Kampania reklamowa na 100-lecie PKO BP

Kampania reklamowa na 100-lecie PKO BP

author
Aneta Jankowska
05 marca 2018
Skuteczna reklama jest bardzo cenna dla każdej firmy. Bank PKO BP chce wyjść poza schemat i w swojej nowej kampanii promocyjnej nie stawia już na celebrytów. Reklamy mają być bardziej twórcze, ale bank nie rezygnuje z tak kultowych postaci jak np. Miniratka.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-Jb-1LgCY1M&feature=youtu.be

PKO BP, właśnie dziś – 5 marca, wystartował z nową kampanią i zmienionym konceptem komunikacji marketingowej. Premiera reklamy jest elementem nowej platformy komunikacyjnej banku i ma ona odnowić obecność PKO BP zarówno w mediach jak i w głowach klientów. I chociaż kampania ma być czymś nowym, to jak informuje zarząd, nie będzie to zerwanie z wcześniejszymi sposobami komunikacji, a raczej ich twórcze poszerzenie.

Mniej, ale częściej – więcej informacji o nowej kampanii PKO BP

Bank PKO BP został założony w 1919 roku, dlatego powoli przygotowuje się do obchodów swojego 100-lecia. W rozmowie z “Pulsem Biznesu”, Michał Kuczmierowski, który jest szefem marketingu PKO BP, zapowiada, że nowa kampania reklamowa będzie zawierała wiele historycznych elementów. Dodaje, że wcześniej bank skupiał się na kilku dużych kampaniach w roku, a aktualnie stawia na trzy mniejsze, ale już w perspektywie jednego miesiąca.

Źródło: Twitter PKO BP

Poprzednie projekty PKO BP były raczej i zabawne i stawiały na humor czy wzbudzenie sympatii klienta. Dziś, bank nadal stawia na żartobliwość, ale bardziej podkreśla stonowany przekaz. Michał Kuczmierowski wyjaśnia, że bank chce pokazać jak silne związki łączą bank z Polską i fakt, że był on obecny w trakcie wielu ważnych wydarzeń dla naszego kraju.

Hasłem przewodnim kampanii są: kluczowe decyzje. Takie właśnie będą podejmować bohaterowie kampanii. W rolę życiowego przewodnika wcieli się Adam Cywka – aktor filmowy i teatralny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, znany z filmów “Cicha Noc” czy “Plan B” oraz seriali jak np. “Barwy Szczęścia” czy “Magda M”. Bank podkreśla, iż istotne było to, że aktor nie jest typowym celebrytą, bo jak zapewnia zarząd PKO BP, ten format nie jest już tak chwytliwy.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-Jb-1LgCY1M&feature=youtu.be

Od strony technicznej, reżyserem “Kluczowych decyzji” jest Tomasz Bagiński. To znany rysownik i animator, którego debiut krótkometrażowy – "Katedra" zdobył w 2002 roku główną nagrodę "Best Animated Short" na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH (dzieło otrzymało również nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany). Tomasz Bagiński współpracował także przy produkcji filmów Allegro – “Jaga”, “Bazyliszek” czy “Twardovsky 2.0”. 

Za muzykę odpowiada Pawbeats, czyli Marcin Pawłowski – polski muzyk, kompozytor i aranżer, a także producent muzyczny. Artysty stworzył muzykę do pierwszej edycji "Mam talent!". 

Do kogo ma być skierowana kampania ?

Odbiorcami nowej strategii mają być przede wszystkim:

  • młodzież
  • małe i średnie firmy 
  • klienci aspirujący

Od targetu zależą też konkretne media – stąd treści skierowane do młodych będą najczęściej spotykane w sieci – twarzą reklamy banku w tym obszarze został Maciej Musiał – młody aktor, znany przede wszystkim z serialu “Rodzinka.pl” czy “Ojciec Mateusz”. 

Więcej o współpracy PKO BP z młodym aktorem pisaliśmy w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/maciej-musial-twarza-konta-dla-mlodych/

W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, bank przygotował reklamy z udziałem samych przedsiębiorców. Co ciekawe, jak zapewnia zarząd, mają być to znane firmy, marki oraz klienci PKO BP, którzy już odnieśli sukces i będą zachęcać do niego innych. 

W rozmowie z “Pulsem Biznesu”, szef marketingu PKO BP, podkreśla, że bank wspiera hasło, iż duże polskie firmy powinny stawać się międzynarodowymi czempionami, średnie dużymi, a małe średnimi. Zapewnia, że bank będzie szukał swoistych perełek, które mają duży potencjał wzrostu i rozwoju w innowacyjnych branżach. 

Co więcej, kampanii skierowanej do przedsiębiorstw będzie towarzyszył też cykl spotkań w całym kraju. Mają to być warsztaty dla małych i średnich firm, które pokażą jakich dokładnie użyć narzędzi, aby zwiększyć skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Białymstoku
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
05 czerwca 2019

Profi Credit w Białymstoku

Polacy nie ubezpieczają się od klęsk żywiołowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 sierpnia 2019

Polacy nie ubezpieczają się od klęsk żywiołowych

Jak zamknąć konto w Getin Noble Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
11 września 2018

Jak zamknąć konto w Getin Noble Banku?

ING Bank Śląski w Łaziskach Górnych
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Łaziskach Górnych

Wyższy wiek emerytalny w Rosji
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
28 września 2018

Wyższy wiek emerytalny w Rosji

Kiedy dostaniemy pouczenie zamiast mandatu?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2018

Kiedy dostaniemy pouczenie zamiast mandatu?

Porównaj