Alior Bank chwali się najnowszymi kwartalnymi statystykami dotyczącymi płatności mobilnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy Klienci banku wykonali niemal 11 tysięcy transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem swojego smartfona.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 08.11.2019
Udostępnij:

Płatności telefonem w Alior Banku coraz popularniejsze

Tylko w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników aplikacji mobilnej Alior Banku (oraz jego marki T-Mobile Usługi Bankowe) wzrosła aż o 60%. W trzecim kwartale 2018 roku użytkowników mobilnych było zaledwie ćwierć miliona. Obecnie natomiast, analogicznym kwartale 2019 roku, liczba użytkowników zbliża się do 400 000 (397,8 tys.).

Wzrost można zaobserwować nie tylko w stosunku rocznym, ale także w kwartalnym. Między drugim a trzecim kwartałem 2019 roku Alior Bank odnotował wzrost użytkowników aplikacji mobilnych obu marek na poziomie 11%.

” W okresie od lipca do końca września ponad 147 tys. osób zalogowało się na rachunek wyłącznie za pośrednictwem kanałów mobilnych” – podkreślono w komunikacie Alior Banku na dowód tego, że Klienci tego banku z miesiąca na miesiąc staję się coraz bardziej mobilni.

W trzecim kwartale 2019 roku (od lipca do września) odnotowano 6,4 mln zbliżeniowych płatności mobilnych. Dzieląc tę liczbę przez liczbę dni można powiedzieć, że karty płatnicze Alior Banku i T-Mobile Usług Bankowych, które były podpięte do smartfonów, były używane przez Klientów średnio 50 razy na minutę. Oznacza to, że zbliżeniowych płatności mobilnych dokonywano w tym okresie niemal co sekundę.

Więcej płatności telefonem niż przelewów

Warto zaznaczyć, że wszystkich innych typów transakcji realizowanych w aplikacjach mobilnych było dużo mniej. Przelewów, doładowań, automatycznych spłat kredytu oraz płatności p2p dokonano jedynie 4,5 mln razy (o 1/3 mniej niż płatności zbliżeniowych telefonem).

Liczby te pokazują, jak bardzo rośnie popularność bankowości mobilnej Alior Banku, ale także to jak zmieniają się zwyczaje klientów. W tej chwili w swoim smartfonie mogą zrobić naprawdę wiele, nie tylko nim płacić czy sprawdzić stan rachunku, ale także dokonać przelewu czy wziąć pożyczkę” – wskazuje cytowana w komunikacie banku Wioletta Kleczka, Dyrektor Działu Środków Powierzonych Alior Banku, która odpowiada w banku za tzw. digitalizację klientów (zachęcanie ich do korzystania z kanałów cyfrowych).

Bankowość mobilna i internetowa Alior Banku została ostatnio doceniona przez Newsweek. Przyznano jej najwyższe miejsce rankingu “Przyjazny Bank Newsweeka”.


Źródło:

https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-10-31-mobilni-klienci-banku.html

Komentarze