Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę

author
Dominika Sobieraj
08 listopada 2019

Alior Bank chwali się najnowszymi kwartalnymi statystykami dotyczącymi płatności mobilnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy Klienci banku wykonali niemal 11 tysięcy transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem swojego smartfona.

Płatności telefonem w Alior Banku coraz popularniejsze

Tylko w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników aplikacji mobilnej Alior Banku (oraz jego marki T-Mobile Usługi Bankowe) wzrosła aż o 60%. W trzecim kwartale 2018 roku użytkowników mobilnych było zaledwie ćwierć miliona. Obecnie natomiast, analogicznym kwartale 2019 roku, liczba użytkowników zbliża się do 400 000 (397,8 tys.).

Wzrost można zaobserwować nie tylko w stosunku rocznym, ale także w kwartalnym. Między drugim a trzecim kwartałem 2019 roku Alior Bank odnotował wzrost użytkowników aplikacji mobilnych obu marek na poziomie 11%.

” W okresie od lipca do końca września ponad 147 tys. osób zalogowało się na rachunek wyłącznie za pośrednictwem kanałów mobilnych” – podkreślono w komunikacie Alior Banku na dowód tego, że Klienci tego banku z miesiąca na miesiąc staję się coraz bardziej mobilni.

W trzecim kwartale 2019 roku (od lipca do września) odnotowano 6,4 mln zbliżeniowych płatności mobilnych. Dzieląc tę liczbę przez liczbę dni można powiedzieć, że karty płatnicze Alior Banku i T-Mobile Usług Bankowych, które były podpięte do smartfonów, były używane przez Klientów średnio 50 razy na minutę. Oznacza to, że zbliżeniowych płatności mobilnych dokonywano w tym okresie niemal co sekundę.

Więcej płatności telefonem niż przelewów

Warto zaznaczyć, że wszystkich innych typów transakcji realizowanych w aplikacjach mobilnych było dużo mniej. Przelewów, doładowań, automatycznych spłat kredytu oraz płatności p2p dokonano jedynie 4,5 mln razy (o 1/3 mniej niż płatności zbliżeniowych telefonem).

Liczby te pokazują, jak bardzo rośnie popularność bankowości mobilnej Alior Banku, ale także to jak zmieniają się zwyczaje klientów. W tej chwili w swoim smartfonie mogą zrobić naprawdę wiele, nie tylko nim płacić czy sprawdzić stan rachunku, ale także dokonać przelewu czy wziąć pożyczkę” – wskazuje cytowana w komunikacie banku Wioletta Kleczka, Dyrektor Działu Środków Powierzonych Alior Banku, która odpowiada w banku za tzw. digitalizację klientów (zachęcanie ich do korzystania z kanałów cyfrowych).

Bankowość mobilna i internetowa Alior Banku została ostatnio doceniona przez Newsweek. Przyznano jej najwyższe miejsce rankingu “Przyjazny Bank Newsweeka”.


Źródło:

https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-10-31-mobilni-klienci-banku.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Najlepszy Bank dla kredytów hipotecznych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
11 lutego 2014

Najlepszy Bank dla kredytów hipotecznych

Szybkie pożyczki Krasnystaw
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Krasnystaw

Koszty komornicze 2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
31 grudnia 2020

Koszty komornicze 2021

Santander Consumer Bank Zamość
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
04 lipca 2021

Santander Consumer Bank Zamość

Zmiany w Provident Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2020

Zmiany w Provident Polska

Porównaj