Credit Agricole skupia się na zielonej energii

Credit Agricole skupia się na zielonej energii

author
Patryk Byczek
10 lipca 2020

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym, że w ciągu dwój najbliższych lat ma w planach zmniejszyć swój ślad węglowy o jedną drugą. Aby dogonić ten cel, Credit Agricole zapewnił dostawy „zielonej energii” do większości swoich oddziałów.

Bank Credit Agricole podpisał aneks do umowy z firmą TAURON, który mówi, że 100% energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez Credit Agricole będzie miał swoje źródło w elektrowniach wodnych i wiatrowych. Ma to pozwolić na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz obniżenie emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych PM.

Decyzja ta wynika bezpośrednio z naszej Strategii 2022, w której jednym z założeń jest ograniczenie negatywnego wpływu banku na środowisko. Przestawiając się na zasilanie czystą, zieloną energią, znacznie zmniejszymy ślad węglowy, a także przyczynimy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce i promowania ekologicznych postaw w naszym otoczeniu.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu Credit Agricole.

Po wprowadzeniu zmian do umowy, 95% energii wykorzystywanej przez Bank Credit Agricole w oddziałach bankowych pochodzi ze źródeł odnawialnych. Każda placówka, która jest zasilana w taki sposób, otrzyma certyfikat poświadczający zakup energii EKO Premium. Informacje o zdobytym certyfikacie Credit Agricole zamieści również w komunikacji z Klientami, chcąc tym samym zwrócić ich uwagę na sprawy dotyczące ochrony środowiska. W kilkunastu oddziałach, gdzie dostawców prądu wybierają właściciele nieruchomości, Bank Credit Agricole także zachęca do zakupu zielonej energii.

Trzeba również dodać, że od stycznia 2020 roku centrala Banku Credit Agricole ma swoją siedzibę we wrocławskim kompleksie biurowym Business Garden. Pod koniec czerwca bieżącego roku użytkowane przez instytucję przestrzenie otrzymały międzynarodowy certyfikat LEED Platinum. Wyróżnienie określa najwyższy poziom efektywności energetycznej. Powołując się na raport Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, certyfikatem LEED Platinum może się pochwalić jedynie 67 budynków w Polsce. Decyzja o przeniesieniu centrali instytucji do nowej lokalizacji pozwoliło na ograniczenie emisji CO2 o 24%.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-stawia-na-zielona-energie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Relacje Inwestorskie w czołówce
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 marca 2020

ING Relacje Inwestorskie w czołówce

ING Bank Śląski przeprasza za awarię
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 grudnia 2018

ING Bank Śląski przeprasza za awarię

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie

Ile komornik może zabrać z pensji w 2022?
Dla zadłużonych
author
Aleksandra Gościnna
29 maja 2022

Ile komornik może zabrać z pensji w 2022?

Payback Finanse – tańsze pożyczki, konta i karty kredytowe
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 maja 2020

Payback Finanse – tańsze pożyczki, konta i karty kredytowe

Jak działa system Bezpieczny PESEL
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 kwietnia 2017

Jak działa system Bezpieczny PESEL

Porównaj