Jak zmienić limit w PKO BP?

Jak zmienić limit w PKO BP?

author
Dorota Grycko
30 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w PKO BP.

Spis treści:

 1. Jak zmienić limit przelewów w PKO BP?
 2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym PKO BP?
 3. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej PKO BP?
 4. Jak zmienić limit płatności kartą w PKO BP?
 5. Co to jest limit w PKO BP?
 6. Jak zmienić limit płatności BLIK w PKO BP?
 7. Jak zmienić limit wypłaty gotówki w PKO BP?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w PKO BP?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym, przez aplikację IKO oraz osobiście. Możesz zmienić limit przez telefon lub komputer. Sam decydujesz o tym, ile chcesz maksymalnie przelać w ciągu dnia.

Jak zwiększyć limit przelewów PKO BP – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w serwisie transakcyjnym

 • Logujemy się do serwisu transakcyjnego.
 • Klikamy ikonę ustawień (znajdziesz ją w prawym, górnym rogu ekranu w rozwijanym menu oznaczonym inicjałami właściciela konta).
 • Wchodzimy w zakładkę “Limity płatności”.
 • Wprowadzamy oczekiwane limity.
 • Zatwierdzamy zmianę hasłem SMS.

2) telefonicznie

Dzwonimy pod numer 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 i prosimy konsultanta o zmianę limitu.

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału PKO BP w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w PKO BP.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym PKO BP?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

1. Zalogować się do swojego konta w PKO BP (na stronie https://www.ipko.pl/).

2. Wybrać ikonkę “Ustawienia” – aby to zrobić musimy najechać myszką na ikonę ustawień (znajdziesz ją w prawym, górnym rogu ekranu w rozwijanym menu oznaczonym inicjałami właściciela konta).

3. Wchodzimy w zakładkę “Limity płatności”, a następnie w “Limity przelewów z konta”.

4. Ustawić wybrany limit – zmiana limitu może wymagać zatwierdzenia z aplikacji mobilnej.

Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej PKO BP?

Nie ma możliwości, aby ustanowić nowe limity przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej PKO BP. Jeżeli jednak jesteśmy poza domem, a pilnie potrzebujemy ustawić nowe limity przelewów, możemy wykorzystać telefon komórkowy do zatelefonowania na infolinię. Opcja dzwonienia może być też dostępna na innych posiadanych przez nas urządzeniach mobilnych, np.: smartwatchu czy tablecie z kartą SIM.

Z poziomu aplikacji PKO BP zmienimy limity płatności kartą

Jedyne, co możemy zrobić z poziomu aplikacji mobilnej w kwestii zmiany limitów, to zmiana limitu płatności kartą. Jak wykonać zmianę limitu z aplikacji mBanku?

1. Logujemy się do aplikacji i wybieramy na dole opcję “Produkty”.

2. Wybieramy na górze menu “Karty” oraz wybieramy odpowiednią kartę, dla której chcemy zmienić limit.

3. Wybieramy opcję “Zmień limity” (zlokalizowana jest pod zdjęciem karty).

4. Ustawiamy odpowiednie limity (osobno dla zakupów, dla wypłaty gotówki oraz dla płatności w sieci).

Jak zmienić limit płatności kartą w PKO BP?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz poprzez infoinię, ale można to uczynić również za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu należy najpierw zalogować się do aplikacji, a następnie:

1. Wybrać opcję “Produkty” z paska menu znajdującego się na dole ekranu.

2. Przejść do zakładki “Karty“, gdzie znajduje się lista wszystkich naszych kart płatniczych.

Wybierając konkretną kartę, uzyskujemy dostęp do różnych opcji, takich jak zmiana limitu płatności kartą, blokada karty, przegląd historii transakcji oraz więcej zaawansowanych ustawień, w tym subskrypcje, transakcje kartą zapisaną u sprzedawcy, zmiana kodu PIN czy ogólne ustawienia karty. Jeśli naszym celem jest modyfikacja limitów transakcji kartą, wybieramy opcję

3. “Zmień limity”, a następnie zostajemy zaprezentowani z różnymi opcjami dostosowania.

 

Możemy określić limity dla poszczególnych rodzajów transakcji, takich jak Zakupy, Gotówka (wypłaty z bankomatu) oraz Transakcje internetowe (zakupy online). Zmiany limitów w aplikacji wymagają zatwierdzenia kodem PIN.

Co to jest limit w PKO BP?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W PKO BP możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Dzienny limit przelewów w PKO BP

Dzienny limit przelewów w PKO BP to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego PKO BP w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online. Należy:

 1. Zalogować się do serwisu.
 2. Kliknąć opcję “Ustawienia” – aby to zrobić musimy najechać myszką na ikonę ustawień (znajdziesz ją w prawym, górnym rogu ekranu w rozwijanym menu oznaczonym inicjałami właściciela konta).
 3. Wybrać opcję “Limity płatności”, a następnie Limity przelewów z konta. 
 4. Zmodyfikować wybrany limit przelewów.

Jak zmienić limit płatności BLIK w PKO BP?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w serwisie transakcyjnym. Możemy ustawić limit dostępnej liczby transakcji BLIK oraz dzienny limit płatności BLIK.

Aby zmienić limity BLIK poprzez serwis transakcyjny , musimy:

1. Przejść do swojego profilu i wejść w Ustawienia i wybrać “Limity płatności aplikacją IKO”.

2. Wejść w “Zmień limity” (w prawym dolnym rogu).  

3. Wpisać preferowane limity i zatwierdzić działanie PIN-em.

Sprawdź także, jak płacić BLIKiem w PKO BP?

Jak zmienić limit wypłaty gotówki w PKO BP?

Limit wypłaty z bankomatu również można zmienić jedynie korzystając ze wskazanych wyżej dostępnych opcji – nie z poziomu aplikacji mobilnej. Najwygodniej limit wypłaty gotówki zmienimy z poziomu serwisu transakcyjnego. Aby to zrobić:

1. W menu wybieramy opcję “Produkty”, a następnie “Karty”.

2. Wybieramy kartę, dla której chcemy zmienić limit i klikamy “szczegóły i zarządzanie kartą”.

3. Wybieramy “Zmień limity”, a następnie “Dzienny limit wypłat gotówki”.

Najważniejsze pytania

Aby zwiększyć limit przelewów w PKO BP, musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego albo infolinii. Limit można też zmienić osobiście – w oddziale banku.

Maksymalny dzienny limit przelewu z serwisu transakcyjnego to 300 000 złotych.

Aby sprawdzić limit przelewów w PKO BP, należy zalogować się do serwisu transakcyjnego, następnie wejść w opcję “Moje produkty” , następnie  “Konta”  i szczegóły konta.

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. W PKO BP możemy ustawić różne limity dla: płatności kartą, przelewów, wypłaty gotówki z bankomatów, płatności BLIK.

Limity dla płatności kartą możemy zmienić w serwisie transakcyjnym, w aplikacji mobilnej IKO, osobiście lub dzwoniąc na infolinię.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Załóż kartę Citi Simplicity i zdobądź 400 zł do Lidla” w Citibanku

W Citibanku trwa promocja skierowana do nowych Klientów instytucji, którzy w zamian za założenie karty kredytowej Citi Simplicity i spełnienie bardo prostych warunków mogą zgarnąć kartę podarunkową o wartości 400 złotych do wykorzystania w sieci sklepów Lidl. Promocja trwa do 20 kwietnia 2020 roku.

author
Patryk Byczek
15 lutego 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt gotówkowy Biała Podlaska

Chcesz dowiedzieć się, który kredyt gotówkowy w Białej Podlaskiej jest najkorzystniejszy? Sprawdź nasz ranking, w którym odnajdziesz najlepsze oferty kredytów z Twojego miasta! Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł, a spłatę tej sumy można rozłożyć nawet na 10 lat. Kredyt gotówkowy jest wygodnym finansowaniem, ponieważ cała procedura zajmuje niewiele czasu i jest naprawdę nieskomplikowana. Dodatkowo większość finansowań otrzymamy w całości przez Internet – nie musimy nawet wychodzić z domu.

author
Aleksandra Gościnna
22 grudnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

ZUS oddział w Opolu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Sprawdzamy dane oddziału ZUS w Opolu: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
07 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Jabłonnie

Jednym z największych banków detalicznych w Polsce jest Alior Bank. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Jabłonnie – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
03 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Zarobki w Służbie Ochrony Państwa

Wynagrodzenia w Służbie Ochrony Państwa będą zależeć od stanowiska, które będzie zajmował dany pracownik. Płace zaczynają się od 1760 złotych na stanowisku Kursanta, a kończą na 8630 złotych na stanowisku Komendanta.

author
Patryk Byczek
19 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Krzywdzie sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Krzywda.

author
Patryk Byczek
29 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj