ING Bank Śląski rozszerzył usługę Open banking

ING Bank Śląski rozszerzył usługę Open banking

author
Dominika Sobieraj
21 grudnia 2020

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o rozszerzeniu zakresu usług Open banking o tak zwane inicjowane płatności. Od teraz klienci mogą zlecać przelewy z rachunków w innych bankach z poziomu bankowości elektronicznej Moje ING.

Nowa usługa, która umożliwia Klientom ING zlecanie przelewów z rachunków w innych bankach dostępna jest dla osób, które zdecydują się skorzystać z usługi „Dodaj konto z innego banku” zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej Moje ING. Z rozszerzonej usługi Open banking w Moje ING mogą korzystać Klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy.

Jak działa usługa?

Klienci ING Banku Śląskiego, w ramach usługi, mają możliwość zlecania przelewów krajowych w złotówkach z poziomu kont, które prowadzą w polskiej walucie. Transakcje wykonywane są w standardowym trybie, w ramach zasad realizacji, które obowiązują w banku prowadzącym rachunek. Na chwilę obecną Klienci ING mogą zlecać przelewy z następujących banków:

– BNP Paribas,
– mBank,
– Millennium,
– PKO Banku Polskiego,
– Santander Bank Polska.

Oczywiście Bank informuje, że w przyszłości usługa będzie rozwijana i do listy zostaną dopisane kolejne banki.

Pierwszy bank w Polsce

Klienci ING Banku Śląskiego mogą zlecać przelewy z rachunków w innych bankach z poziomu Moje ING od 17 grudnia bieżącego roku. Dostęp do usługi Open banking Klienci instytucji mają natomiast od 23 października 2019 roku. ING Bank Śląski był pierwszym bankiem na terenie Polski, który udostępnił Klientom możliwość podglądu kont i kart z różnych banków z poziomu wyłącznie jednej aplikacji – Moje ING. Rozwiązanie jest bardzo wygodnym i, przede wszystkim, bezpiecznym sposobem zarządzania finansami na co dzień. Usługa nazwana „Dodaj konto z innego banku” pozwala natychmiastowo ocenić swoją sytuację finansową w jednym miejscu, logując się wyłącznie raz.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/622524/zlecanie-przelewow-z-innych-bankow-w-moim-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki od 18 lat online
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
03 grudnia 2021

Pożyczki od 18 lat online

Co to jest kolekcjonerski dowód osobisty?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
08 sierpnia 2019

Co to jest kolekcjonerski dowód osobisty?

Alior Bank w Goleniowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Goleniowie

mBank placówki w Grudziądzu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Grudziądzu

Policja przejmie fotoradary?
Wpisy
author
Patryk Byczek
04 października 2018

Policja przejmie fotoradary?

Porównaj