Credit Agricole skupia się na zielonej energii
Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym, że w ciągu dwój najbliższych lat ma w planach zmniejszyć swój ślad węglowy o jedną drugą. Aby dogonić ten cel, Credit Agricole zapewnił dostawy „zielonej energii” do większości swoich oddziałów.
Bank Credit Agricole podpisał aneks do umowy z firmą TAURON, który mówi, że 100% energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez Credit Agricole będzie miał swoje źródło w elektrowniach wodnych i wiatrowych. Ma to pozwolić na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz obniżenie emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych PM.
Decyzja ta wynika bezpośrednio z naszej Strategii 2022, w której jednym z założeń jest ograniczenie negatywnego wpływu banku na środowisko. Przestawiając się na zasilanie czystą, zieloną energią, znacznie zmniejszymy ślad węglowy, a także przyczynimy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce i promowania ekologicznych postaw w naszym otoczeniu.
– mówił cytowany w komunikacie Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu Credit Agricole.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Credit Agricole księgowanie przelewów
Po wprowadzeniu zmian do umowy, 95% energii wykorzystywanej przez Bank Credit Agricole w oddziałach bankowych pochodzi ze źródeł odnawialnych. Każda placówka, która jest zasilana w taki sposób, otrzyma certyfikat poświadczający zakup energii EKO Premium. Informacje o zdobytym certyfikacie Credit Agricole zamieści również w komunikacji z Klientami, chcąc tym samym zwrócić ich uwagę na sprawy dotyczące ochrony środowiska. W kilkunastu oddziałach, gdzie dostawców prądu wybierają właściciele nieruchomości, Bank Credit Agricole także zachęca do zakupu zielonej energii.
Trzeba również dodać, że od stycznia 2020 roku centrala Banku Credit Agricole ma swoją siedzibę we wrocławskim kompleksie biurowym Business Garden. Pod koniec czerwca bieżącego roku użytkowane przez instytucję przestrzenie otrzymały międzynarodowy certyfikat LEED Platinum. Wyróżnienie określa najwyższy poziom efektywności energetycznej. Powołując się na raport Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, certyfikatem LEED Platinum może się pochwalić jedynie 67 budynków w Polsce. Decyzja o przeniesieniu centrali instytucji do nowej lokalizacji pozwoliło na ograniczenie emisji CO2 o 24%.
Credit Agricole
Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.
W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.
źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-stawia-na-zielona-energie
Dodaj komentarz