Firmy pożyczkowe to minimum formalności i maksymalnie krótki czas decyzji pożyczkowej. Trzeba jednak spełniać pewne warunki, by móc otrzymać jakąkolwiek szybką pożyczkę. Sprawdziliśmy, czego najczęściej pożyczkodawcy wymagają od swoich Klientów. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 16.02.2018
Udostępnij:

CO TRZEBA MIEĆ, ABY OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

1. 18 lat

Abyśmy mogli uzyskać w Polsce jakąkolwiek pożyczkę, musimy być pełnoletni. 

2. Obywatelstwo polskie

Wszystkie pożyczki udzielane w naszym kraju, wymagają od nas polskiego obywatelstwa.

3. Dowód osobisty

Do potwierdzenia naszej tożsamości, musimy posiadać podstawowy dokument legitymujący, czyli dowód osobisty.


 
4. Numer PESEL

W celu identyfikacji nas jako obywateli Polski, musimy posiadać numer PESEL.

5. Stałe dochody

Posiadanie stałego udokumentowanego zatrudnienia lub innych regularnych dochodów jest niezbędne do tego, byśmy w oczach firmy pożyczkowej byli wiarygodni. Więcej na temat możliwych źródeł dochodu znajdziesz w artykule Jakich dokumentów potrzebujemy do otrzymania pożyczki?. 

6. Zdolność kredytowa

Dochody są ściśle związane z naszą zdolnością kredytową – do uzyskania pożyczki konieczne jest, aby nasza zdolność została oceniona pozytywnie (firma pożyczkowa musi stwierdzić, że przy naszych dochodach i wydatkach będziemy w stanie terminowo spłacać raty pożyczki). 

7. Telefon komórkowy 

Firma pożyczkowa zazwyczaj potwierdza tożsamość Klienta dzwoniąc na jego numer telefonu, a zatem musimy posiadać numer, który jest aktywny i przypisany do nas. Za pomocą tego numeru telefonu firma pożyczkowa może porozumiewać się z nami przez cały czas kredytowania. Numer telefonu musimy zawsze podać we wniosku pożyczkowym.

8. Adres e-mail

Niemal każda firma pożyczkowa, która udostępnia wnioski online, poprosi nas o podanie naszego prywatnego adresu e-mail. Często musimy kliknąć link aktywacyjny przesłany właśnie w wiadomości e-mail, aby przejść do kolejnego kroku we wniosku o pożyczkę. 

9. Konto w banku 

Internetowe konto bankowe jest właściwie niezbędne do tego, by wypełnić poprawnie jakikolwiek internetowy wniosek o pożyczkę. Aby pożyczka została nam udzielona, dane z konta bankowego i dane z naszego dowodu osobistego muszą się pokrywać. Niektóre firmy proszą w tym celu o wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który ma potwierdzić nasz dostęp do prywatnego konta bankowego. Na podany przez nas we wniosku numer konta bankowego przychodzi także zazwyczaj kwota pożyczki. 

Komentarze