuna w żłobku są dość niewielkie – zwłaszcza, jeśli kandydatowi czy kandydatce zaproponujemy niepełny wymiar godzin. Oczekiwania finansowe osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową nie są zazwyczaj zbyt wygórowane. Dzięki zapoznaniu asystenta z funkcjonowaniem placówki możemy w przyszłości zyskać doświadczonego opiekuna i rozwinąć przedszkole/żłobek,

     

  2. usprawnienie pracy nauczycieli przedszkolnych,
  3. podwójna opieka nad dziećmi – więcej osób w przedszkolu czuwa nad ich bezpieczeństwem. Rodzice będą spokojniejsi, a dzieci bardziej zadowolone, że więcej osób poświęca im czas.

Jak zostać asystentem?

Planując zwiększenie kadry w swojej placówce wielu dyrektorów zastanawia się, jakie kompetencje musi mieć osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku asystenta nauczyciela w przedszkolu.

Jeśli chcemy przyjąć do przedszkola/żłobka zwracajmy uwagę przede wszystkim na takie kwestie, jak:

• wykształcenie pedagogiczne – o pracę na tym stanowisku ubiegają się najczęściej studenci kierunków pedagogicznych. Jest to dla nich świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Asystentem w przedszkolu/żłobku może zostać również osoba, która ukończyła kurs „Asystent nauczyciela przedszkola” w szkole policealnej.

doświadczenie w pracy z dziećmi – pomimo, że do pracy jako asystent w przedszkolu/żłobku doświadczenie w pracy z dziećmi często praktycznie nie jest wymagane, warto podczas rozmowy kwalifikacyjnej podjąć ten temat. Osoby, które miały kontakt z dziećmi np. we własnej rodzinie na pewno będą wykazywały większą znajomość metod opieki nad dziećmi – przynajmniej na początku. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zatrudnić taką pomoc w żłobku,

znajomość języków obcych – są to dodatkowe kwalifikacje, które są uzależnione od profilu działalności placówki. Płynne posługiwanie się językiem angielskim czy francuskim może stanowić sporą pomoc dla nauczyciela przedszkola w przedszkolach obcojęzycznych itd.,

zdolności plastyczne/muzyczne/sportowe itp. – dodatkowe zdolności manualne, piękny śpiew czy umiejętność gry na gitarze czy innym instrumencie mogą stanowić spory atut kandydata do pracy jako asystent nauczyciela przedszkola. Osoba o takich zdolnościach może pomóc w organizacji kreatywnych zajęć tanecznych czy warsztatów ze śpiewu. Dzieci na pewno będą zachwycone!

umiejętności interpersonalne – entuzjazm do pracy z dziećmi, cierpliwość, kreatywność i uprzejmość są bardzo ważne w tej pracy. Wybierając kandydata/kandydatkę do pracy jako asystent w przedszkolu/żłobku zwracajmy uwagę na charakter. Dzięki temu zyskamy pewność, że dzieci będą otoczone życzliwą opieką.

Powiększanie placówki edukacyjnej to zawsze spore wyzwanie. Zatrudnienie asystenta przedszkolnego wychowawcy czy opiekuna w przedszkolu pozwoli powoli i metodycznie zmienić kadrę. Kto wie, może dzięki temu zyskamy doświadczonego opiekuna, który zwiąże się z naszą placówką na stałe?

Jak zostać przedszkolanką?

Mówi się często, ze praca w przedszkolu jest o wiele bardziej trudniejsza niż praca w szkole ze względu na młodszy wiek i większe niebezpieczeństwo, że coś się stanie. Mimo to wiele dziewczyn marzy o zostaniu przedszkolanką, jak tego dokonać?

