ING ruszył z akcją #zKątaNaKonto

ING ruszył z akcją #zKątaNaKonto

author
Patryk Byczek
26 sierpnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o rozpoczęciu akcji #zKątaNaKonto, która powstała we współpracy z platformą Allegro Lokalnie. Akcja ma na celu zachęcić rodziców do sprzedaży rzeczy, których nie używają już ich dzieci, a “zarobione” pieniądze miałyby zasilić pierwsze konto dzieci – konto Mobi dla młodych. Sprawdzamy szczegóły.

Allegro Lokalnie ze swojej strony proponuje aż 100 000 Monet oraz zwrot prowizji.

Z niektórych rzeczy się po prostu wyrasta. Tym samym trafiają one na półki, strychy, do piwnic i pokrywają się kurzem. Niepotrzebnie, bo przedmioty mogą zyskać drugie życie a rodzice dodatkowe pieniądze na nowe pasje nastolatków. Akcja #zKątaNaKonto to dobry moment, aby porozmawiać z dziećmi o wydawaniu i oszczędzaniu, ale też pomyśleć o założeniu im pierwszego konta. Zachęcamy rodziców do odkurzenia rzeczy z kąta i przelania pieniędzy z ich sprzedaży na konto osobiste dla nastolatków w ING. Dzięki temu młodzi mogą uczyć się gospodarowania swoimi pierwszymi pieniędzmi. Jak pokazują badania, motyw edukacji finansowej dzieci jest istotny dla prawie 50% rodziców. My również wierzymy, że wypracowanie dobrych nawyków finansowych w wieku nastoletnim ma szanse zaprocentować w dorosłym życiu.

– mówiła cytowana w komunikacie  Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Akcja #zKątaNaKonto

Biorąc udział w akcji można zgarnąć Monety Allegro. Aby je zdobycia, wystarczy:
– dodać hasztag #zKątaNaKonto w opisie oferty,
– wystawić przynajmniej 3 przedmioty w kategoriach: Dziecko, Sport i Turystyka, Książki i Komiksy,
– sprzedać przynajmniej jeden z wystawionych przedmiotów za minimum 20 złotych.
Pieniądze ze sprzedaży nieużywanych rzeczy warto przelać na konto Mobi dla młodych w ING Banku Śląskim. Akcja promocyjna trwa do 30 września 2021 roku.

Allegro Lokalnie to platforma, która umożliwia sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów i podarowanie im drugiego życia. Na pewno doceniają to rodzice, którzy wiedzą jak szybko dzieci wyrastają z zabawek czy ubrań. Allegro Lokalnie przychodzi z pomocą – możemy to zrobić szybko i za darmo na Allegro Lokalnie, a sprzedany przedmiot może zostać dostarczony do ponad 30 tysięcy punktów odbioru i automatów paczkowych. Wystarczy wystawić ofertę i oznaczyć ją #zKątaNaKonto, aby otrzymać Monety i zwrot prowizji. Jest to bardzo dobra okazja na zrobienie porządków przed nowym rokiem szkolnym

– mówił cytowany w komunikacie Karol Czupryński, dyrektor Allegro Lokalnie.


Prowadzona akcja to część kampanii „Dorośliście? Dorośliśmy.”, w której ING Bank Śląski promuje konto Mobi dla młodych i zachęca rodziców do otwierania kont bankowych dla swoich dzieci, aby te uczyły się samodzielności ekonomicznej.

Konto Mobi dla młodych

Konto stworzono dla Klientów między trzynastym a siedemnastym rokiem życia. Rachunek oferuje młodym Klientom takie narzędzia do nauki i wydawania pieniędzy, jak:
– cele oszczędnościowe, które są powiązane z kontem oszczędnościowym w Moje ING,
– kartę z własną grafiką,
– płatności mobilne, telefonem czy BLIKiem.
Rodzic, który powinien bacznie obserwować finansowe kroki swojego dziecka, może w każdej chwili:
– wykonać bezpłatny przelew na konto dziecka,
– zablokować lub zastrzec kartę,
– zmieniać limity dla płatności kartą.
Rodzic może także włączyć powiadomienia PUSH, które będą informowały o każdej transakcji wykonanej na koncie dziecka.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło:
https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/688922/zkatanakonto-w-ing
https://zobacz.allegrolokalnie.pl/akcja-ing

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Wonga Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności

Karta Różnorodności to zobowiązanie, które wprowadza do firmy między innymi politykę równego traktowania wszystkich pracowników. Wonga Polska została Sygnatariuszem Karty w grudniu.

author
Aneta Jankowska
20 grudnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Promocja: „Szlachetna Paczka” w BNP Paribas

W BNP Paribas trwa promocja, w której w zamian za założenie Konta Otwartego na Ciebie i spełnienie bardzo prostych warunków Klienci zgarną 300 złotych w gotówce. Jednocześnie promocją można wesprzeć Szlachetną Paczkę, przeznaczając na nią część nagrody. Promocja trwa do 16 listopada 2020 roku.

author
Patryk Byczek
13 listopada 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Krajowa Rada Komornicza

Krajowa Rada Komornicza to jeden z ważnych organów całej struktury komorniczej państwa. Głównym zadaniem KRK jest kontrola wszystkich komorników i czuwanie nad tym, by ich działania były zgodne z prawem. Sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące Krajowej Rady Komorniczej.

author
Dominika Byczek
05 lipca 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Phishing stop – konkurs Alior Bank

Alior Bank stworzył konkurs, w którym można wygrać wartościowe nagrody. Głównym warunkiem wzięcia udziału jest rozwinięta wyobraźnia i kreatywność. Konkurs polega bowiem na wymyśleniu polskiej nazwy phishingu.

author
Patryk Byczek
09 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile wynosi dług publiczny w USA?

Kwota zadłużenia rządu federalnego Stanów Zjednoczonych może przyprawić o zawrót głowy niejeden tęgi umysł. Stany są zadłużona na ponad 33 biliony dolarów. Kwota nie kurczy się, a w zastraszającym tempie wzrasta. Odnotowano bilionowy przyrost na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy. Z czego wynika tak ogromne zadłużenie kraju? Jakie są prognozy dotyczące długu? Co grozi USA?

author
Katarzyna Wasiłowska
05 listopada 2023
Ekspertka finansowa, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka i redaktorka na zadluzenia.com. Specjalizuje się w klarownym tłumaczeniu finansów, łącząc doświadczenie pedagogiczne z praktyczną wiedzą z branży.

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Zobowiązania finansowe niespłacane w terminach powodują, że do drzwi dłużnika zapukać może pracownik firmy windykacyjnej. Wierzyciele mają bowiem prawo przekazać długi do specjalnych firm, które zajmą się wyegzekwowaniem należności od osoby zadłużonej. Zdarza się jednak, że windykatorzy przekraczają swoje uprawnienia, wówczas można złożyć odpowiednią skargę. Sprawdzamy, jak to zrobić.

author
Aleksandra Gościnna
04 maja 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj