Już 3,5 mld zł z Tarczy trafiło do Klientów SGB Banku

Już 3,5 mld zł z Tarczy trafiło do Klientów SGB Banku

author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2020

SGB Bank informuje w najnowszym komunikacie, że na rachunki przedsiębiorców posiadających konta w Bankach Spółdzielczych wpłynęło już łącznie 3,5 mld zł. Jest to efekt możliwości aplikowania o subwencje programu rządowego Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju.

Od wniosku do wypłaty

Wnioski o dofinansowanie z tytułu Tarczy Finansowej PFR można składać w bankowości internetowej ponad pięciuset Banków Spółdzielczych w Polsce. Obsługa wniosków odbywa się praktycznie we wszystkich bankach sieci Grupy BPS i SGB.

Zarówno jedno, jak i drugie Zrzeszenie Banków Spółdzielczych, jest aktywne w programie pomocowym Polskiego Funduszu Rozwoju od samego początku (29 kwietnia). Zrzeszenia zadbały o szkolenia online dla pracowników bankowych, dzięki czemu mogą oni świadczyć kompleksową pomoc Klientom chcącym wypełnić wniosek o subwencję. Duża dostępność wniosków i punktów bankowych sprawia, że wniosek można złożyć z każdego regionu Polski.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

“Zainteresowanie wsparciem z Tarczy Finansowej nie słabnie. Zaobserwowaliśmy większe zaangażowanie wśród przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w kwietniu. Pokazuje to, że sytuacja jest dynamiczna, a wsparcie banków spółdzielczych SGB aktualne. Zachęcam do aplikowania o środki i przypominam, że można to zrobić jedynie przez bankowość internetową” – doprecyzowuje Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA.

Kto może złożyć wniosek o dofinansowanie w BPS i SGB?

W komunikacie czytamy, że Klienci Banków Spółdzielczych w Polsce to przedsiębiorcy, którzy reprezentują wiele różnych branż, np.:

  • produkcję i przetwórstwo rolno-spożywcze,
  • gastronomia,
  • turystyka,
  • produkcja materiałów budowlanych.

“Łączy ich jedno: są silnie związani z lokalnymi społecznościami” – wskazuje SGB Bank. Teraz aż 18 000 przedsiębiorców łączy jeszcze jedno – udało im się uzyskać dofinansowanie z PFR.

“Przez ostatnie tygodnie jesteśmy świadkami ożywienia lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Wiele osób doceniło krajowe produkty i usługi” – zaznacza Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A. “Obserwujemy skracanie łańcuchów dostaw i podejmowanie współpracy w najbliższym geograficznie otoczeniu.

To szansa dla wielu naszych klientów: mikro, małych i średnich firm. Jednak bez pomocy płynnościowej trudno im wyjść z okresu zamrożenia gospodarki. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie Banków Spółdzielczych w Tarczę Finansową PFR” – dodaje.


Źródło:

https://www.sgb.pl/klienci-bankow-spoldzielczych-otrzymali-juz-ponad-35-mld-zl-wsparcia-w-ramach-tarczy-finansowej-pfr/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Bydgoszcz
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 października 2020

Kasa Stefczyka Bydgoszcz

Shumee – nowy serwis społecznościowy
Wpisy
author
Aneta Jankowska
04 kwietnia 2017

Shumee – nowy serwis społecznościowy

Provident w Bydgoszczy
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
06 sierpnia 2016

Provident w Bydgoszczy

mBank przejmuje LeaseLink
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 marca 2019

mBank przejmuje LeaseLink

BNP Paribas reklamuje specjalny kredyt dla przedsiębiorców
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
23 września 2020

BNP Paribas reklamuje specjalny kredyt dla przedsiębiorców

Porównaj