Zdalne podpisywanie umów w BNP Paribas
BNP Paribas poinformował swoich Klientów o wdrożeniu e-podpisu, który można utworzyć w platformie self-service Autenti. Oznacza to, że Klienci Banku mogą podpisywać dokumenty bez konieczności ich wymiany między instytucją a Klientem.
Nowe rozwiązanie wprowadzone przez BNP Paribas pozwala na wysyłanie dokumentów online, po czym również przez Internet Klienci mogą je podpisać. Aby tego dokonać potrzebne jest założenie konta na platformie oraz posiadanie smartfona, tabletu lub komputera.
Jednym z najważniejszych priorytetów Banku jest przemodelowanie i uproszczenie procesów – a tym samym uczynienie ich bardziej przyjaznymi zarówno dla klientów, jak i dla pracowników. Jednocześnie mając na uwadze obecną sytuację nie tylko na bieżąco wzbogacamy naszą bankowość internetową i mobilną o nowe funkcje, ale również przyspieszyliśmy wdrożenie narzędzia self-service Autenti. Dzięki tej aplikacji proces wymiany i podpisywania dokumentów przebiega w pełni elektronicznie. Nie trzeba ich wysyłać pocztą, czy kurierem. W konsekwencji obieg dokumentów jest nie tylko bezpieczny, ale również znacznie szybszy i wygodniejszy.
– mówił cytowany w komunikacie Denis Peccoud, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Transformacji i Integracji w Banku BNP Paribas.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Od kwietnia bieżącego roku platforma self-service Autenti jest dostępna dla Klientów BNP Paribas oraz pracowników Banku, którzy w ramach wewnętrznych procedur przesyłają dokumenty. Podpis elektroniczny dostarczany przez Autenti stosowany jest również podczas wnioskowania i zawierania z BNP Paribas umowy o konto dla Klientów indytwiudalnych oraz podczas przyznawania kredytu ratalnego w R@atatu. Warto wiedzieć, że rozwiązania nie wymaga weryfikacji dodatkowej. Usługa pozwala instytucji również na ograniczenia zużycia papieru, dzięki czemu działalność banku jest coraz bardziej przyjazna dla środowiska.
Bank jest instytucją, która podpisuje każdego dnia bardzo dużo dokumentów. Te powstają zawsze elektronicznie, a ich wydruk tylko utrudnia akceptację treści i znacząco wydłuża procesy. Wprowadzamy e-podpis po to, żeby było wygodniej, efektywniej kosztowo i bardziej ekologicznie. Dla wielu klientów zdalny dostęp do usług i bankowości elektronicznej, które są w smartfonach, to już nie tylko innowacja, ale przede wszystkim wygoda.
– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Wójcik, założyciel i prezes zarządu Autenti.
BNP Paribas
BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.
źródła: https://media.bnpparibas.pl/pr/499308/bnp-paribas-umozliwia-zdalne-podpisywanie-dokumentow-na-platformie-autenti
Dodaj komentarz