Jak zostać przedszkolanką – wykształcenie konieczne do wykonywania pracy nauczyciela przedszkola

Aby podjąć pracę w charakterze przedszkolanki, czyli nauczyciela lub wychowawcy przedszkola trzeba ukończyć studia pedagogiczne, najlepiej ukierunkowane na pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym. To podstawowy warunek. Osoby, które ukończyły studia, ale na innym kierunku niż pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a mimo to chciałyby pracować jako przedszkolanki, mogą ukończyć studia podyplomowe na tym kierunku. Można również zatrudnić się w przedszkolu jako pomoc lub asystent wychowawcy przedszkola. Wówczas nie zawsze wymagane są studia. Często wystarczy liceum pedagogiczne, albo matura ogólnokształcąca i praktyka w pracy z dziećmi.

Jak zostać przedszkolanką – inne wymagania niezbędne do wykonywania pracy nauczyciela przedszkola

Nauczycielem przedszkola może zostać zarówno kobieta, jak i mężczyzna, choć oczywiście w praktyce znacznie więcej kobiet wybiera zawód przedszkolanki. Nie ma również ograniczeń wiekowych przy podejmowaniu pracy w przedszkolu, to znaczy, że osoby, które mają już za sobą kilkuletnią praktykę zawodową w zupełnie innej pracy, mogą się przekwalifikować i rozpocząć pracę w tym zawodzie. W przedszkolu nie mogą pracować osoby niepenosprawne, chore psychicznie, a także te, które mają wady słuchu lub wymowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ praca z dziećmi jest wyczerpująca psychicznie i fizycznie.

 Jakie cechy powinna mieć przeszkolanka?

Przedszkole to dla każdego małego dziecka bardzo ważne wydarzenie. To pierwszy raz w ich życiu kiedy zostaną zostawieni pod opieką zupełnie obcej Pani i będą spędzać codziennie kilka godzin z wcześniej nieznanymi dziećmi. Dla niektórych z nich może być to przykre wydarzenie, dlatego tak ważną rolę w przedszkolu pełni przedszkolanka. Jej zadaniem jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa powierzonym im pociechom, ale również zadbanie o to, aby jak najbardziej komfortowo się tam czuły.

Jak w przypadku każdego zawodu osoba, która stara się o pracę w takim miejscu powinna charakteryzować się odpowiednimi cechami. Nie każdy będzie nadawał się do bycia przedszkolanką, ponieważ nie wszyscy lubią pracować i przebywać z dziećmi, zwłaszcza tak młodymi. Ważne, aby przyszła przedszkolanka była sympatyczna, uśmiechnięta, dzięki czemu wcześniej zyska zaufanie dziecka. Oprócz tego konieczne jest, aby posiadała doświadczenie w kontaktach z dziećmi, dzięki czemu poradzi sobie z każdą sytuacją i nie będzie panikować w razie jakichkolwiek problemów.

Tego typu doświadczenie nie zawsze musi być związane tylko z pracą w szkole. Doskonale sprawdzą się również osoby, które w przeszłości opiekowały się młodszym rodzeństwem lub sąsiadami. Poza tym ważne, aby nie zbrakło troski, ciepła i łagodności, ponieważ dla tych maluchów to też nie jest łatwe, dlatego warto otoczyć ich wyrozumiałością i otuchą. Nie może zabraknąć też odpowiedzialności. Bez tej cechy trudno wyobrazić sobie jakiegokolwiek nauczyciela, a co dopiero przedszkolankę. Dzieci mają różne pomysły, dlatego cały czas trzeba stać na straży i pilnować, aby nic złego im się nie stało. Oprócz tego musi być w stałym kontakcie z rodzicami, aby przekazywać aktualne informacje o poczynaniach dziecka.

Jak zostać dyrektorem przedszkola?

Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej przedszkoli i żłobków. Nic w tym dziwnego – zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe. Sytuacja demograficzna w Polsce zmienia się na korzyść placówek edukacyjnych dla najmłodszych. Dlatego też wiele osób zastanawia się, od czego zacząć przygotowania do założenia żłobka/przedszkola. Chociaż może to się wydawać naprawdę skomplikowane, inwestycja w taką placówkę w odpowiednim miejscu może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od czego zacząć?

Krok 1. Odpowiednie kwalifikacje

Aby zostać dyrektorem żłobka czy przedszkola należy posiadać ściśle określone prawnie kompetencje. Jakie?

Szczegółowe kompetencje dyrektora żłobka określa ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3 – czytamy w niej, że dyrektorem placówki, w której przebywa do 20 dzieci może zostać osoba, która ma 5 lat doświadczenia w pracy z dziećmi i co najmniej wykształcenie średnie. Jeśli w żłobku będzie przebywać więcej niż 20 dzieci konieczne jest wykształcenie wyższe i minimum 3 lata praktyki w pracy z dziećmi.

W przypadku przedszkoli publicznych konieczne jest ukończenie studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie oświatą. Pomimo, że osoba, która chce zostać dyrektorem przedszkola niepublicznego nie musi kończyć tego typu kursu, warto w niego zainwestować. Podczas zajęć z funkcjonowania rad pedagogicznych w szkołach czy systemów oceniania w edukacji można znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kierowania i administrowania placówką oświatową.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Internetowych Aktów Prawnych – Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 6 maja 2003r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz.U. 2003 nr 89 poz. 826).

Kwalifikacje dyrektora przedszkola niepublicznego to kwestia do uzgodnienia przez założyciela placówki – w obecnym systemie prawnym nie ma szczegółowych informacji na ten temat. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku konieczne jest sprawowanie nadzoru pedagogicznego a takie kompetencje ma tylko osoba z wykształceniem pedagogicznym. Jeśli więc dyrektorem niepublicznego przedszkola zostaje osoba bez wykształcenia pedagogicznego nadzór pedagogiczny należy powierzyć wtedy innej osobie. Wg rozporządzenia w takich placówkach nie musi być to dyrektor (warto zajrzeć do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego)

Odpowiednie miejsce

Wybór odpowiedniej lokalizacji dla przedszkola jest kluczowy w przypadku założenia nowej placówki. Jeśli w najbliższej okolicy interesującego nas miejsca znajdują się już inne przedszkola to przekonanie do siebie rodziców może być naprawdę trudne. Rodzice niechętnie decydują się na zmianę placówki, jeśli obecna spełnia ich wymagania. Z drugiej strony, rosnące potrzeby lokalnej społeczności mogą sprawić, że założenie kolejnej placówki to doskonała decyzja.

Odpowiedni lokal

Lokalizacja wybrana. Czas znaleźć odpowiedni lokal. Co oznacza to pojęcie w przypadku przedszkoli/żłobków?

Warto sprawdzić wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wymagania sanitarne dotyczące tego typu placówek – są one bardzo restrykcyjne, gdyż bezpieczeństwo najmłodszych to kwestia priorytetowa w żłobkach i przedszkolach. Budynek musi być dostosowany do potrzeb maluchów, ale nie tylko. Niektóre wymagania mogą dla laika okazać się zaskakujące. Gdy znajdziemy już wymarzony lokal do wynajęcia, przed podpisaniem umowy obejrzyjmy go np. ze strażakiem czy rzeczoznawcą.

Wynajmowany lokal musi uzyskać niezbędne pozwolenia, a nie zawsze jest to możliwe. Trzeba będzie sprawdzić nie tylko metraż, ale także na przykład wysokość pomieszczeń. Specjalista na pewno pomoże stwierdzić, czy założenie przedszkola/żłobka w wybranym przez nas miejscu może się udać.

Wizyta w urzędzie gminy – możemy tam uzyskać dodatkowe informacje na temat założenia własnego przedszkola. Czasem w wybranym przez założyciela przedszkola lokalu musi pojawić się gminny architekt, aby sprawdzić, czy może funkcjonować tam tego typu placówka. Wizyta architekta w lokalu to dobry pomysł również dlatego, że dzięki jego poradom będzie można maksymalnie przystosować lokal do potrzeb najmłodszych.

Zaplanowanie wydatków – po wynajęciu lokalu konieczne będzie skompletowanie niezbędnego wyposażenia zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Być może trzeba będzie przeprowadzić remont, aby dostosować pomieszczenia do małych użytkowników. Decydując się na założenie przedszkola warto przygotować biznesplan, aby realnie ocenić koszty. Jest to nieuniknione szczególnie wtedy, gdy chcemy starać się np. o dotację na założenie przedszkola.

Przedszkole – ile kosztuje?

Opłaty za przedszkole to często jedne z najdroższych pozycji w budżecie domowym. Koszty z tego tytułu ponoszą zarówno opiekunowie dzieci uczęszczających do placówek niepublicznych, jak i samorządowych. 

Nie tak dawno, walka o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola była bardzo zacięta. Na miejsce w takiej placówce niekiedy trzeba było czekać bardzo długo, przez co część rodziców zmuszona była skorzystać z oferty przedszkoli prywatnych. Od 2017 roku prawo do miejsca w samorządowym przedszkolu przysługuje wszystkim dzieciom w wieku od trzech do pięciu lat. Obowiązek przedszkolny mają natomiast wszystkie sześciolatki.

O miejsce w przedszkolu dla każdego chętnego dziecka musi zadbać gmina, na terenie której zamieszkuje kandydat do przedszkola. Jego rodzice nie muszą jednak korzystać z możliwości oferowanej przez państwo i mogą zapisać swoje dziecko do placówki prywatnej. Każde z tych rozwiązań wiąże się z mniejszymi bądź większymi opłatami.

Ile kosztuje pobyt dziecka w przedszkolu niepublicznym?

Wybierając przedszkole niepubliczne, rodzice muszą się liczyć z nieco większymi kosztami niż w przypadku placówki państwowej. Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu niepublicznym zależy w dużej mierze od lokalizacji przedszkola i wynosi standardowo do 1 000 zł.

Przedszkola niepubliczne zlokalizowane na terenach wiejskich, zwykle są tańsze. W dużych aglomeracjach za przedszkole niepubliczne trzeba niekiedy zapłacić nawet 2 000 zł.

Tak, jak w przypadku przedszkola państwowego, w placówce niepublicznej rodzice muszą dodatkowo liczyć się z opłatami za posiłki dla swojego dziecka. Stawki za wyżywienie bywają podobne, dlatego można przyjąć że koszt wyżywienia w takim przedszkolu również wynosi ok. 200 zł – 250 zł miesięcznie.

Opłaty tego typu zwykle uiszcza się za cały rok z góry. W zależności od tematyki, dodatkowe zajęcia nieujęte w ramach czesnego mogą kosztować nawet 200 zł miesięcznie.

Ile kosztuje pobyt dziecka w przedszkolu państwowym?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pobyt dziecka do lat pięciu w przedszkolu publicznym w godzinach od 8.00 do 13.00 jest bezpłatny. Za każdą dodatkową godzinę rodzice muszą natomiast zapłacić złotówkę.

W przypadku rodziców pracujących, możemy założyć, że dzienny pobyt dziecka w przedszkolu wynosi zwykle dziewięć bądź dziesięć godzin. Wydatki z powodu dłuższego przebywania dziecka będą zatem wynosić ok. 5 zł. na dzień, w skali miesiąca oznacza to kwoty rzędu 100 zł – 130 zł. W przedszkolu publicznym wszystkie dodatkowe zajęcia są bezpłatne.

Oprócz wspomnianych opłat za dodatkowe godziny, posyłając dziecko do przedszkola samorządowego, rodzice ponoszą jeszcze koszty wyżywienia. Opłaty te zależne są m.in. od lokalizacji przedszkola oraz sposobu organizacji posiłków. W większych miastach za wyżywienie zwykle trzeba będzie zapłacić więcej.

Od 1 stycznia 2018 opłaty za przedszkole publiczne rodzic musi ponosić bez względu na to, czy dziecko chodziło na zajęcia, czy też nie. Nieco inaczej wyglądają natomiast koszty posiłków. Jeśli opiekun dziecka zgłosi jego nieobecność odpowiednio wcześniej, kwota przeznaczona na wyżywienie zostanie odliczona od ogólnego rachunku.

Podsumowanie

Praca nauczyciela przedszkolego to w gruncie rzeczy specyficzny kierunek rozwoju zawodowego. Zajęcia i zabawy prowadzone są w sali przedszkolnej, sali gimnastycznej oraz na powietrzu. Praca ma charakter samodzielny, czasami też grupy prowadzone są przez dwóch wychowawców. Osoba na tym stanowisku ma ciągły kontakt z dziećmi. Tygodniowy czas pracy przedszkolanki wynosi 22 lub 25 godzin. Średnio to około 5 godzin dziennie, natomiast w przedszkolach prywatnych – 8 godzin dziennie. Praca odbywa się również w systemie zmianowym.

Przedszkolanka może pracować w przedszkolach zarówno publicznych, w prywatnych lub dla pracowników określonej firmy. Istnieje też możliwość założenia własnego przedszkola.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Nauczycielka
Nauczycielka
2022-05-22 21:15:10

Nauczcie się, NIE przedszkolanka a nauczyciel, który skończył takie same studia jak nauczyciele w szkołach!!!

Nauczycielka przedszkola
Nauczycielka przedszkola
2022-05-22 21:14:05

Nauczcie się, NIE przedszkolanka a nauczyciel, który skończył takie same studia jak nauczyciele w szkołach!!!

n-l
n-l
2020-09-08 21:55:18

nie ma kogoś takiego jak PRZEDSZKOLANKA! Nauczycielka!!!

Podobne artykuły

Kredyt online 4,9% w T-Mobile

„Masz plany ? Stać Cię, żeby je zrealizować”. Tymi słowami T-Mobile Usługi Bankowe zachęca nas do zaciągnięcia kredytu. Czy warto ?

author
Patryk Byczek
29 października 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Profi Credit w Żywcu

Profi Credit jest jedną z największych firm pożyczkowych, oferująca pozabankowe pożyczki online. Klienci mogą skorzystać maksymalnie oferowanych 25 000 złotych. Poniżej przedstawiamy dane placówki w Żywcu.

author
Dominika Byczek
16 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Strefa Euro – jakie państwa należą?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, iż Polska ma niebawem wstąpić do Strefy Euro. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym tak naprawdę jest owa strefa, jakie państwa ją tworzą i jaki jest stosunek Polski wobec Eurozonu. Sprawdzamy także, kiedy – ze względów formalnych – Polska będzie mogła przystąpić do Strefy Euro. 

author
Halszka Gronek
10 lipca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Co robi komornik, gdy nie ma z czego ściągnąć długów?

Działania komornika powinny zmierzać do jak najszybszego wyegzekwowania zaległości finansowych od dłużnika. Zdarza się jednak, że komornik nie ma już z czego ściągać długu.  Sprawdzamy, co komornik może zrobić w takiej sytuacji.

author
Dominika Byczek
18 lutego 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

„Porozmawiajmy o pieniądzach” – gra edukacyjna od ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski w najnowszym komunikacie prasowym poinformował o powstaniu gry edukacyjnej skierowanej zarówno do dzieci, jak i rodziców, zatytułowanej „Porozmawiajmy o pieniądzach”. Gra, której celem jest mądre przyjemne edukowanie finansowe dzieci pojawiła się w aktualnościach prasowych w związku z Dniem Dziecka.

author
Patryk Byczek
01 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Natalia Kubala

Jeżeli nie spłacamy naszych zobowiązań, sprawa może trafić do Komornika Sądowego. Sprawdź co możesz zrobić, gdy zostanie wszczęta egzekucja komornicza.

author
Dominika Byczek
29 czerwca 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj