Pożyczki na PESEL

Pożyczka na PESEL czasami jest doskonałą opcją dla osób, które chcą w łatwy sposób otrzymać finansowanie. Sprawdzamy, czy są w Polsce firmy pozabankowe udzielające pożyczek wyłącznie na numer PESEL.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 25.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki na PESEL - ranking

Pożyczki na PESEL – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu: pożyczki na PESEL
Kwota pożyczki: od 100 do 150 000 zł
Spłata: od 1 miesiąca do 10 lat
Wniosek online:tak
Szybka wypłata:nawet w 24h
Jakie firmy: Smartney, SuperGrosz
Wymagany PESEL:tak
Prowizja: od 0%
RRSO: od 9,59%

Spis treści:

 1. Pożyczki na PESEL - ranking
 2. Pożyczki na PESEL – co to jest?
 3. Co warto wiedzieć o pożyczkach na PESEL?
 4. Co jest potrzebne poza samym numerem PESEL?
 5. Procedura otrzymania gotówki na PESEL
 6. Czy jest darmowa pożyczka na PESEL?
 7. Co znajdziemy w bazie PESEL?
 8. Jak bronić się przed oszustwami na PESEL?
 9. Co oznacza numer PESEL?
Zwiń spis treści

Pożyczki na PESEL – co to jest?

Co oznacza numer PESEL w kwestii pożyczek? Pod pojęciem pożyczek na PESEL rozumiemy pożyczki dostępne po podaniu tylko tego numeru. Teoretycznie numer ten powinien pożyczkodawcy powiedzieć o nas wszystko. W praktyce informacji w Powszechnym Elektronicznym Systemie Ewidencji Ludności nie jest tak wiele.

Pozwalają one na weryfikację tożsamości danej osoby, a także jej statusu prawno-administracyjnego (po numerze PESEL widać, czy dana osoba jest obywatelem Polski, co dla wielu firm pożyczkowych jest warunkiem udzielenia finansowania). Osoby, które nie spełnią warunku dotyczącego obywatelstwa, mogą zainteresować się pożyczkami dla obcokrajowców.

Co warto wiedzieć o pożyczkach na PESEL?

Przede wszystkim warto wiedzieć to, że w praktyce nie istnieje coś takiego jak pożyczka online na sam numer PESEL. To po prostu finansowanie, które nie wymaga dostarczania żadnych specjalnych dokumentów. Z reguły bowiem te pożyczki są nazywane także pożyczkami na dowód, ponieważ jedynym dokumentem, który będzie nam bezwzględnie potrzebny do skorzystania z nich, będzie właśnie dowód osobisty. Wszystkie informacje o danym produkcie można pozyskać pośrednictwem strony internetowej danego pożyczkodawcy.

Takie oferty dostępne są jako kredyt online, a więc finansowanie, które otrzymać możemy bez składania jakichkolwiek wizyt w stacjonarnych placówkach pożyczkodawców, wszystko wygodnie z domu lub jakiegokolwiek miejsca z dostępem do Internetu. Wnioskowanie odbywa się poprzez specjalny formularz, do którego nie potrzeba wcale jakichś skomplikowanych danych. Konieczne będzie właściwie tylko uzupełnienie okienek tymi danymi, które posiadamy na naszych dowodach osobistych, czyli potrzebny będzie numer PESEL.

Co jest potrzebne poza samym numerem PESEL?

Jak już wiadomo, sam PESEL to nie wszystko. Żadna firma pożyczkowa na podstawie naszego numeru PESEL nie udzieli nam pożyczki. Konieczne będą więc dodatkowe dane. Jakie? Oczywiście dowód osobisty, czyli podstawowe dane osobowe oraz adres zamieszkania. Pożyczki na PESEL to bardzo często przykład pożyczek bez zaświadczeń, co oznacza, że do ich otrzymania nie musimy dostarczać zaświadczeń od pracodawców – jest to zatem pożyczka z minimum formalności. W przypadku pierwszej pożyczki udzielanej przez instytucję pozabankową, można liczyć na darmowe finansowanie. Wszelkie informacje o danej ofercie uzyskamy za pośrednictwem strony internetowej danej firmy.

Nie oznacza to jednak, że pożyczkodawców w ogóle nie interesuje kwestia naszych dochodów. Przeciwnie. Informacja o naszej zdolności kredytowej jest bez wątpienia istotna. Wystarczy jednak wyłącznie to, że sami złożymy oświadczenie o dochodach, a więc podany informacje o wysokości dochodów i ich źródle.

Poza tym, w przypadku pożyczki online,  pożyczkodawcy proszą o nasze dane kontaktowe, a więc numer telefonu, adres zamieszkania, adres e-mail oraz numer konta bankowego, na którym pojawią się środki w przypadku pozytywnej decyzji. W przypadku negatywnej decyzji warto zainteresować się pożyczkami bez BIK.

Procedura otrzymania gotówki na PESEL

Oferty te to pożyczki od 18 lat, oznacza to, że dostępne są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie ma szans na to, aby nieletni mógł skorzystać z takiego finansowania. Procedura ubiegania się o pożyczki na PESEL jest bardzo prosta. Poradzi sobie z nią prawdopodobnie nawet mniej zaawansowany użytkownik Internetu.

Aby firmy pożyczkowe udzieliły nam finansowania, musimy przejść kolejno kilka prostych kroków:

1. Przeglądamy oferty różnych firm oferujących pożyczki na PESEL (na przykład w takim rankingu, jak ten, prezentowany na naszej stronie).
2. Wybieramy ofertę, która najbardziej nam odpowiada (oferuje odpowiednią kwotę pożyczki oraz ilość rat).
3. Wchodzimy na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy.
4. Składamy wirtualny wniosek pożyczkowy, w którym wskazujemy swój numer PESEL oraz dane z dowodu osobistego.
5. Potwierdzamy swoją tożsamość.
6. Oczekujemy na decyzję pożyczkową.
7. Jeżeli decyzja jest pozytywna – czekamy na wypłatę pieniędzy.

Wszystkiego dokonujemy za pośrednictwem strony internetowej firmy pożyczkowej. Ponadto firmy pożyczkowe mogą również weryfikować informacje o dotychczasowych spłatach zobowiązań. Dla osób, które obawiają się sprawdzania danych w rejestrach dłużników powstały oferty pożyczek dla zadłużonych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

 

Szybka pożyczka na PESEL

Szybkie pożyczki to finansowanie oferowane przez popularne firmy pozabankowe. Krótki czas oczekiwania na pieniądze spowodowany jest w pełni zdalnym procesem pożyczkowym i zupełnym minimum wymaganych formalności. Dodatkowo stosowane są także nowoczesne technologie weryfikacji Klientów. Z tych przyczyn Klienci na wypłatę gotówki czekają zwykle 1-2 dni roboczych.

Co ciekawe, oferty te są skierowane są często też do osób z negatywną historią kredytową czy niskimi dochodami. Firmy pozabankowe nie stosują bowiem takich rygorystycznych wymagań jak banki. Pamiętajmy jednak, aby nie brać chwilówki na spłatę innych zobowiązań, gdyż w ten sposób możemy wpaść w długi, z których nie będzie łatwo wyjść.

Kredyt na PESEL – czy to możliwe?

Nie jest to możliwe. Skoro nawet pożyczki w firmach pozbankowych nie są dostępne na sam PESEL, to tym bardziej nie ma mowy o tym, że dostaniemy kredyt w banku. Nie od dziś wiadomo, że oferty bankowe są dużo bardziej restrykcyjne i wymagają załatwiania większej liczby formalności niż pozabankowe finansowania. Istnieją oczywiście kredyty, które łatwo dostać, nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że wystarczy sam numer PESEL do uzyskania środków. PESEL jednak najczęściej prawnik spisuje z naszego dowodu osobistego, dlatego sam dokument, ale też numer dowodu osobistego jest potrzebny.

Banki, poza numerem PESEL, oczekują więc pozostałych danych z dowodu osobistego, a także takich danych kontaktowych, jak firmy pożyczkowe (adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail). Dodatkowo w przypadku kredytu bankowego wymagane mogą być także zaświadczenia z pracy czy zeznania podatkowe.

Czy jest darmowa pożyczka na PESEL?

Tak, jest taka możliwość. Pożyczki na PESEL oferowane są przez firmy pozabankowe, które mają często w ofercie bezpłatne finansowania. Na czym to polega? Nowi Klienci, którzy nie pożyczali w danej formie nigdy wcześniej, mają szansę na uzyskanie pierwszej pożyczki udzielanej w pełni za darmo. W takim przypadku Klient oddaje wyłącznie tyle, ile pożyczył. To właśnie dlatego firmy pozabankowe zachęcają do wzięcia pożyczki.

Po upływie czasu spłaty Klient oddaje tylko kwotę pożyczki. Oznacza to, że w przypadku tych ofert RRSO, prowizje i wszelkie opłaty wynoszą 0%. Dotyczy to jednak najczęściej finansowań krótkoterminowych, a nie pożyczek na raty.

Ważne jest jednak, aby oddać finansowanie w terminie. Niektóre firmy zastrzegają sobie możliwość naliczania dodatkowych opłat w przypadku opóźnień w spłacie. Pożyczka online będzie więc w pełni za darmo pod warunkiem, że będzie oddana na czas. Należy pamiętać, że warunków umowy pożyczki Klient musi dotrzymać.

Na bezpłatne finansowanie liczyć mogą również Klienci, którzy poszukują pożyczki bez baz. Niektóre firmy pożyczkowe decydują się bowiem na udzielanie finansowania także Klientom z negatywną historią kredytową.

Co znajdziemy w bazie PESEL?

W rejestrze, jakim jest Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (PESEL), znajduje się wiele informacji o obywatelach RP, a także cudzoziemcach, którzy dostali numer PESEL. Są nimi:

 • numer PESEL (oraz poprzedni w przypadku zmiany),
 • imiona i nazwiska,
 • daty zmiany nazwisk,
 • imiona i nazwiska rodowe rodziców (również daty zmian i nazwy urzędów, które ich dokonały),
 • data i miejsce urodzenia,
 • płeć,
 • obywatelstwo,
 • stan cywilny,
 • numer aktu urodzenia i nazwa urzędu, który sporządził akt,
 • dane dotyczące małżonka,
 • informacje o ślubie,
 • informacje o rozwodzie,
 • dane dotyczące zgonu małżonka,
 • adres i data zameldowania,
 • kraj zamieszkania,
 • informacje o poprzednich adresach zamieszkania i daty wymeldowań,
 • miejsca i daty pobytów zagranicznych w czasie powyżej 6 miesięcy,
 • seria, numer, daty ważności i nazwa organu wydającego poprzedniego dowodu,
 • seria, numer, data ważności ostatniego paszportu,
 • informacje o zgonie.

Jak bronić się przed oszustwami na PESEL?

Firmy pożyczkowe nie mogą dopuszczać do sytuacji oszustwa i wyłudzenia pożyczki. Przychodzący po pożyczkę mogliby bowiem podawać numer PESEL przypadkowej osoby “z ulicy” i zaciągać na nią zobowiązania finansowe. Dlatego też, co do zasady, nie istnieją pożyczki, do których wzięcia wystarczy sam PESEL, a numeru PESEL nie podajemy pierwszej lepszej osobie.

Jeżeli jednak zgodność numeru PESEL z naszą tożsamością poświadczymy innym dokumentem, np.: dowodem osobistym, nikt nie będzie miał już wątpliwości, komu w istocie udziela pożyczki. Pożyczki, w których podajemy PESEL i dodatkowo okazujemy dokument tożsamości, są często nazywane pożyczkami na dowód, bo to ten dokument jest kluczowy dla udzielenia finansowania.

Wyłudzenie pożyczki na PESEL – jak się chronić?

Aby ochronić się przed wyłudzeniem kredytu, musimy przede wszystkim chronić swoje dane osobowe (szczególnie te, które pochodzą z dowodu osobistego) oraz swój numer PESEL. Warto uważać jednak nie tylko na sam dowód, ale także na wszystkie dokumenty, w których takie dane z dowodu spisujemy. Dane z dowodu osobistego są naszą wizytówką przy załatwianiu wielu spraw, np. bankowych, i należy ich niebywale chronić. Wyłudzenie kredytu jest zjawiskiem wyjątkowo niebezpiecznym.

Często bowiem wypełniając różnego rodzaju wnioski, także wysyłane listownie, wpisujemy w nich właśnie swój numer PESEL, numer dowodu osobistego oraz inne wrażliwe dane: imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Gdyby taki dokument, zamiast trafić do adresata, gdzieś się zawieruszył i trafił w niepożądane ręce, moglibyśmy narazić się na kradzież tożsamości. Dlatego należy chronić, przede wszystkim, danych z dowodu osobistego.

Musimy również uważać na podawanie swoich danych w Internecie. Często bowiem informacje o sobie podajemy w różnych sklepach internetowych, w e-urzędzie oraz chociażby w wiadomościach e-mail. W niesprzyjających warunkach wszystkie te dane mogą zostać przejęte przez oszustów.

Najłatwiej ochronić swoje dane w sposób mechaniczny, na przykład aktywując alerty BIK albo korzystając z usługi chrońpesel. Usługi ochrony danych z dowodu oraz numeru PESEL są stosunkowo niedrogie, a mogą zabezpieczyć nas przed ewentualnymi ciągnącymi się potem przez lata sprawami o wyłudzenie środków. Dzięki nim w każdej chwili, w której ktoś za pomocą naszych danych (np.: numeru PESEL) będzie chciał uzyskać kredyt lub pożyczkę, będziemy mogli natychmiast udaremnić próbę oszustwa, ponieważ otrzymamy informację o podjętej próbie.

Chwilówki na sam PESEL

Pamiętajmy, że nie istnieją legalne oferty pożyczek, które dostępne są wyłącznie na sam PESEL. Oferowane w Internecie chwilówki na jedynie numer PESEL mogą być próbą oszustwa i wyłudzenia tego numeru. Oszuści często proponują konkretne kwoty (nawet w setkach złotych!) za podanie numeru PESEL. Nie jest to jednak dobre źródło zarobku, ponieważ może sprowadzić na nas jeszcze większe kłopoty.

Musimy stale brać pod uwagę, że ktoś, kto zdobędzie nasz numer PESEL, może posłużyć się nim w celach przestępczych. Oszust może próbować wyłudzić na nasze dane pożyczkę, dysponując jedynie numerem PESEL oraz podrobionym dokumentem tożsamości.

Niestety mechanizmy ochrony przed oszustami online nie są jeszcze w 100% dopracowane i doświadczeni hakerzy co chwilę podejmują próby wyłudzenia pożyczek i kredytów przez Internet. Niwelowanie skutków takiego ataku jest dużo trudniejsze niż zapobieganie, dlatego warto założyć sobie konto w miejscu, które pomaga w chronieniu PESEL-u przed wyłudzeniem pożyczki lub kredytu.

Co oznacza numer PESEL?

Teoretycznie informacji w numerze PESEL jest bardzo wiele. Jest tylko jeden problem  – pracownik firmy pożyczkowej nie ma dostępu do tych danych. Informacje zawarte w numerze PESEL może widzieć jedynie:

 1. policja,
 2. straż,
 3. prokuratura,
 4. organy kontroli państwowej.

Podanie numeru PESEL obcej osobie w rozmowie telefonicznej może być bardzo niebezpieczne. Numer PESEL jest najlepszym identyfikatorem naszej tożsamości – o ile dowody osobiste, numery konta czy paszporty zmieniamy w życiu zazwyczaj co najmniej kilka razy, o tyle ten konkretny numer pozostaje z nami na zawsze. Nazwa tego numeru jest skrótem od nazwy całego systemu: Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności.

Sam numer składa się zawsze z 11 cyfr, z których pierwsze 6 oznacza naszą datę urodzenia, kolejne trzy administracyjny numer porządkowy, dziesiąta cyfra oznacza płeć, a jedenasta jest wyliczaną z całego numeru cyfrą kontrolną. W powszechnym mniemaniu panuje natomiast mylne przekonanie, jakoby pierwsze 6 cyfr było w istocie datą urodzenia, a pozostałe 5 oznaczało, jako którzy z kolei urodziliśmy się danego dnia.

Poza naszą tożsamością numer PESEL poświadcza także nasz:

 1. wiek,
 2. płeć,
 3. kraj urodzenia,
 4. miejsce zamieszkania,
 5. stan cywilny,
 6. imiona i nazwiska rodowe rodziców,
 7. datę wymeldowania z miejsca, w którym podany był stały adres zamieszkania.

Wszystkie te informacje są na zawsze przypisane do należących do nas 11 cyfr. Nadanie numeru PESEL następuje zwykle w urzędzie, w którym składa się akt urodzenia dziecka, w związku z czym każdy z nas już od swoich najmłodszych dni ma przypisany swój własny numer. Sprawdź najważniejsze informacje o numerze PESEL.

Ktoś zna mój PESEL – czy weźmie na mnie pożyczkę?

Jak już wskazaliśmy w treści artykułu, sam PESEL nie wystarczy nam do wzięcia pożyczki lub kredytu w Polsce. Numer ten staje się użyteczny dopiero wtedy, kiedy połączymy go z jakimkolwiek dokumentem, który może potwierdzić to, że numer ten w istocie należy do nas. Aby wziąć kredyt np. w banku, pracownik musi spisać PESEL z naszego dowodu osobistego.

Co więcej, nie można nawet wziąć pożyczki z wypłatą na cudze konto, nawet jeżeli jest to konto bardzo bliskiej nam osoby (dziecka, rodzica, małżonka). Wypłata pieniędzy przychodzi zawsze na to konto, które użyte zostaje do wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Dowód osobisty może przydać się nam przy pożyczce na PESEL, ponieważ to właśnie na tym dokumencie wypisany jest zawsze nasz numer PESEL. Ponadto niektóre firmy z naszego rankingu ofert mogą również wymagać numeru dowodu osobistego do tego, abyśmy mogli wziąć pożyczkę.

Wiele osób obawia się, że wyłudzenie pożyczki w przypadku pożyczki na PESEL jest bardzo łatwe. W praktyce jednak każda szybka pożyczka online wymaga dodatkowej weryfikacji tożsamości. Często wymogiem jest np.: jednorazowa opłata rejestracyjna przesłana na odpowiednie konto bankowe z konta należącego do tej osoby, do której należy też numer PESEL. Takie zabezpieczenie sprawia, że wyłudzenie pożyczki na PESEL jest praktycznie niemożliwe.

Tak, po podaniu numeru PESEL będą dla nas dostępne wszystkie pożyczki oferowane w naszym rankingu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretną ofertą pożyczki, wystarczy złożyć wniosek. W przypadku pożyczek z naszego rankingu wszystkie oferty są dostępne w pełni online.

Nie, jest to naprawdę szybka pożyczka online. Pożyczki na numer PESEL cechuje minimum formalności.

Złodziej może próbować wyłudzić pożyczkę na PESEL, ale jeżeli nie będzie posiadał pozostałych danych osoby, to jego działania prawdopodobnie zostaną udaremnione.

Przykłady reprezentatywne – wybrane oferty:

1. Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 87,25%. Rata miesięczna od 292,35 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5911,25 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1522,25 zł, prowizja 4389 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10311,25 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 76,50%. Rata miesięczna od 297,32 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5692,72 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1660,72 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10492,72 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1100 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

2. SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 60,82% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 242,36 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 982,65 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 482,65 zł (stan na dzień 02.06.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 85,06% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 242,36 zł rata, rata 35. w kwocie 4 214,58 zł, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 954,82 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 454,82 zł (stan na dzień 02.06.2022).

3. hapi pożyczki

RRSO wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.

4. Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: RRSO wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł. Kalkulacja na dzień 11.05.2022 r.

Źródła:

https://www.gov.pl/web/gov/czym-jest-numer-pesel

https://pl.wikipedia.org/wiki/PESEL

https://archiwum.mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/numer-pesel

https://pg.edu.pl/international/welcome-office/przyjazdy-pracownikow-z-zagranicy/numer-pesel

 

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Plus Bank wprowadza bankowość mobilną

Plus Bank wprowadza do swojej oferty aplikację plusbank24 na urządzenia mobilne. Dzięki niej Klienci Banku mają dostęp do bankowości z dowolnego miejsca za pośrednictwem telefonu czy tabletu.

author
Patryk Byczek
17 stycznia 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zmiany w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Klienci Banku Millennium, którzy korzystają z aplikacji mobilnej swojego banku mogą zauważyć nową opcję. Aktualizacja programu wprowadziła możliwość zamówienia przez Klientów indywidualnych karty kredytowej.

author
Patryk Byczek
12 kwietnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Renta dożywotnia – na czym polega?

Skorzystać z renty dożywotniej to jak sprzedać mieszkanie i jednocześnie nie pozbawiać się prawa do mieszkania w nim. Sprawdź, na czym polega renta dożywotnia i kto może ją otrzymać – szczegóły w naszym dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
06 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Millennium zainteresowany Eurobankiem

Portal „Puls Biznesu” podaje, że Bank Millennium bardzo mocno rozważa przejęcie Eurobanku. Mimo, że informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez którąkolwiek z instytucji, to szczegółowe badania kondycji Eurobanku pozwalają twierdzić, że Millennium podchodzi do sprawy bardzo poważnie. 

author
Patryk Byczek
13 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Provident w Stalowej Woli

Provident jest liderem na rynku pożyczek pozabankowych. Poniżej przygotowaliśmy szczegółowe informacje na temat oferty i danych placówki w Stalowej Woli.

author
Patryk Byczek
06 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Świdwinie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Świdwinie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
21 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj